w. oktober 2016 column j| Brandveilig wonen Algemeen Groene vingers Onderhoud rookmelder redden leveHS Goede vluchtroutes zijn van (levens)belang! Kort Voorkom inbraak Sommige krantenberichten lees ik extra aandachtig en soms zelfs twee keer. Het onderwerp deze keer: 'Hen nepkwekerij ontdekt in Schiedam'. Ik hoop altijd maar dat dit niet over een Woonplus-woning gaat... Natuurlijk fleurt een aantal groene planten in een woning de boel wel op. Bovendien kun je tegen vrienden zeggen dat je 'groene vingers' hebt. Maar gaat het om hennepplanten, dan is er al gauw weinig fleurigs meer aan. "Wat begint met 'vier plantjes in de venster bank voor eigen consumptie' groeit snel uit naar een echte plantage. Daar begint ook de echte ellende. Voor een gpede kweek zijn grote lampen nodig en die vreten stroom. Illegaal elektriciteit aftappen is dan de oplossing. Gevolg: brandgevaar! Verder kunnen we de woning door de schade van lekkages en 'verbouwingen' ongeveer afschrijven. Dan heb ik het over het ergste nog niet eens gehad: het effect op de omgeving. Wie hennep wil verkopen komt uit bij 'vrienden' in een crimineel circuit. Achter de softdrugsbendes zitten meestal crimi nele organisaties. Die houden zich naast hennephandei ook bezig met zaken ais mensenhandel, wapenhandel en over vallen. Lever je je product te laat aan deze vrienden, dan komen ze graag bij je op bezoek. Of nog erger; ze bezoeken je familie. Geloof me, deze wereld van professionele kwekers en inkopers wil je niet in je portiek,.op de galerij, in je straat, buurt of wijk! Laat je dus niet verleiden om je groene vingers in te zetten voor de kweek van een paar plantjes voor vrien den. Voor wie het vermoeden heeft dat er een hennepkwekerij in de buurt is: Geef het door aan de politie of bel met 'Meld Misdaad Anoniem' en help ons de hennepkweek te weren uit de woningen in Schiedam. Bob Venhuizen Directeur-bestuurder Reacties op deze column zijn natuurlijk welkom. Deze kunt u met mij deien via db@woonplus.nl. Brand is nooit voor honderd procent uit te sluiten, maar u kunt zelf veel doen om de kans op brand te verkleinen en de eventuele schade te beperken. Een handig hulpmiddel daarbij is de folder 'Tips voor brandveilig wonen'. Een belangrijk en eenvoudig middel om iets aan de brandveiligheid te doen is het plaatsen van rookmelders. Met een wer kende rookmelder verdubbelt de kans dat bewoners een woningbrand overleven. Woonplus heeft daarom enkele jaren geleden alle woningen van rookmelders voorzien. Test en onderhoud de rookmelder regelmatig. Tips Sta af en toe eens goed stil bij de veiligheid in uw woning. De meeste woningbranden worden veroorzaakt door bewoners. Een brand begint vaak door onvoorzichtigheid bij het koken, klussen of met rookwaren en Rookmelders zijn gevoelig voor stof en kunnen daardoor 'vafs alarm' geven. Maak de rookmelder elke maand stof vrij, met een stofzuiger met een zachte opzetborstel. Test regelmatig of de rookmelders in uw woning nog goed werken. De instructies hiernaast gelden voor het type rookmelder (First Alert) dat Woonplus in de meeste woningen heeft geïnstalleerd. brandende kaarsen. Ook ontstaan branden door oververhitting van elektrische appara ten. Denk daarbij aan wasdrogers, magne trons, elektrische ovens, ventilatorkachels, computers, printers en föhns. Houd deze apparaten daarom goed schoon en gebruik nooit een kapot apparaat. Naast goed wer kende rookmelders zijn goede vluchtroutes erg belangrijk. Meer tips vindt u in de folder met controlelijst op www.brandweer.nl in de rubriek 'brandveiligheid'. Inboedelverzekering Ook is het heel belangrijk om in het geval van brand goed verzekerd te zijn. Een op- Test het alarmgeluid door de testknop in te drukken en lost te laten. Het alarm moet dan drie keer afgaan. Controleer of het rode lampje één keer per veertig seconden