Woonplus nieuws "Veiligheidsindex is verbeterd, maar misstanden melden blijft nodig" Woonplus Nieuws over 'Veiligheid' Burgemeester Lamers over de woonoverlast in Schiedam: Hennepkwekerij herkennen Woonfraude... m de wijten, X Woonplus Schiedam gelooft dat een prettig huis de basis is voor de ontwikkeling van ieder mens. Belangrijk daarbij is dat dat prettige huis staat in een omgeving die schoon, heel en veilig is. Woonplus richt zich daarbij op de woningen en complexen. Daar houdt het natuurlijk niet op. Daar waar het om de omgeving gaat, trekt Woonplus samen op met partners in de wijken van Schiedam, zoals de gemeente, politie, brandweer en natuurlijk de bewoners. Deze Woonplus Nieuws staat geheel in het teken van 'veiligheid'. Burgemeester Lamers vertelt over woonoverlast in Schiedam en in de maandelijkse column waarschuwt directeur-bestuurder Bob Venhuizen voor 'groene vingers'. Verder informeren wij u over woonfraude, brandveiligheid en inbraakpreventie. Woonoverlast komt in Schiedam nog te vaak voor. Denk aan hennepteelt, illegale prostitutie of overbewoning. Het Gemeentebreed Interventieteam trekt er twaalf honderd keer per jaar op uit om meldingen direct aan te pakken. Met succes. De veiligheidsindex steeg van 6,3 in 2013 naar 6,7 in 2015. Burgemeester Lamers vertelt hóe belangrijk de samenwerking met bewoners én Woonplus Schiedam is. Hoe is het gesteld met de veiligheid in Schiedam? "Schiedam scoorde tamelijk hoog op over last. De nabijheid van Rotterdam, maar ook de vele goedkope woningen in de stad spe len mee. Gelukkig zien we verbetering. Het aantal overvallen en straatroven daalt en het gevoel van veiligheid verbetert. De veiligheidsindex geeft dat aan. Daarin tellen harde cijfers mee, maar ook de bele ving van bewoners." Een van de onderdelen is woon overlast. Hoe pakt de gemeente die aan? "Met strakke handhaving. In 2013 zijn we in Schledam-Oost begonnen met het Gemeentebreed Interventieteam. Daarin werkt team Toezicht Handhaving samen met andere diensten zoals politie, brandweer, milieudienst, recherche en belastingdienst. De gemeente stuurt dit interventieteam aan. In Oost waren de meeste problemen, maar daar gaat het nu een stuk beter. De index is er gestegen van 5,2 in 2013 naar 6,3 in 2015. De aanpak werkt zo goed, dat we die sinds dit jaar in heel Schiedam inzetten." Waarom is dit interventieteam een succes? "Omdat het snel en adequaat handelt. Een voorbeeld: een Schiedammer vertelÖe ons tijdens een bewonersavond op maandag dat hij het vermoeden had dat er bordeel in zijn buurt zat. Op dinsdag controleerde het team het pand en haalde er vijf dames uit. De volgende dag werd het pand officieel ge sloten, wat de loop eruit haalde. Binnen 48 uur. Buurtbewoners zien dat hun melding di rect werkt en dat geeft vertrouwen. Daarom neemt het aantal meldingen toe. In 2015 konden we zo 54 hennepkwekerijen en 18 illegale seksinrichtingen oprollen." Hoe belangrijk is de samenwerking met Woonplus Schiedam? "Van bijzonder belang. Wij zijn partners in de aanpak van woningoverlast en werken nauw samen. Bij de medewerkers van Burgemeester Lamers Woonplus komen signalen binnen, die zij aan ons team doorgeven. Het werkt ook omgekeerd. Als wij vaststellen dat er een hennepkwekerij in een pand is gevestigd, kan de woningcorporatie direct het huur contract beëindigen. Dat geldt overigens ook als er teveel vuurwerk in een woning is opgeslagen. Zo helpen we elkaar. Gezamenlijk hebben we één doel: goede woonkwaliteit in de wijken." Wat moeten burgers doen als ze vermoedens van een illegaal bordeel of hennepkwekerij hebben? "Meld het direct bij het Gemeentebreed Interventieteam via het telefoonnummer 14010 of bij de politie via 0900-8844. Ook bij twijfel. Burgers zijn namelijk onze ogen en oren in de wijk. Overigens kan melden ook anoniem via 0800-7000." Een hennepkwekerij lijkt misschien onschuldig, maar dat is het niet. Hennepkwekerijen vormen een risico op brandgevaar, stank- en waterover last. Vaak gaan er ook criminele orga nisaties achter schuil. Dit brengt risi co's met zich mee en zorgt o.a. voor ongewenst bezoek in uw buurt of straat. Aanwijzingen voor een hennepkwekerij kunnen zijn: - Beslagen ramen - Verlichting gedurende de hele nacht - Afgeplakte ramen gordijnen die nooit open gaan - Stankoverlast - Zoemend geluid - Veelvuldig problemen met de stroom - Buren die zelden thuis zijn of alleen op gezette tijden voor een kort bezoek Informatie of tips? Heeft u meer informatie of tips over hennepkwekerijen bij u in de buurt? Meld dit bij het Gemeentebreed Interventieteam via 14010, bij de politie via 0900-8844 of anoniem via 0800-7000. Hoe pakt Woonplus Schiedam dat aan? De meeste bewoners bewonen hun woning zoals het hoort. Ze betalen de huur op tijd en houden zich aan de regels. Er is echter ook een klein aantal bewoners die de woning niet volgens de daarvoor geldende regels gebruikt. Woonplus Schiedam gebruikt hiervoor de verzamelnaam woonfraude. Wat is woonfraude? U kunt hierbij denken aan huurders die hun woning aan een ander doorverhuren of onderverhuren zonder vooraf uitdrukkelijke schriftelijke toestemming van Woonplus Schiedam. Andere voorbeelden zijn over bewoning, drugsverkoop, wietteelt of illegale prostitutie. Woonplus treedt streng op Samen met u en onze partners willen we Schiedam en haar wijken schoon, heel en veilig maken en houden. Woonplus Schiedam staat woonfraude dan ook onder geen enkel beding toe en treedt streng op tegen misbruik. Dat kunnen wij niet alleen. Wij werken hierin samen met de politie en gemeente Schiedam. Vermoedt u woonfraude? Heeft u vermoedens van onderhuur, overbewoning of andere vormen van on gewenst woongedrag? Neemt u gerust contact op met onze medewerkers van de afdeling Participatie. Zij zijn op werk dagen bereikbaar tussen 08.00 en 11.00 uur via (010) 204 51 00 (keuze 4) of via e-mail participatie@woonplus.nl. Algemeen Valeriusstraat 3 Postbus 25 3100 AA Schiedam (010) 20 45 100 www.woonplus.nl WE Beheer B.V. (010) 20 45 204 Colofon Woonplus verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Aan de inhoud kunnen geen rechten worden ontleend. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt woensdag 30 november.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 14