Het raadselachtige Prikkelbare Darm Syndroom r 1 Ouderwetse kwaliteit en service bij Vogel X AGENDA Circa 3,5 miljoen Nederlanders klagen over frequente darmklachten O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 19 oktober 2016 9 22 oktober In plaats van de reguliere maandelijkse bingo wordt er zaterdag 22 oktober in wijkcentrum Oost éénmalig een heuse Bingomarathon gehouden. Van 13.00 - 23.00 uur zal er voor de échte lief hebbers gelegenheid zijn om in 22 rondes hun bingolus- ten bot te vieren en mooie prijzen te winnen. Vanaf 25 euro kan er meegespeeld worden met een enkel boek je. Voor 7,50 kan er boven dien meegegeten worden. Zaal open om 12.00 uur. Het Gemeentearchief Schie dam stelt zijn deuren open (en de depots op een kier) voor een Open Dag op zater dag 22 oktober van 13.00 tot 16.00 uur. Kom langs voor le zingen, exposities, verkoop, een cartoonworkshop of om een 'Donald Duck als archi varis' te winnen! Er is een presentatie van Theo Goot jes, die jarenlang politieke spotprenten tekende voor het Rotterdams Dagblad en historicus Henk Slechte vertelt over de achtergrond van de 'zedelijk Schiedam' rel uit 1912. Het Gemeen tearchief Schiedam is van dinsdag tot en met donder dag open van 9.00 tot 17.00 uur op de derde verdieping van het Stadskantoor. 23 oktober Vocaal Ensemble Lux ver zorgt zondag 23 oktober de Avondmuziek in de Dorps kerk. Op het programma staan werken van Purcell, MacMillan, Vaughan Wil liams en Tavener. Het concert begint om 19.00 uur en wordt afgesloten met een kort avondgebed. De toegang is gratis; er is na af loop wel een collecte bij de uitgang. 25 oktober Dinsdag 25 oktober, van 15.00 tot 17.00 uur, organi seert de Frankelandgroep de eerste Roze Salon. Een gezellige plek voor senioren met diverse seksuele ge aardheden, zoals lesbisch, homo-, bi-, of transgender. Hier kunnen zij op een ont spannen manier ervaringen delen en met elkaar in ge sprek gaan. Vooraf aanmel den is niet nodig. Bent u mantelzorger? Zorgt u voor een partner, kind, ouder, vriend of goede buur? Dan bent u op dinsdag 25 oktober van 10.00 tot '12.00 uur welkom in het Man telzorgcafé Schiedam, een activiteit van Minters Man telzorg. Vooraf aanmelden is niet nodig, mantelzorgers kunnen zo binnenlopen bij het Mantelzorg café, Land van Ris 6 (Wilgenburg). 27 oktober Vragen over het gebruik van mobieltje, laptop, tablet of e- reader? Kom op donderdag 27 oktober van 13.00 -16.00 uur naar het gratis Digitale spreekuur in de Bibliotheek in de Korenbeurs. Deskun dige vrijwilligers van het Leercentrum Seniorweb Bi bliotheek Schiedam zitten klaar om advies te geven. Bezoekers nemen hun eigen apparaat mee en het advies is gratis. Het Digitaal spreek uur wordt elke tweede dins dag van de maand gehouden in de Bibliotheek in de Brug aan het Heijermansplein 35 en elke vierde donderdag van de maand in de Biblio theek in de Korenbeurs aan de Lange Haven 145. 28 oktober In de Hoeksteenkerk is vrij dag 28 oktober een reforma tieherdenking vanaf 19.45 uur. Sprekers zijn ds. F. van Binsbergen (HHG) en ds. C.J. Droger (CGK) met medewer king van Ensemble Musica Sororum. 31 oktober Cursusleider Willem van den Broek laat weten dat het met ingang van 31 oktober mogelijk wordt om ook 's avonds deel te nemen aan de computercursussen die in wijkcentrum Oost wor den gehouden. De cursus is van 19.00 - 21.00 uur. Er is plaats voor zowel beginners als gevorderden. Aanmel den bij W. v.d. Broek, tel 06- 3015 40 04. Cursisten die overdag tijd hebben kunnen op maandag of dinsdag terecht tussen 10.00 en 17.00 uur. De cur sussen zijn in blokken van twee uur georganiseerd. Kosten voor 10 lessen: 25,-. De vierde generatie Vogel staat inmiddels aan het roer van Electroworld Vogel aan de Schiedamseweg, dat dit jaar haar 85-jarig bestaan viert. "Een unieke situatie in deze tijd van snel wisselende elektronica-zaken voor consumenten. En binnen een paar jaar is de vijfde generatie oud genoeg om ons op te volgen", zegt Robert Vogel, die het familiebedrijf samen met broer Jeroen leidt. Door Peter Spek VLAARDINGEN - "Onze over grootvader is hier in de Een- drachtstraat in 1931 begon nen met het opkopen van oude fietsen om die in een kleine werkplaats te repa reren en weer te verkopen. Daarna zijn de nieuwe fiet sen gekomen, maar omdat dit toentertijd toch een sei zoengebonden handel was kwamen daar radio's en wastonnen bij om uiteinde lijk