knippert. Dit geeft aan dat de melder goed werkt. Heeft u gekoppelde rookmelders? Controleer of de andere melders dan ook afgaan. Herhaal de test bij elke rookmelder. Woonplus heeft rookmelders geïnstal leerd, waarvan de batterij tien jaar mee gaat. Deze batterij kan niet worden vervangen. Geeft uw rookmelder onge veer elke veertig seconden een kort piepsignaal, dan moet deze worden vervangen. Stuurt u ons daarvoor een reparatieverzoek. Dat kan eenvoudig via www.woonplus.nl. U kent uw woning, denkt u. Uit tests blijkt dat mensen door rookontwikkeling snel hun oriëntatie kwijt raken. Stel daar om een vluchtplan op. Dit is een overzicht van afspraken over het vluchten bij brand: Wat zijn de snelste en veiligste vlucht routes? Wie is er verantwoordelijk voor de kinderen en de huisdieren? Waar liggen altijd de huissleutels? Deze afspraken zijn binnen tien minuten te maken. Het vrijhouden van vluchtroutes is van levens belang. Bij brand moet u zo snel mogelijk naar buiten kunnen en de brandweer zo snel mogelijk naar binnen. Een hal, por tiek, galerij of poort is meestal de enige vluchtroute en directe toegang. Houd daarom hallen, brandgangen, portieken en galerijen vrij en zet daar geen vuilnis zakken, fietsen, dozen oud papier of meubels neer. Ga voor aanvullen de informatie naar www.brandweer.nl en via de rubriek 'Brandveiligheid' naar 'Vluchten bij brand'. stalverzekering hoeft u als huurder niet af te sluiten; die is voor rekening van Woonplus. Wel bent u zelf verantwoordelijk voor het afsluiten van een inboedelverze kering. De schade aan uw spullen door brand (of bijvoorbeeld inbraak) wordt dan vergoed. Zorg er daarbij voor dat u niet bent 'onderverzekerd', want dan krijgt u slechts een deel van de schade terugbetaald. De wintermaanden zijn het populairst bij een inbreker, van oktober tot eind maart wordt het meest ingebroken. U kunt zelf veel doen om de kans op ongewenst bezoek te verkleinen. Zorg ervoor dat uw woning een bewoonde indruk maakt als u niet thuis bent. Gaat u op vakantie, laat dan de brieven bus bijvoorbeeld regelmatig legen en laat de gordijnen open. Let er ook op dat u niet op internet (op sites zoals Facebook en Twitter) meldt dat er niemand thuis is. Vooral in de donkere maanden is het handig om lampen aan te sluiten op tijdschakelaars. Verder is een lamp met een sensor bij de voor deur of in de tuin het overwegen waard, want dieven staan niet graag in het licht. Ga voor aanvullende informatie naar www.politie.nl en via de rubriek 'thema's' naar 'woninginbraak'. Openingstijden en afspraak maken Ons kantoor is van maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.00 uur geopend. Woonplus werkt op afspraak. U kunt zelf via www.woonplus.nl een afspraak maken op het moment dat het u uitkomt. U kunt ook op werkdagen bellen tijdens ons tele fonisch spreekuur van 08.00 - 11.00 uur. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken: 1Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 3.Eindafrekening, afrekening stookkosten, incasso en/of servicekosten 4. Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Website Veel informatie is ook terug te vinden op www.woonplus.nl. Staat het antwoord op uw vraag er niet bij of is het niet het antwoord dat u zoekt? Dan kunt u uw vraag ook stellen door het contactformulier in te vullen. Dit kan 24 uur per dag, op het moment dat het u uitkomt. Reparatieverzoek U kunt uw reparatieverzoek doen via onze website. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij contact met u op voor verdere afhandeling. Ook kunt u maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 11.00 uur uw reparatieverzoek melden via telefoon nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Spoedeisende reparatieverzoeken kunt op alle dagen en tijdstippen doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 15