Verdieping Nieuwe Waterweg en Botlek Holland Zingt Hazes is terug! lplj Bekendmaking verlening ontgrondingenvergunning verdieping Nieuwe Waterweg en Botlek Uitjekrant O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 12 oktober 2016 18 Rijksoverheid itoek van Holland Nieuwe Waterweg Maassluis Rotterdam Nieuwe Muos Schiedadf Brielie Vtaardirtgen (->,<»§ Rozenburg Hoogvliet De minister van Infrastructuur en Milieu heeft het besluit tot verlening van een ont grondingenvergunning voor de verdieping van de Nieuwe Waterweg en Botlek vastgesteld. Het Havenbedrijf Rotterdam investeert de komende jaren fors in de revitalisering van de bestaande havengebieden. Door de investeringen blijven de havengebieden de komende decennia aantrekkelijk voor havengebonden bedrijven. Een vereiste is dan wel dat de bereik baarheid van de gebieden ook voor schepen verbetert. Een belangrijke stap om dit te bereiken is het verdiepen van de Nieuwe Waterweg, de Nieuwe Maas en de hoofdvaargeulen van de havens in het Botlekgebied (zie kaartje). Het besluit In de ontgrondingenvergunning is door het bevoegd gezag de afweging gemaakt met betrekking tot de toelaatbaarheid van de voorgenomen activiteit. Daarnaast zijn nadere randvoorwaarden en voorschriften gesteld waaronder de activiteit vergund is. Bij dit besluit zijn de zienswijzen op het ontwerpbesluit betrokken en beantwoord in de Nota van Antwoord (deze is als bijlage 4 bij het besluit gevoegd). Wijzigingen ten opzichte van het ontwerpbesluit Het besluit is op diverse kleine onderdelen redactioneel aangepast op basis van de ontvangen zienswijzen. De meest wezenlijke veranderingen ten opzichte van het ontwerp zijn: - De toezichthoudende en handhavende rol van de Inspectie voor de Leefomgeving en Transport. - Aan de voorschriften 6,7 en 8 (de goedkeuringsbesluiten ten aanzien van het onderzoeksplan, monitoringplan, werkplan) is toegevoegd dat de Awb-procedure van toepassing is. - Voorschrift ro (de voorgeschreven maatregelen tegen verzilting) is in overeenstemming gebracht met de tussen de waterschappen en de vergunninghouder overeengekomen schadeloosstelling. - Voorschrift rr (omvang te compenseren erosie) is bijgesteld op basis van de meest actuele lodingen. - Voorschrift t6 (beheer en onderhoud) is vervallen. - In de toelichting is een passage over het economisch belang van de verdieping toegevoegd. - In het raamwerk voor monitoring zijn enkele kleine wijzigingen doorgevoerd (zoals de frequentie van de rapportage in het eerste jaar). Waar vindt u meer informatie? Het besluit, de Nota van Antwoord en de achtergronddocumenten kunt u downloaden via www.platformparticipatie.nl/nww. Daarnaast kunt u het besluit van t2 oktober tot en met 23 november 2or6 tijdens kantooruren inzien op de volgende locaties: - Ministerie van Infrastructuur en Milieu, Plesmanweg 1-6 in Den Haag; - Rijkswaterstaat West-Nederland Zuid, Boompjes 200 in Rotterdam. Wie mag beroep instellen? Beroep is mogelijk voor belanghebbenden die: - tijdig een zienswijze hebben ingediend tegen het ontwerpbesluit; - eerder geen zienswijze hebben ingediend, maar het niet eens zijn met een wijziging ten opzichte van het ontwerpbesluit (voor de wijzigingen zie Nota van Antwoord). Hoe kunt u beroep instellen? Beroep instellen tegen het besluit verdieping Nieuwe Waterweg kan van 13 oktober tot en met 23 november 2016 bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State op de volgende manieren: - digitaal (alleen voor burgers): https://digitaalloket.raadvanstate.nl; - schriftelijk: Postbus 20019,2500 EA Den Haag; - fax 070 36513 80: Eventuele bijlagen kunt u per gewone post nazenden. Het ondertekende beroepschrift dient ten minste te bevatten: a) uw naam en adres; b) de dagtekening; c) een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; d) een opgave van de redenen waarom u zich niet met het besluit kunt verenigen. Het instellen van beroep schorst niet de werking van het vaststellingsbesluit. Hangende het beroep kan op grond van artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Meer informatie hierover vindt u op www.platformparticipatie.nl. Er zijn kosten (griffierechten) verbonden aan het instellen van beroep. Actuele informatie hierover vindt u op www.raadvanstate.nl onder 'Onze werkwijze/ bestuursrechtspraak/Ruimtelijke-ordeningskamer'. Vragen? Heeft u nog inhoudelijke vragen? Dan kunt u bellen met de heer W. van Driesten, telefoon 06 22 96 88 21. TICKETS V.A. Vrijdag 24 maart 2017 I Ziggo Dome Amsterdam Bestel uw tickets op uitjekrant.nl/hazes 'Prijzen zmÊexcl. servicekosten. Uniek in Nederland: hologram van André Hazes tijdens jubileumeditie! Kom naar de 5e editie van Holland zingt Hazes en herleef het onnavolgbare 'Hazes gevoel'. Een keur aan bekende artiesten zullen de hits van Hazes tijdens een 2 uur en 45 minuten durend concert ten gehore gaan brengen. Maar het meest bijzondere optreden dit keer is... dat van de legende zelf! Door middel van de allernieuwste hologramtechnieken zal de levensechte illusie worden gewekt dat André Hazes zelf op het podium in de Ziggo Dome staat!

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 18