Ciske de Rat Film deze week: Café Society AGENDA Klassieker Bordewijk op de planken Van Roest naar Proust Acteurs gezocht is de organisatie op zoek Qg Schouwspelers in de rechtbank! Beker voor Wilton ACTIVITEITEN Open Podium Poëzie Henny Stoel leest Bordewijk ANWB geeft Theater aan de Schie 8,6 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 12 oktober 2016 15 Bij Stichting Kunstwerkt is tot en met 30 oktober de tentoonstelling Verganke lijkheid Voorbij Van Roest naaï® Proust te zien waar kunstenaars Nikolaj Diele- mans, John Kok, 'Ank Hartendorp, Astrid Meijer, Harry Schumacher en Karin de Visser een bij zondere expositie hebben bewerkstelligd. Ondanks de verschillende disciplines (schilderijen, foto's, sculp turen en installaties) is er een prachtige samenhang gecreëerd. Voor de kijker moet toch in een oogopslag te zien zijn dat slechts één woord deze samenhang de finieert; Poëzie. Stichting KunstWerkt is te vinden in de Boterstraat 81. SCHIEDAM - Een 'Woody Al len' deze week in Wenneker Cinema. Bobby Dorfman verlangt naar verandering van omge ving. Hij verhuist van New York naar Hollywood en gaat aan de slag als loopjongen voor zijn oom, een machtige agent voor filmsterren. Hij wordt al snel verliefd, maar helaas heeft het meisje al een vriend. Bobby neemt genoegen met een vriendschap - tot de dag dat ze bij hem voor de deur staat om te vertellen dat haar vriend het net heeft uitgemaakt. De nieuwste Woody Allen film Café Society speelt zich af in de jaren '30 en toont de filmindustrie en de levendi ge kunstenaarsscene in het Hollywood van die tijd. Te zien 13 en 15 oktober om 21.00 uur in de grote zaal en 19 oktober om 15.00 uur in de kleine zaal. Info: www.wennekercinema.nl Voor Fright Night Schiedam 1 1 naar acteurs jn/v. Zaterdag 29 oktober verandert de Groenelaan in Zuid in Fright Night Schiedam. Naast trick or treat en diverse podium acts is er een Dead Zone voor 18 jaar en ouder en zijn er Real Walking Dead op de Groenelaan. Ook deel uit maken van het team? Stuur een mail naar ronald@van- kooren.nl. Je moet vanaf 11.30 uur beschikbaar zijn, er wordt geen vergoeding betaald, wel voor eten en drinken gezorgd. SCHIEDAM - Het kon niet uit blijven en binnenkort is het dan zover: toneelvereniging De Schouwspelers ver schijnt op 30 oktober voor de rechter! Dat heeft natuurlijk niets met criminele activi teiten te maken, maar alles met hun nieuwe toneelstuk: "Getuige a charge". Dit we reldberoemde verhaal van de al even beroemde schrijf ster Agatha Christie, gaat eenmalig door hen op de planken worden gebracht. Het verhaal speelt zich voor namelijk af in de rechtbank en blijft letterlijk tot de laat ste seconde bloedstollend spannend. Want hoewel de verdachte zélf naar de po litie is gegaan, nadat er een moord is gepleegd op een oudere vrouw met wie hij een vriendschappelijke re latie had, is het allerminst zeker dat hij ook de dader is. Het stuk speelt in het Lon den van de jaren '50 van de vorige eeuw. Zoals men van De Schouwspelers mag ver wachten, zal men ook deze keer zorgen voor prachtige decors en kleding, zodat de toeschouwers zich echt op de publieke tribune wanen van een Engelse rechtbank. Zondag 30 oktober, 14.00 uur in het Wennekerpand. Kaarten a 15,- te koop via www.theateraandeschie.nl en via 010-2467467. SCHIEDAM - Tijdens het WFM-festival in Naaldwijk heeft Orkestvereniging Wil ton de wisselbeker gewon nen. Met het ten gehore brengen van 'Transitions' van Henk Badings en 'The legend of Flathead lake' van Carl Wit- rock hebben zij de andere verenigingen achter zich ge laten. Felicitaties voor deze bijzondere prestatie. Een open podium is een podium waar iedereen zijn of haar poëzie ten gehore kan brengen en is vrij toegankelijk voor iedereen. Jana Beranova, Piet Janssen en Irene Siek- man werken hieraan mee. Beranova schrijft poëzie en proza. In 2008 ontving- ze de Erasmusspeld voor haar inzet voor de letteren en van 2009 - 2010 was ze stadsdichter van Rotter dam. Waar? Stichting Kunst- Werkt, Ruimte in Bewe ging in de Boterstraat 81. 