MODEFLITSEN Gebr. v/d Bosch keukens Duik in de week van ons water 12 tot en met 19 oktober beleef ons water NU BIJ ONS OOK ALLEEN KEUKENKASTEN TE KOOP! Jazeker Al meer dan 25 jaar een begrip in Vlaardingen e.o. 2499.- INCL BTW Renovatie deuren op maat leverbaar! Gebr. v/d Bosch keukens ZATERDAG 15 OKTOBER O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 12 oktober 2016-19 AAAAAAj PrZUIDHOLLAND AnuuAuuftuL Kennisgeving beschikking Uitgebreide voorbereidingsprocedure Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Onderwerp Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben op 2 juni 2014 een aanvraag op grond van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) ontvangen van Boskalis Dolman B.V. voor de inrichting aan de Nieuwe Waterwegstraat 52, 3115 HE Schiedam Het betreft een inrichting welke in hoofdzaak gericht is op het accepteren, overslaan, (tijdelijk) opslaan, zeven/trommelen, extractief-reinigen en biologisch reinigen van verontreinigd korrelvormig dragermateriaal en de op- en overslag en eventuele clustering van verontreinigde en schone materialen (grondbank). Daarnaast wordt afvalwater, afkomstig van saneringen, binnen de inrichting geaccepteerd, opgeslagen en gereinigd (afscheiding onopgeloste bestanddelen). Binnen de inrichting worden tevens steenachtige deelfracties die bij de verwerking vrijkomen, verkleind. De aanvraag betreft een verzoek om revisie van de omgevingsvergunning 'milieu' in verband met een verouderde en enigszins onoverzichtelijke vergunningensituatie. Voorts wordt de capaciteit van de inrichting verhoogd en wordt het aantal soorten afvalstoffen uitgebreid. De aanvraag betreft tevens een verzoek om een omgevingsvergunning 'bouwen'. Voorliggende aanvraag-heeft alleen betrekking op bouwwerken welke reeds aanwezig zijn, maar waarvoor niet eerder een bouwvergunning is aangevraagd. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben besloten de vergunning te verlenen. Naar aanleiding van ingekomen zienswijzen is de tekst van de beschikking gewijzigd ten opzichte van de ontwerpbeschikking. Inzage U kunt de beschikking en overige van belang zijnde stukken tijdens kantooruren van 6 oktober 2016 tot en met 17 november 2016 inzien bij de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam (maandag t/m vrijdag van 09.00 - 16.00 uur, buiten en na deze periode uitsluitend na telefonische afspraak: 010 - 246 86 21). Beroep Binnen zes weken, ingaande de dag na de eerste dag van de terinzagelegging van de beschikking, kan bij de Rechtbank Den Haag, Sectie bestuursrechtspraak, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag, beroep worden ingesteld door: belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; belanghebbenden die bezwaar hebben tegen de wijzigingen in de beschikking ten opzichte van de ontwerpbeschikking; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen De heer B.A.M. van 't Huilenaar van de DCMR, telefoon: 010 - 246 80 19 Alle kennisgevingen van de provincie Zuid-Holland vindt u ook digitaal via www.overheid.nl. Zaaknummer: BES98454109. 13 oktober - Wandeling binnenstad Delft Hoe kun je wateroverlast voorkomen en Delft zijn historische karakter laten behouden? Deze informatieve wandeling door Delft gaat langs de acht stuwen en één gemaal. Samen zorgen ze dat de binnenstad is beschermd tegen wateroverlast. 17 oktober - Duinwandeling met geiten in 's-Gravenzande Wandel met geiten mee door de duinen van 's-Gravenzande. Onze duinbeheerder vertelt spannende verhalen over hoge golven die de kust soms bedreigen en over de plantjes en diertjes in dit bijzondere kustgebied. 