helemaal over te scha kelen op elektronische en witgoed artikelen", vertelt Robert Vogel. Robert en Jeroen Vogel staan voor een eerlijke prijs voor hun producten en bieden een ouderwetse service aan. Alweer 85 jaar. Een prestatie is het van Electroworld Vogel om zich staande te houden in een wereld waarin grote ketens snel opkwamen en klan ten massaal online gingen shoppen. "Maar wij bieden een ouderwetse service, dat spreekt blijkbaar erg aan." Electroworld Vogel staat dus vooral bekend om het persoonlijk advies dat wordt gegeven. "Het klinkt mis schien wat oubollig, maar wij zijn pas tevreden als de klant dat ook is. Wij gaan bij een installatie pas de deur uit als alles werkt. Daar kun je op rekenen", benadrukt Robert Vogel. "Wij ontzor- gen, verkopen geen praatjes, maar bieden een eerlijke prijs en de beste service." Over het assortiment hoef je je geen zorgen te maken. "Wij zijn dealer van alle be kende merken, waaronder Bosch, Sony en Samsung. Wij hebben ook speciale dealerschappen van exclu sievere merken, zoals Loe- we, Bose en Jura, een merk dat onlangs toegevoegd is aan ons assortiment." In de winkels van Electro world Vogel zijn zelfs Miele Innovation Centers te vin den. "Daarmee behoren wij tot een selecte groep die aan de hoogste kwaliteitseisen van Miele voldoet." Vogel is ook specialist op het gebied van inbouw-keukenappara- tuur. En de eigen technische dienst kan alles vakkundig inbouwen." gezondheid ADVERTORIAL Het prikkelbare darmsyndroom was lange tijd een raadsel: de getroffen personen hebben regel matig last van verstoppingen of diarree, winderigheid, een opge blazen gevoel of buikkrampen. Velen hebben slechts één van deze symptomen, bij anderen treden meerdere symptomen op, afwis selend of zelfs tegelijkertijd. Feit blijft: naar schatting 3,5 miljoen mensen in Nederland hebben last van een prikkelbare darm. Maar lange tijd wisten zelfs wetenschap pers weinig over de oorzaken en behandelingsmogelijkheden. Het goede nieuws: een unieke behan deling biedt effectief uitkomst. Is dat allemaal slechts inbeelding? Nee, zeggen experts De oorzaken van het Prikkelbare Darm Syndroom waren lange tijd een raadsel. De gebruikelijke medische onderzoeken leveren bij de getroffen personen meestal geen eenduidige bevindingen op. Maar al te vaak werden mensen met een prikkelbare darm als simulanten bestempeld. Maar beelden de ge troffen personen zich hun darm klachten inderdaad alleen maar in? Experts hebben nu een eind gemaakt aan dit vooroordeel en zijn het erover eens: wie met enige regelmaat last heeft van verstop pingen of diarree, een opgeblazen gevoel of buikkrampen, heeft in veel gevallen last van een prikkel bare darm. En inmiddels hebben wetenschappers ook een mogelijke oorzaak gevonden. Hoe een prikkelbare darm kan ontstaan Tegenwoordig zijn steeds meer wetenschappers van mening dat de typische darmklachten bij een prikkelbare darm door een beschadigde darmbarrière kunnen worden veroorzaakt. Zij gaan ervan uit dat via de beschadigde darmbarrière schadelijke stoffen en ziekteverwekkers in de darmwand binnendringen. Het gevolg: De ty pische symptomen bij een prikkel bare darm, zoals verstopping, diarree of een opgeblazen gevoel, kunnen optreden. hecht. Kijimea Prikkelbare Darm legt zich als het ware als een pleister op de darmwand. Onze experts spreken dan ook van het "pleister effect". Een klinisch onderzoek heeft aangetoond dat de klachten door de prikkelbare darm bij de betroffen personen significant ver minderd werden. De wetenschap pers stelden vast dat de levenskwa liteit van de betreffende personen er in significante mate op vooruitging. TIP: Kijimea Prikkelbare Darm is volledig nieuw op de markt in Nederland. Het is verkrijgbaar via apotheken en deze kunnen het product snel voor u bestellen, wanneer zij het niet voorradig hebben. Wat kan helpen Onderzoekers hebben bij de zoek tocht naar een effectieve therapie vastgesteld dat een in Kijimea Prikkelbare Darm aanwezige en wereldwijd unieke bifido-bacteriën- stam (B. Bifidum MIMBb75) zich rechtstreeks aan de darmwand Voor uw apotheek: Kijimea Prikkelbare Darm Z-Index 16273222 Kijimea is een medisch hulpmiddel Het kan worden gebruikt nadat een arts Prikkelbare Darm Syndroom heeft vastgesteld Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. KOAG/KAG-Nr. 4342-0916-1534 ®SUltMtA

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 9