Opkikker voor St. Jan gemeente Mededelingen en bekendmakingen vervolg Schiedam 'Buitenspel' in première Wist je dat... er wijkbudget is voor iedereen? Cursus Windows 10 niISchrijf mee! DoraewijK en Dimeucmi 19 OKTOBER 2016 Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: Kenteken KJ-869-Z, 1e parkeervak bij entree flat 5 Bachplein Kenteken KJ-185-Z, Willemskade 181 schuin t.o. ingang Het besluit kan op afspraak gedurende een termijn van zes weken na de dag van deze bekendmaking worden ingezien bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket), Stadserf 1 te Schiedam. De gemeenteraad vergadert op 25 oktober 2016 Dinsdag 25 oktober 2016 vergadert de gemeenteraad vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. De agenda en de bijbehorende stukken zijn in te zien op de gemeentelijke website. Wilt u gebruik maken van uw spreekrecht, alleen mogelijk bij raadsvoorstellen die als B-stuk op de agenda staan? Meld u dan aan bij de griffie per e-mail griffie@schiedam.nl of telefonisch via telefoonnummer 14 010. 'Gast van de raad' zijn? Mail dan ook naar griffie@schiedam.nl. Meer informatie leest u op de gemeentelijke website. 'Politiek is leuker als je weet hoe het werkt!' Lees de officiële bekendmakingen op wwrw.officielebekendmakingen.nl Directeur Tom de Koningen wethouder Gouweleeuw bij de ondertekening van de wijkdeal. Foto: St. Jan Voor de zomervakantie is het schoolplein van St. Jan in Oost omgetoverd tot een natuurspeelplaats met een sportief karakter. Door de redactie SCHIEDAM - Vorige week ondertekenden schooldi recteur Tom de Koning en wethouder Nathalie Gou weleeuw een Wijkdeal voor het groenonderhoud en ga ven ze de aftrap voor sport en spel op Schoolplein 14. Om het nieuwe schoolplein te realiseren, is het hek rondom het plein verplaatst. Hierdoor is er meer groen en speelruimte ontstaan. Het plein is samen met de wijktuinvrouw, de kinde ren en ouders omgebouwd naar een speelplaats met natuurlijke speelmogelijk- heden. De tuinvrouw geeft er natuurles en de kinderen kweken hun eigen groentes en bloemen. Schoolpleini4 Het plein van de St. Jan is nu ook een Schoolpleinl4- plein. Hiervoor zijn lijnen en kleurvakken aangebracht en is er een stukje atletiekbaan. Schoolpleinl4 is een initia tief van de Cruyff Founda tion. Doel is om leerlingen uit te dagen en te stimuleren om met elkaar te spelen en te sporten. Met een paar kleine aanpassingen worden saaie schoolpleinen omgetoverd tot uitdagende plekken. Waarom een wijkdeal? Wijkdeals zijn een groeien de trend waarbij inwoners meer verantwoordelijkheid nemen voor het beheer en onderhoud van de buiten ruimtes. De gemeente stelt de grond beschikbaar, als tegenpres tatie zorgen bewoners en de school voor het onderhoud van de grond. SCHIEDAM - In het Wenneker- pand is de korte Schiedamse educatieve dramafilm 'Bui tenspel' in première gegaan. Vrijwel de gehele cast en crew, figuranten, medewer kers, sponsors en opdracht gevers kwamen samen om trots de film voor het eerst op het grote witte doek te bewonderen. De film is geproduceerd in opdracht van de samen werkende Schiedamse ser viceclubs en openbare bi bliotheek. 'Buitenspel' is het resultaat van de samenwer king tussen het Schiedamse film collectief The Film Dis tillery en het Rotterdamse productiebedrijf BulletPilot Productions. Laaggeletterheid is nog steeds een groot probleem, en alleen al in Schiedam heeft één op de zeven inwo ners hier mee te maken. Het komt niet alleen voor bij ou deren of allochtonen, maar in het gehele spectrum van de samenleving. 'Buiten spel' geeft laaggeletterdheid een gezicht door het dicht bij huis te brengen met herken bare mensen rond een arena die we allemaal kennen: het voetbalveld. De film geeft een beeld van de problemen, taboes en schaamte waar mee laaggeletterden vaak te maken hebben. Doel is het onderwerp herkenbaar, be spreekbaar en laagdrempe lig te maken. 'Buitenspel' wordt beschik baar gesteld aan scholen, be drijven en nog veel meer. SCHIEDAM - De gemeente heeft voor elke wijk geld be schikbaar voor bewoners die een goed eigen idee hebben of een eigen project willen uitvoeren: het wijkbudget. Is jouw idee breder bedoeld dan alleen voor je eigen wijk, dan kun je daarvoor een stedelijk budget aanvra gen. Op de website www. schiedam.nl/wijken vind je de voorwaarden én de aan vraagformulieren voor de budgetten. Regiegroep beoordeelt Voor elke wijk is een totaal budget vastgesteld op basis van het aantal inwoners. Op de website kun je zien hoeveel die bedragen pre cies zijn. Elke wijk heeft een zogeheten regiegroep die bestaat uit een aantal wijk bewoners. De regiegroep beoordeelt jouw aanvraag en adviseert hierover aan het College van B&W. Over jouw ingediende aanvraag wordt uiterlijk 8 weken na de uiterlijke indieningsda- tum besloten. Voorwaarden Wil je een subsidiebedrag aanvragen, dan moet je aan een aantal voorwaarden voldoen. Jouw idee moet bij voorbeeld bijdragen aan de leefbaarheid. En zorgt jouw idee ervoor dat mensen el kaar beter gaan vinden, dat er meer samenhang tussen groepen komt? Kun je aan tonen dat veel mensen in de buurt of de wijk dat idee ondersteunen en ook graag willen uitvoeren? Daarvoor is een handtekeningenlijst handig! Je moet het budget ook goed kunnen beheren met een kleine boekhouding. Je mag het natuurlijk niet inzetten voor persoonlijk gebruik. In oktober 2014 plantten de kinderen van de Violier honderden bollen op de Bijenbaan, die nu elk jaar bloeien. SCHIEDAM - Op woensdag 26 oktober gaat de vierdelige cursus 'Windows 10' van start in de Bibliotheek in De Erker aan de Jan van Aven- nesstraat 32. In vier bijeen komsten op woensdag 26 oktober, 2, 9 en 16 novem ber van 10.00 tot 12.00 uur leren deelnemers meer over de basisbeginselen van dit meest recente Windows be sturingssysteem. Om mee te doen is het nodig vertrouwd te zijn met internet. Aan melden via: 714 63 00. In het weekend van 29 en 30 oktober staat Schie dam met tal van activi teiten stil bij Ferdinand Bordewijk (1884 -1965) schrijver van onder meer Bint en Karakter en het in Schiedam spelende Verbrande Erven. Het programma op zaterdag vanaf 13.00 uur in Biblio theek Korenbeurs bestaat onder meer uit een lezing van biografe Elly Kamp. Op zondag (in 't Huis te Poort) draagt Henny Stoel voor uit het werk van Bordewijk. Post Scriptum is beide dagen aanwezig voor boekverkoop. Kaar ten kosten 12,50. SCHIEDAM - Wist je dat je zelf heel makkelijk je eigen ver slag op onze website www. nieuwestadsblad.nl kunt plaatsen? Surf hiervoor snel naar de website en klik op de Schrijf mee-button. Schrijven maar!

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 17