16 oktober, 15.00-17.00 uur Het laatste weekeinde van oktober staat op initiatief van het Literair Gezel schap Schiedam in het te ken van bijna-Schiedam- mer Bordewijk. Zondag 30 oktober zal oud-journaal- lezeres Henny Stoel in 't Huis te Poort fragmenten voorlezen uit het werk van deze schrijver. Daarnaast is er aandacht voor zijn echtgenote Jo hanna Bordewijk-Roep- man. 30 oktober, 15.00 uur De musical laat zien hoe het Ciske vergaat als volwassen man. Foto: Stef Nagel In 1984 stal Danny de Munk als Ciske de Rat de harten van het Nederlandse publiek. Meer dan twee miljoen bezoekers zagen destijds de film. Nu kruipt Danny de Munk nog eenmaal in de huid van Cis de Man. Door het theater SCHIEDAM - Hiermee neemt hij afscheid van de rol van zijn leven, in een volledig nieuwe productie van de musical. Ciske de Rat - de Musical is een voorstelling die niet alleen het filmver haal doet herleven maar ook laat zien hoe het Ciske ver gaat als volwassen man. Verhaal Ciske is een Amsterdams straatschoffie. Zijn vader werkt op zee en zijn moeder (Ellen Evers) laai Ciske 's avonds werken in een café. Wanneer zijn vader onver wachts de liefde vindt bij Tante Jans (Brigitte Nijman) lijkt Ciske eindelijk een moederfiguur in zijn leven te krijgen. Maar dan slaat het noodlot toe. Als Ciske's beste vriend overlijdt en zijn moeder dat belachelijk maakt, brengt Ciske haar in een vlaag van woede om het leven. Als volwassen man moet Cis leren te leven met die schuld en een manier vinden om een tweede kans in het leven te krijgen. Zal hij ooit de liefde vinden en durven te omarmen? Wanneer? De tijdloze en ontroerende oer-Hollandse musical over het jochie met zijn brutale streken en hart van goud is zaterdag 5 november, om 19.30 uur, en zondag 6 no vember, om 19.00 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang: 44,00. Theater aan de Schie is met een gemiddelde score van 8,6 in de top tien geëindigd in de ANWB-verkiezing voor het meest gastvrije theater van Nederland. Ook het aanbod, bereikbaarheid, prijsverhouding sfeer en uit straling hebben een gemid deld hoge score gekregen. Theaterdirecteur Rob Roos is trots op dit resultaat en bedankt iedereen die een stem heeft uitgebracht. Rob Roos, directeur van Theater aan de Schie: "Wij zijn erg blij en trots met de top 10 klassering van deze ANWB publieksprijs. We hebben de vele opmerkin gen, die bij de beoordelingen zijn geplaatst, kunnen lezen. Die zijn ronduit hartverwar mend. Uiteraard zijn er ver- beterpunten, die nemen wij zeer ter harte en daar gaan we aan werken. Wij streven naar een top 3 notering bij de volgende verkiezing." Gemiddelde score De gemiddelde score van alle 253 theaters, die aan deze verkiezing hebben meegedaan, is 8,54. Theater aan de Schie heeft een ge wogen eindcijfer van 8,61, wat hoger is dan het gemid delde cijfer van alle theaters. Ook het aanbod (8,46), be reikbaarheid (8,87), horeca (8,38), prijs (8,28), sfeer en uitstraling (8,84) en zitcom fort en zicht op het podium (8,87) hebben een prima SCHIEDAM - Regisseur Ger Thijs bewerkte eerder de to neelhit Karakter, nu bewerkt en regisseert hij de toneel voorstelling Bint; een tijd loos verhaal over de vraag waar we het meest bij gebaat zijn; discipline of choas. Tijn Docter, Jules Croiset, Hanneke Last, Reinier Bul der, Ella van Drumpt en tien jonge talenten gaan terug naar de schoolbanken voor de toneelversie van Bint: de legendarische roman van F. Bordewijk. Met voorafgaand aan de voorstelling een in leiding en een high tea. Kijk voor meer informatie op www.theateraandeschie. nl. Voorlezen in de foyer Misschien niet voor ieder een een open deur, maar Schiedam en de Nederlands literatuur zijn elkaar niet he lemaal vreemd. Bordewijk, Reve, Biesheuvel, Annie M.G. en Ida Gerhardt, Piet Paaltjes natuurlijk, allemaal hebben ze zo hun stappen gezet in de Jeneverstad, al lemaal hebben ze zich laten inspireren door de Lange Haven en de Korte Achter weg. Maar wie koestert die herinnering aan de beroem de schrijvers in Schiedam? Dat wil het Literair Gezel schap Schiedam (LGS) gaan doen. Dit jaar zetten zij Bor dewijk in het zonnetje. Na afloop van de voorstel ling Bint zal er worden voor gelezen uit een boek van Bordewijk door leerlingen van het Stedelijk Gymna sium Schiedam. Dit staat onder leiding van Jan van Bergen Henegou wen, werkzaam bij Biblio theek Schiedam. Bovendien is dit de lance ring van het Literair Gezel schap Schiedam. Bint is zondag 16 oktober, om 14.00 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang: 29,50.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 15