'ik hou van dieren, maar meer van mensen' T0PPARKEN Bridgeclubs gaan vergrijzing tegen Loslopende criminelen Natuurlijke ondersteuning voor een gezond zuur-base evenwicht1 Plaats zelf berichten schrijf mee! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 19 oktober 2016 7 WIJ# VAN AM HIER W Nieuwe Stadsblad Za. 29 t/m ma. 31 oktober verkoop- en informatiedagen (i0;00tot 17:00 uur) Boschlaan 26 te Lichtenvoorde T. 06 - 1137 0071 of 088 - 500 2444 www.chaletindeachterhoek.nl Vakantiewoningen te koop op een unieke locatie in de Achterhoek RESIDENCE LICHTENVOORDE SCHIEDAM - De grote bridge clubs in de regio hebben de krachten gebundeld en zijn op zoek naar nieuwe leden. "We hebben ons als bridgeclubs in de regio sa mengevoegd en vertegen woordigen honderden leden die aangesloten zijn bij de Nederlandse Bridgebond", vertelt Gisela Ipenburg van Bridgeclub Vlaardingen. Re den voor de samenvoeging is het ledenverlies als gevolg van vergrijzing tegengaan. De clubs hebben hiervoor een cursusaanbod ontwik keld om mensen te enthou siasmeren. Vanaf 9 november start in Schiedam-Noord een be ginnerscursus. De lessen worden verzorgd door een gecertificeerde docent die ie dereen die dat wil in twaalf lessen de eerste beginselen bijbrengt aan de hand van de methode 'Bridge in een flits'; vanaf het begin wordt theorie afgewisseld met oe- fenspellen, dus saai zijn de lessen beslist niet! Daarna speel je tot aan het einde van het seizoen samen met medecursisten in een 'passageclub', waarbij je je onder begeleiding van erva ren bridgers de geleerde stof spelenderwijs eigen maakt en daarna moeiteloos kunt instromen bij een reguliere bridgeclub. De kosten voor de 12 les- avonden en daaropvolgende 12 speelavonden bedragen 100,- per persoon. De cur sus is op woensdagavond van 19.45 tot ongeveer 22.00 uur. Minimaal aantal deel nemers is 24. Enthousiast geworden? Stuur een mail naar bridgelessen@gmail. com om u aan te melden of voor meer informatie. Aan melden kan tot uiterlijk 1 november.. Bellen kan ook, naar num mer 4710430. "Bridgen is echt topsport, dus we hopen op veel animo." BERICHTEN UIT DE KAMER Als je in ons land een misdrijf pleegt, moet je gepakt en berecht worden. En als de rechter heeft bepaald dat je de cel in moet, dan moet dat dus gebeuren. Aan ruimte geen gebrek, want een derde van de cellen staat leeg. Toch blijkt dat er in ons land ongeveer 12.000 veroordeelden rondlopen die hun celstraf nog uit moeten zitten. Dan hebben we het opgeteld over zo'n 1500 jaar cel. Dat moet veranderen! Grote moeite heb ik met figu ren die zijn veroordeeld en vervolgens hun verantwoordelijkheid ontlopen door zich niet bij de gevangenispoort te melden. Wat mij betreft verdienen zij ook geen voortij dige vrijlating als ze uiteindelijk toch op gesloten worden. Slecht gedrag hoeft niet te worden beloond. Die 12.000 voortvluch- tigen moeten worden opgespoord en de cel in. Gelukkig hebben we een politieteam dat zich daar specifiek mee bezighoudt. FASTnl (Fugitive Active Search Team) is een team dat dag in dag uit hard werkt om deze voortvluchtigen achter slot en grendel te krijgen. Veroordeelden in afwachting van hoger beroep moeten bovendien niet met de noorderzon kunnen vertrekken. Ie dereen die in ons land slachtoffers maakt, het strafrecht aan zijn laars lapt, en door een rechter daartoe wordt veroordeeld, behoort zijn straf uit te zitten. Dat noemen we vergelding en draagt bij aan een veili ger Nederland. Foort van Oosten Blijdorp-vrijwilliger Wil Twigt was afgelopen week 'Rotterdammer van de Week' bij onze collega's van De Havenloods. Maar Wil is helemaal geen Rotterdammer -of Rotterdamse-, ze woont 'gewoon' in Schiedam. Daarom zetten we haar ook in het Nieuwe Stadsblad in het zonnetje. Door Margje Kooistra SCHIEDAM - Wil is vrijwilli ger bij Diergaarde Blijdorp, samen met ruim 300 ande ren. Zij geven rondleidin gen aan groepen of vertellen bezoekers over de dieren en fokprogramma's. Waar stond je wiegje? "In de Tidemanstraat in Rotterdam-West. Mijn vader had daar een levensmidde lenwinkel. We waren met vijf kinderen thuis. Een vet pot was het niet, maar we hadden het goed. Helaas moest de winkel Weg. We