Elke Vierveijzer Film deze week: Heaven on Earth AGENDA Herfstvakantie in het museum Raymi Sambo over Othello Bordewijk ACTIVITEITEN Indian Film Festival Binnenkort in Jeroen Zïjlstra in de sachieaan het Wennekerpand O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 19 oktober 2016 21 SCHIEDAM - In 2016 is Wil liam Shakespeare 400 jaar dood. In samenwerking met stadsgezelschap De Stokerij en acteurs die in de toneel stukken van Shakespeare spelen of gespeeld hebben, wordt samen met het pu bliek besproken of het stuk nog steeds 'groot of dood' is. Woensdag 26 oktober behan delt acteur Raymi Sambo het theaterstuk Othello, een tragedie over liefde, jaloezie, ambitie en wraak, maar bo venal hoe deze menselijke passies de val van een nobel man kunnen veroorzaken. Raymi Sambo is bij het jonge publiek bekend als dramale raar Reggy Benoit uit Span- gas, het wat oudere publiek kent hem uit All Stars (Paul Murphy)In de film All Stars 2: Old Stars speelde hij deze rol opnieuw. Ook speelde hij in Flikken Maastricht en Sophie's Web. In het theater is Raymi een graag geziene speler en sinds 2002 heeft hij zijn eigen gezelschap: V.I.G (Very Important Group). VIG is een gezelschap dat probeert uitdrukking te ge ven aan wat er leeft onder de generaties 'urban life'. De avond start om 20.00 uur. Kaarten zijn aan de deur van de Bibliotheek in de Koren beurs te koop voor 10,-. Reserveren is ook moge lijk via 714 63 00 of mail programmering@debiblio- theekschiedam.nl SCHIEDAM - In Wenneker Ci nema draait deze week on der andere de film 'Heaven on Earth'. Vervolg op 'As It is In Hea ven' over een zangkoor in het Zweedse dorp Ljusaker. Na de dramatische dood van hun dirigent Daniel Da- reus is het koor nog altijd een hechte groep. Pastoor Stig staat echter dronken voor een lege kerk te preken, waardoor hij uit zijn functie gezet dreigt te worden. Dan roept Stig de hulp in van zangeres Lena. Zij treurt nog altijd om het verlies van haar geliefde Daniel, maar gaat moedig verder. Vol passie stort ze zich op haar nieuwe taak als diri gent om zo met de hulp van een nieuw zangkoor de kerk weer vol te krijgen. SCHIEDAM - Kom tijdens de herfstvakantie met de kin deren naar het Stedelijk Mu seum Schiedam. Er is van alles te doen voor alle leef tijden. Op donderdag 20 ok tober en zaterdag 22 oktober kunnen kinderen zelf aan de slag in het atelier. Zijn ze iets ouder dan gaan ze eerst de tentoonstelling bekijken. Op zondag 23 oktober is er een familierondleiding met familieworkshop. Bekijk samen de tentoon stelling OOGST met werk van de genomineerde kun stenaars voor de Volkskrant Beeldende Kunst Prijs. Deel je eerste indrukken met je kinderen en hoor wat zij vinden. Aansluitend kun nen ouders en kinderen onder leiding van een mu seumdocent gezamenlijk aan de slag in het atelier. Ex perimenteer met verschil lende materialen en ontdek je eigen talenten. Wanneer? Do 20 oktober, 10.00 uur: kids van 5-7 jaar, 14.00 uur: kids van 8-12 jaar (gratis) Za 22 oktober, 10.00 uur: kids van 5-7 jaar, 14.00 uur: kids van 8-12 jaar (gratis) Zo 23 oktober, 10.00 uur fa milierondleiding en -work shop (gratis excl. entree) Aanmelden via info@stede- lijkmuseumschiedam.nl SCHIEDAM - Zondagmiddag 30 oktober: literatuur en muziek in 't Huis te Poort. Henny Stoel leest dan Bor dewijk en Marcel Worms en anderen vertolken muziek van Johanna Bordewijk- Roepman. Deze middag rond Bordewijk wordt geor ganiseerd in samenwerking met het vers opgerichte Lite rair Gezelschap Schiedam. Aanavng 15.00 uur op de Dam 28-30. Kijk ook even op: www.thuistepoort.nl SCHIEDAM - In het kader van het Indian Film festi val twee films in Wen neker Cinema zaterdag 22 oktober. Dhanak (Rainbow) Pari is dol op de film ster Shah Rukh Khan. Elke dag vertelt ze haar blinde broertje Chotu een romantisch verhaal met haar grote held in de hoofdrol. Chotu voelt echter meer voor films met stoere vechtersbazen en droomt ervan om, net zoals vroeger, ooit weer zo'n film te kunnen zien. Dan ziet Pari een affiche met haar geliefde film ster en de slogan: 'Ik laat je weer zien'. Als Shah Rukh Khan 'amper' 300 km verderop opnames maakt, is ze vastbesloten hem te ontmoeten. 