INRUIL ACTIE! <De nieuwe najaarscoCCectie is óinnen! Woonbeurs weer groot succes C. Verkade De Loper 45, Vlaardingen - Holy Bij aankoop van een artikel ontvangt u tegen inlevering van uw oude sieraden voor elke ©[Mul zilver <i G^70o0O0 Studentaanhuis.nl Fietsverlichting repareren Herfst in 't Hoefblad Bericht uit Spanje: Kapotte pepernootmolen Stoepkrijten op de Kloosterplaats o.a. Gollé Haug Rabe Roberto Sarto Sommermann Toni COURTELLE MODE COMPUTERVRAAG VAN DE MAAND Van dinsdag 11 oktober tot en met zaterdag 15 oktober Kom langs, laat uw oude zilver taxeren en ruil gelijk in tegen nieuwe zilveren sieraden of contanten! Deze rubriek wordt mede mogelijk gemaakt door Studentaanhuis Ook vragen over computer, tablet, smartphone of digitale tv en komt u er zelf niet helemaal uit? De slimme computerstudenten van Studentaanhuis helpen u vakkundig en snel! Bellen voor een afspraak kan van maandag t/m vrijdag tussen 09.00 20.0Ö uur en op zaterdag tussen 09.00 13.00 Uür via 0900200 12 12 (Sort per g*sprek). Meer info; www.studentaanhuis.nl Heeft u ook een computervraag en wilt u via deze rubriek vernemen wat u eraan kunt doen? Mail dart naar computervraagvandemaand@ studentaanhuis.nl. De meest gestelde vragen worden gepubliceerd. Er is iets helemaal mis met mijn computer! Ik kan er niets meer mee. Er verschijnt een melding dat ik 500 euro moet overmaken om de pc weer te ontgrendelen. Dat vind ik heel raar en eng. Moet ik dit echt doen? Marjon Internetcriminelen zijn uw computer binnengedrongen. Dat deden ze door u ongemerkt te laten klikken op bijvoorbeeld een besmette websitelink of schadelijke e-mailbijlage. Zo konden ze bij uw bestan den. Ze beloven die weer te ontgrendelen als u met geld over de brug komt. Een soort van losgeld dus: daarom noemen we dit ook 'ransomware'. Om de risico's op besmetting met ransom ware in het vervolg in te dammen adviseer ik om alle software op uw pc up-to-date te houden, zeker de virusscanner. Ook is het belangrijk om regelmatig een goede back-up te maken van uw belangrijke bestanden. Dit kan automatisch. Ook die instellingen zal ik voor u verzorgen. Dan zijn uw bestanden altijd terug te halen. SCHIEDAM - Het Repair Café gaat zich zaterdag 15 okto ber in samenwerking met de ANWB speciaal bezighou den met de reparatie van fietsverlichting, zodat je vei lig de winter in kan. Deskundige vrijwilligers repareren kosteloos elke (kinder)fiets, maar ook kof- fie-apparaten, stofzuigers, audio en andere elektroni sche apparatuur. Het Repair Café is van 09.30 tot 12.00 uur in 'De Vijf Mo lens' aan de Nieuwe Dam- laan 818. Bij een te groot aantal aan meldingen sluit de inschrij ving eerder. Zoek dus snel je fiets op en kom naar de Damlaan! SCHIEDAM - Kinderboerde rij 't Hoefblad organiseert woensdag 19 oktober leuke herfstactiviteiten voor de kinderen. Van 11.00 - 15.00 uur kun je een spin knutse len van herfstmaterialen en een (suiker)spin eten. Voor de durfals zijn er wandelen de takken, reuzenslakken en groter kakkerlakken om vast te houden. Ook kun je je uit leven op de springkussens en je laten schminken als in sect. Voor deelname aan de knutselactiviteit wordt een bijdrage van 0,50 gevraagd. Ook in de herfstvakantie is de boerderij in het Beatrix- park open van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur. Maandag gesloten. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 12 oktober 2016 5 MAX GEEFT ADVIES - Beste Marjon, dank voor uw mail. Ik begrijp dat u bent geschrokken. Internetcri minelen proberen u geld afhandig te maken. Ons advies: niet betalen! Wij gaan u helpen, dus geen paniek. Maar laat ik eerst vertellen hoe dit kon gebeuren. Betalen is niet verstandig, want u weet niet of de criminelen zich aan hun belofte houden en u daarna met rust laten. Ik kom daarom graag naar u toe om het probleem op te lossen. SCHIEDAM - Kinderen tus sen de 6 en 12 jaar kunnen woensdag 19 oktober mee doen met een stoepkrijtwed- strijd op de Kloosterplaats. Graffiti-kunstenaar Stoog, bekend van het graffiticol lectief Lastplak, legt dan om 13.30 uur eerst in een demonstratie uit hoe je het beste uit jezelf, de stenen en het krijt kunt halen. Hierna (14.00 uur) gaan de kinde ren zelf aan de slag om het kersverse binnenstadsplein meer kleur te geven. De hergebruikte klinkers van de Kloosterplaats liggen dus nog maar net op hun plek maar gaan dan al die nen als kanvas voor prach tige stoepkrijtkunst. De jury verdeelt aan het einde van de middag, rond 15.30 uur, mooie prijzen. Wenneker Cinema stelt onder andere kaartjes beschikbaar. Deelname is gratis. Aanmel den door een mail naar: vra- gen@bolwerkcollectief.nl. Beste mijnheer Pim, Je jaarlijkse bezoek aan Ma drid is eigenlijk nog maar kort geleden, maar het is al net zo'n feest als onze aan komst in Schiedam. Alle Pieten en zelfs Sint Nico- laas stonden te dansen. Nu maar hopen dat de Pieten hij de aankomst in Schiedam nog voldoende energie over hebben om te dansen en te springen. Ik verklap je gelijk maar een geheim: ik ben nu echt met pensioen. Sint Nico- laas heeft mij benoemd tot Emeritus Hoofdpiet en zo'n nominatie (duur woord he) is nog nooit eerder voorge komen. Ik kijk natuurlijk wel over de schouders van Sint Nicolaas en de nieuwe Hoofdpiet mee want ik kan het nog niet helemaal losla ten. Hoofdpiet is nu al ze nuwachtig voor het gesprek met de burgemeester. Gelukkig heb ik nu alle tijd om, samen met jou mijnheer Pim, een groot probleem op te lossen want de pe pernootmolen is kapot ge gaan en zonder pepernoten kunnen we natuurlijk niet naar Schiedam komen. Vo rige week was er een grote knal die zelfs tot Ibiza te horen was en er volgde een immense witte wolk van het pepernootmeel dat alle kanten op vloog. Alle Pieten hadden witte gezichten! Ik heb zo gelachen; je moet er toch niet aan denken dat ze met die witte meelgezichten naar Schiedam komen. Nu de wolk is neergedaald zit ten we met een kapotte pe pernootmolen. Kun jij een Schiedamse molenaar naar Madrid laten komen om de boel te maken? Eerbiedige groet van Emeritus Hoofdpiet Hoofdpiet is nu Emeritus Hoofdpiet, maar hij blijft berichten uit Madrid. Foto: archief O www.nieuwestadsblad.nl Nu in Schiedam veel sportcomplexen verhuizen naar het A4-tunneldak, komt er her en der in de stad ruimte vrij voor nieuwbouwprojecten. Foto: Woonbeurs Schiedam SCHIEDAM - Het was een ge zellige drukte op de Woon beurs Schiedam, afgelopen zaterdag in de Grote Kerk. Meer dan 1.350 bezoekers lieten zich uitgebreid infor meren over uiteenlopende nieuwbouwprojecten, nieu we hypotheekvormen en over mogelijkheden om te besparen op energie. Er was opvallend veel belangstel ling voor de Schiedamse Meesters in Kethel, Park Entree Senior Smart Living bij het Beatrixpark, Oranje- burgh en de energieneutrale wijk Park Harga. Voor service en een goed advies! Juwelier MilililMM H 0 o 8 yi r a a t 9 0 3 111 HL Schiedam te t 0 1 0 - 4 2 6 7 7 8 9

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 5