Absurde verhalen voor op de poepdoos Ie Autotechnicus AUTOSTOP Wegens uitbreiding in regio Rotterdam (met evt. APK bevoegdheid) Rijksstraatweg 65 3222KB Helleuoetsluis Tel. 0181-324000 ONDERHOUD*BANDEN •REPARATIE info@autostop.nl O www.nieuwestadsblad.ril Het Nieuwe Stadsblad woensdag'19 oktober 2016 25 'Terrasje pikken' is het nieuwe boek van beeldend kunstenaar Jan van der Lans (77). Korte en bondige verhalen waarin hij verhaalt over bizarre voorvallen uit zijn avontuurlijke leven. "Vaak kroegverhalen die je gerust op de poepdoos kan lezen", aldus de 77-jarige Schiedammer die over de halve wereld zwierf en daarover boeiend kan vertellen. Door Frank Willemse SCHIEDAM - De 77-jarige schrijver ziet er patent uit en jonger dan zijn leeftijd. Sinds 1988 woont Jan van der Lans in Schiedam waar hij menig café, kroeg of ho- reca-etablissement bezocht. Met zijn open blik en vlotte voorkomen maakt hij ge makkelijk met iedereen een praatje. En met die verhalen moest ik wat'. Het zijn story's die werkelijk zijn gebeurd of zo hadden kunnen gebeuren. De helft is waar, de rest is verzon nen. "Door mijn verdorven geest", zegt hij er lachend bij. Het titelverhaal 'Terrasje pikken' is daar een voor beeld van. Op een terrasje spreekt een aantrekkelijke vrouw hem aan. Hij geeft geen aandacht aan haar waarop de vrouw woedend wordt. En hem met 'blijf met je poten van mij af' openlijk en vals beschuldigt van aan randing. Pas na een nachtje politiecel komt hij vrij. De vrouw blijkt geestelijk in de war en net ontslagen uit een psychiatrische inrichting, verklaart een politieagente SCHIEDAMSE SCHRIJVER MET DE BRANIE VAN JAN CREMER zonder excuses. Uit woede vergrijpt hij zich aan de agente, wordt handtastelijk en moet weer de cel in. "Met het prettige gevoel dat ik wist waarom." Vrijbuiter Van der Lans is altijd een avonturier en vrijbuiter ge weest. Als 21-jarige beton- constructeur werkte hij via een Amerikaanse firma over de halve wereld. Van Zwit serland tot Australië. Tot hij in Suriname zijn vrouw ont moette. En terug in Holland een rustiger bestaan kreeg. Maar de verhalen bleven komen, natuurlijk over zijn jaren in Australië en Zuid Afrika waar hij 'de apart heid' meemaakte. Dat thema verwerkt hij in een verhaal over een oud-SS'er. Direct en volks Van der Lans schrijft in di recte, volkse taal. De geboren Amsterdammer, met als bij naam 'Mokum', lijkt met zijn avonturen en kroegverhalen wat op bekende schrijvers als Simon Carmiggelt en hij heeft de branie van Jan Cre- mer. Die trok ook met korte zinnen en humor de lezer zo die wereld in. Hij is altijd creatief bezig. Is hij niet aan het schilderen, dan maakt hij wel illustraties bij zijn boeken. Tegenwoordig is de actieve 'opa' naast schrijver, ook druk met korte You- tube-filmpjes. Animaties met tekeningen en kleipop- petjes gemixt met filmbeeld. Allemaal vertellen zij het verhaal van gewone mensen met een scherp oog voor de tail. Glimlachen Wie niet schrikt van pikante en volkse taal zal 'Terrasje pikken' telkens oppakken en glimlachen om de perso nen die hij tot leven brengt. Het boek 'Terrasje Pikken en 65 andere korte verhalen' is te bestellen bij Boek- scout.nl of binnenkort in de Schiedamse boekhandels. Een paperback met 178 pagina's met tekeningen. Dat voor 19,99. Zijn wij per direct opzoek naar Voor onze nieuwe vestiging in regio Rotterdam zoeken wij een drietal 1e automontechnici. Wij zijn op zoek naar vaste krachten die samen met ons deze nieuwe vestiging tot een succes weet te maken. Eigen verantwoordelijkheid en flexibele werk indeling is een vereiste. Om klantverwachtingen zo goed mogelijk te evenaren en liefst te overtreffen, zetje proactief, transparant en op efficiënte wijze in zodat onze dienstverlening door de klant aanbevolen wordt. Je hebt een afgeronde opleiding tot eerste autotechnicus/technisch specialist en bent evt. in het bezit van een geldig APK-keurmeester certificaat. Je hebt affiniteit met elektronica en volgt de laatste technische ontwikkelingen op de voet. Een sterke klantvriendelijke en kwaliteitsgerichte instelling vinden wij een must. Tevens ben je een teamspeler en beschik je over een flexibele instelling. Je bent bereid tot het volgen van cursussen en opleidingen en hebt enige jaren ervaring. Arbeidsvoorwaarden; Werken in een groeiend bedrijf met mogelijkheden om professioneel mee te groeien. Een professionele werkomgeving, prettige en informele werksfeer. Zeer goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden en ruime ondersteuning in opleidingsmogelijkheden. Herken jij jezelf in deze omschrijving? Dan maken wij graag kennis met jou! Soliciteren kan via info@autostop.nl t.a.v. Dhr. G. Corbeau. Heeft u vragen kunt u ons telefonisch bereiken. Jan van der Lans, hier op het terras van 't Vierkantje, zwierf de halve wereld over en kan daar uitermate boeiend over vertellen. Foto: F. Wiillemse

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 25