19 oktober - Kijk op de Dijk in Nootdorp Altijd al een keer in een graafmachine willen zitten? Dit is je kans. Onze enthousiaste medewerkers en aannemer Verboon Maasland laten je zien wat er allemaal bij een dijkverbetering komt kijken. Je kunt je ook uitleven met klei. Meer informatie en aanmelden via www.facebook.com/hhdelfland/events HooylMMMfnnudicha» van Delfland Compleet met koelkast /schouw kookplaat blad spoel en kraan. 20 kleuren en modellen leverbaar! Uitbreiding mogelijk in alle maten meerprijs koelvriescombinatie 300.- meerprijs vaatwasser 300,- meerprijs oven 250.- www.vdboschkeukens.nl Industrieweg 26 3133 EE Vlaardingen Tel. 010-4601905 Fax 010-4354943 Openingstijden Maandag t/m vrijdag 09.00 uur - 16.00 uur Zaterdag 10.00 uur - 14.30 uur CADEAU HANDZAME BAG IN BAG" Oaj besteding v.a.€W.-l GRATIS UITKLAPBARE MINI KLEDINGROLLER" Margriet Bot Directeur Schiedam de Column van Margriet Bol Schiedam (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl VERANDERING IN 2017 U weet dat ik u in mijn column met enige regelmatig informeer over nieuwe ontwikkelingen of veranderingen in de hypotheekmarkt. Niet elke column natuurlijk want dan wordt het wat eentonig. Maar deze keer toch weer wel want er staat weer een wijziging in de maximale hypotheekverstrekking op stapel per 1 januari 2017. Dat lijkt nog ver weg maar is al over 3 maanden! Wat gaat er veranderen? Per 1 januari 2017 wordt het 2e inkomen bij een hypotheekaanvraag voor 60% meegenomen. Op dit moment is dat nog 50%. Een verbetering dus, want hierdoor kun je per 1 januari 2017 dus meer lenen. En dat met deze lage rente!Maar, u voelt m natuurlijk al, voor niets gaat de zon op. Per dezelfde datum gaat de maximale hypotheekverstrekking omlaag van 102% van de marktwaarde nu, naar 101%. Das maar 1% maar toch! Als we uitgaan van een gemiddelde waarde van 230.000,- op dit moment betekent dat dus dat u in 2017 2.300,- meer eigen geld moet meenemen ondanks het feit dat u op basis van inkomen meer kunt lenen. Een verdere beperking dus van de maximaal te verkrijgen hypotheek. Vooral diegenen die niet zoveel eigen geld hebben is dit uiterst vervelend. Vaak zijn dat de starters op de woningmarkt die het toch al moeilijk hebben. Let wel, het moment van indienen van de aanvraag voor de hypotheek is bepalend. U kunt dus nog t/m 31 december 2016 profiteren van de huidige regeling. Uitermate belangrijk dus als u plannen hebt om in 2016 of 2017 een huis te gaan kopen dit mee te nemen in uw afwegingen. Aangevraagd voor 1 januari 2017 betekent simpelweg dat u gemiddeld 2.300,- meer vrij te besteden heeft. Vanaf 1 januari is dat dus gemiddeld 2.300,- minder. De decembermaand belooft hiermee weer een drukke maand te worden. Opnieuw, want eind vorig jaar gingen we van 103% terug naar 102% en nu dus naar 101%. Dat hebben we geweten! Ik adviseer u dus met klem om niet te lang te wachten als u plannen heeft om te gaan kopen. Per 1 januari worden de normen verder aangescherpt! Zo, nu bent u op de hoogte, een gewaarschuwd mens telt immers voor twee. De huizenmarkt blijft in beweging, dat is wel duidelijk. We krijgen natuurlijk heel vaak de vraag wat de rente volgend jaar gaat doen. Helaas weten wij dat ook niet. De glazen bol zegt hier nog niets over. Vooralsnog zijn er geen veranderingen te verwachten op het rentevlak, maar je weet maar nooit. We volgen het nieuws op de voet dus als er signalen opdoemen, zullen we dat zeker hier melden. Mail uw reactie naar: margriet.bol®hypotheker.nl MANNEQUINS «HfiË/EN DE NIEUWE GERRY WEBER NAJAARSCOLLECTIE

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 19