15.00 uur, kleine zaal Ottaal (The Trap) Ottaal draait om de relatie tussen de jonge Kuttappayi en zijn opa, van wie hij afhankelijk is. Kuttappayi neemt ons mee naar zijn fijne, onschuldige wereld: een jeugd van vissen vangen, eenden houden en water lelies plukken met zijn naamloze hond. 20.30 uur, kleine zaal Te zien op donderdag 20 oktober en vrijdag 21 oktober om 20.30 uur in de kleine zaal en woensdag 26 oktober om 15.00 uur in de kleine zaal. Elke Vierveijzer werd door de afstudeercommissie een 'jaloersmakend talent' genoemd. Foto: theater ad schie Een 'liedje' is een deuntje dat vervliegt. Maar een 'lied' kerft zich voor altijd in je huid. Door het theater SCHIEDAM - Elke Vierveijzer zingt, met aan de vleugel Mi- chiel Wetzer, een selectie uit de mooiste liederen van één man die de kunst van het lied als geen ander verstond: Maarten van Roozendaal. Niet om te vervangen, maar om de liederen, zoals hij die zelf selecteerde vlak voor zijn dood, levend te houden. Van Alsof er niets is gebeurd tot Het te late einde en van Mooi tot Red mij niet. Om te janken Elke Vierveijzer studeerde af aan de Koningstheater academie en was finalist in het Amsterdams Kleinkunst Festival 2015. De afstudeercommis sie noemde haar "een ja loersmakend talent". Woensdag 16 oktober ver tolkt ze de liederen van één van de beste liedauteurs, zangers en componisten die Nederland heeft gekend: Maarten van Roozendaal. "Mooi, mooi. Om te janken zo mooi!" Info De voorstelling Om te jan ken zo mooi is woensdag 26 oktober, om 20.15 uur, te zien in het Wennekerpand. Toe gang: 17,00. Kaarten reser veren voor deze voorstelling kan via het bespreekbureau, geopend op dinsdag van 13.00 - 16.00 uur en drie kwartier voor aanvang van iedere voorstelling. Telefo nisch is dë kassa bereikbaar van dinsdag tot en met vrij dag van 13.00 -16.00 uur op telefoonnummer (010) 2 467 467 en driekwartier voor aanvang van de voorstel ling. Online reserveren via www.theateraandeschie.nl. Ciske de Rat In 1984 stal Danny de Munk als Ciske de Rat de harten van het Nederlandse pu bliek. Meer dan twee miljoen bezoekers zagen destijds de film. Nu kruipt Danny de Munk nog eenmaal in de huid van Cis de Man. Hier mee neemt hij afscheid van de rol van zijn leven, in een volledig nieuwe productie van de musical. Ciske de Rat - de Musical is een voorstelling die niet alleen het filmverhaal doet herleven maar ook laat zien hoe het Ciske vergaat als volwassen man. Ciske is een Amsterdams straatschoffie. Zijn vader werkt op zee en zijn moeder (Ellen Evers) laat Ciske 's avonds werken in een café. Wanneer zijn vader onverwachts de liefde vindt bij Tante Jans (Brigitte Nijman) lijkt Ciske eindelijk een moederfiguur in zijn leven te krijgen. Maar dan slaat het noodlot toe. Als Ciske's beste vriend over lijdt en zijn moeder dat bela chelijk maakt, brengt Ciske haar in een vlaag van woede om het leven. Als volwassen man moet Cis leren te leven met die schuld en een ma nier vinden om een tweede kans in het leven te krijgen. Deze tijdloze musical is za terdag 5 november, om 19.30 uur, en zondag 6 november, om 19.00 uur, te zien in The ater aan de Schie. Toegang: 44,00. Zanger, tekstschrijver en trompettist Jeroen Zijlstra toert sinds 1998 onafgebroken en succesvol langs de Nederlandse podia. Door het theater SCHIEDAM - Voor de voor stelling Gebed zonder band (gered door de band) schreef Zijlstra liederen die dicht bij hemzelf blijven. Jeroen Zijlstra is onder meer bekend van het lied Durger- dam slaapt, waarvoor hij de Annie M.G. Schmidt-prijs won. Voor zijn 'maritieme kleinkunstjazz' kreeg het oeuvre van Jeroen Zijlstra in 2014 de Dirk Witte Prijs. Sinds 1998 toert zanger, tekstschrijver en trompettist Jeroen Zijlstra onafgebroken en met veel succes langs de Nederlandse podia. Gebed zonder band is een programma waarvoor Zijl stra liederen schreef die dicht bij hem zelf blijven. Als improviserend musi cus, met een verleden als Noordzeevisser, blijft Zijl stra scherp aan de wind va ren, spelenderwijs richting gevend, koersend op zijn in nerlijk kompas. Zingend en zoekend, biddend en vloe kend, losjes getuigend van dingen die komen, vrienden die gingen en liedjes in stil te ontstaan. Voor de pauze speelt Jeroen Zijlstra solo en na de pauze wordt hij Ge red door de band. Zijn ver trouwde muzikanten bege leiden hem op saxen, piano, toetsen, bas en contrabas, drums, percussie. Vrijdag 28 oktober, 20.15 uur, Wennekerpand. Toegang: 23,00. www.theateraande- schie.nl. Voor de pauze solo, na de pauze met band. Foto: Theater ad Schie

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 21