zijn toen verhuisd naar de Franselaan." En nu? "Ik woon op het moment in Schiedam. Daar ben ik bij toeval terechtgekomen. Wil Twigt in Blijdorp, waar ze rondleidingen geeft aan groepen kinderen en volwassenen. Foto: Mart Stevens Maar ik voel me wel Rotter dammer. Het is toch de stad waar je geboren bent, dat ge voel blijft. En ik kom er nog heel vaak." Ben je trots op Rotterdam? "Wat is trots? Iedereen is tegenwoordig wel trots op iets, maar is het ook jouw prestatie? Het woord 'trots' moet misschien iets min der vaak gebruikt worden. Ik vind Rotterdam mooi en natuurlijk ben ik blij met de bijdrage die ik lever in Blijdorp." Waar kent men je van? "In november ben ik 24 jaar actief als vrijwilliger in Diergaarde Blijdorp. Zo'n twee tot drie keer per week ben ik hier te vinden. Ik geef rondleidingen aan kinde ren en andere groepen. Dan gaan we echt de diepte in en vertellen bijvoorbeeld over het natuur- en soortbehoud waar Blijdorp zich voor in zet." Jullie verzorgen geen dieren? "Nee, we maken zelfs geen verblijven schoon. Dieren wijs ik alleen naar. Wij zijn er voor de bezoekers. Dat past ook goed bij mij. Ik hou veel van dieren, maar meer van mensen." Hoe word je vrijwilliger? "Twee keer per jaar is er een intake-avond. Daar kun je informatie krijgen en mee doen aan een soort van sol licitatiegesprek. Dan volgt er een basiscursus en vervol gens zijn er nog meer cur sussen voor activiteiten." Vakantiewoningen te koop vanaf 119.500,- incl. eigen grond, tuinaanleg en inventaris Interessant voor eigen gebruik en/of als belegging Nieuw investeringsmodel beschikbaar met een gegarandeerd meerjarig netto rendement van 8% per jaar Waterrijk vakantiepark met mooi gelegen royale kavels Verhuur via eigen professionele verhuurorganisatie JS Gloednieuw hoofdgebouw met vele indoor faciliteiten - (o.a. binnenzwembad, bowlingbaan en restaurant) m y Vergaderruimte beschikbaar voor de zakelijke markt De mooiste fiets- en wandelroutes van Nederland In het menselijk lichaam draait alles om evenwicht. Eén van de evenwichten die belangrijk is voor het behoud van onze gezondheid is het zuur-base evenwicht. Een goede balans tussen zuren en basen draagt bij aan een fit en energiek ge voel. A.Vogel Zuur Base Balans ondersteunt het behoud van een gezond zuur-base even wicht in ons lijf1. Het is goed voor het behoud van soepele spieren2 en sterke botten3 4, draagt bij aan extra energie bij vermoeidheid3 en ondersteunt de spijsvertering3. Voeding Het zuur-base evenwicht is voor een groot deel afhankelijk van onze voeding. Alles wat we eten wordt in ons lijf omgezet in ener gie, bouwstenen en reststoffen. Die reststoffen kunnen zuur of basisch zijn, afhankelijk van wat we precies eten. Idealiter krijgen we 25% zuurvormende en 75% basenvormende voeding binnen. Maar met ons Westerse voe dingspatroon is het vaak anders om. Hierdoor blijven meer zure resten achter. Voorbeelden van zuurvormende voedingsmidde len zijn snoep, brood, koffie en frisdranken. Basenvormend zijn vooral: groente, fruit en verse kruiden. Bij een zuur voedings patroon is het verstandig om veel te bewegen en vooral basenvor mende voeding, zoals groente en fruit te eten. 'Een gezond zuur- base evenwicht helpt om je fit en energiek te voelen' Basische mineralen AVogel Zuur Base Balans is een bron van zink, dat een gezond zuur-base evenwicht ondersteunt. De natuurlijke op losdrank bevat daarnaast andere essentiële, basische mineralen zoals magnesium, kalium en cal cium. Magnesium is goed voor extra energie bij vermoeidheid en het behoud van sterke bot ten. Kalium draagt bij aan het behoud van soepele spieren. En calcium ondersteunt de spijsver tering. Daarnaast bevat het veel vitamine D (>100% ADH*) voor het behoud van sterke botten. tuur Base Balans Dagelijks of als kuur AVogel Zuur Base Balans kan dagelijks gebruikt wor den, maar ook als 14 - daagse kuur in periodes dat het ener gieniveau of de spijsvertering wel wat extra ondersteuning kunnen gebruiken. Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit. -filAiË- Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken www.nieuwestadsblad. nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7