auping plaza 20% auping Altijd een matras die perfect bij je past Boek van de Week: De Nix (9) Dier van de Week: Frank en Nancy Ben Snel's beweegtip Lunchlezen van start nu tijdelijk extra voordelig voordeel plaza SCHIEDAM - Beweegcoach Ben Snel geeft wekelijks een beweegtip in het Nieuwe Stadsblad. "Bewegen is ge zond en leuk. Kom in be weging want 'stilzitten' is volgens velen het nieuwe roken. Televisiekijken is een per fect moment om de- voet- spieren te trainen, daar is absoluut geen sportschool voor nodig. Pak een (zacht) balletje en ga recht op de bank zitten. Balletje onder de voeten en in drie series van tien keer onder de voe ten heen en weer rollen. Zo train je de onderkant van je been en je voet. Vergeet niet: kom 30 minu ten per dag in actie!" SCHIEDAM - Zondag 6 novem ber start bij Post Scriptum een nieuwe serie Lunchle zen. Vijf winterse zondagen ontvangt de boekhandel jonge en gevestigde schrij vers die komen vertellen en voorlezen uit hun meest recente boek. De eerste au teur in november is Vrouw- kje Tuinman over haar ro man Afscheidstournee. Jan van Mersbergen praat een maand later, 11 december, over De ruiter en 8 januari is Lize Spit te gast. Kees 't Hart komt 12 februari voor zijn nog te verschijnen roman Wederzijds en de afsluiting is 5 maart met Nelleke Noor- devliet. Aanvang: 12 uur entree 8 euro (incl. lunch). Het Nieuwe Stadsblad woensdag 26 oktober 2016 17 O www.nieuwestadsblad.nl Dieetvoer klinkt altijd een beetje eng, maar dieetvoer is niet duurder dan voer van een goed merk. Buiten dat hoefje geen natvoer of snoepjes aan te schaffen: 088-34 37112. SCHIEDAM - Frank en Nancy, broer en zus van elf jaar oud en beide gesteriliseerd/ge castreerd, moesten naar het asiel omdat hun baasje geen tijd genoeg voor hen had. Frank is niet gecharmeerd van andere katten (behalve zijn zus), honden en kleine kinderen passen ook niet in zijn leven. Nancy is wat meegaander dan haar broer. Het zijn binnenkatten, erg lief en sociaal naar mensen. Klein minpuntje is dat ze op dieetvoer staan, vanwege de nieren, dat moeten de rest van hun leven blijven eten. Recept van de Week SCHIEDAM - Deze week ma ken we hutspot met spek. Nodig: 8 aardappels 6 wortels 1 witte ui (fijngesneden) 1 pak spekblokjes klontje boter, beetje melk en peper en zout naar smaak. Bereiden: Kook de wortels in ruim ko kend water tot dat ze zacht zijn, doe het zelfde voor de aardappels (ongeveer 20 mi nuten koken). Meng het spek met de ui in een braadpan en bak totdat het spek een beetje knappe rig wordt. Je weet zelf hoe je ze het liefste hebt. Meng de aardappels en wor tels in een pan en pureer tot dat het een zachte puree is. Voeg eventueel een klontje boter en/of een scheutje melk toe. Breng op smaak met peper en zout. Serveer deze hutspot met het spek en de ui bovenop of ernaast. Misschien nog een likje mosterd erbij? Weergaloos boek dat veel zegt over de tijd waarin we leven, volgens Gerben de Bruijn van Post Scriptum. SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'De Nix' van Nathan Hill, dat door Ger ben wordt beloond met een 9. De laatste jaren worden er regelmatig lekkere dikke de buten uit de V.S. in ons land uitgebracht. Met wisselend succes, maar gelukkig zorgt Nathan Hill met zijn roman De Nix voor een aantal heer lijke uurtjes leesplezier. Het is zowel toegankelijk, als diepzinnig en zit boordevol wendingen. Als van hoofdpersoon Sa muel Anderson een verhaal gepubliceerd wordt en hij een torenhoog voorschot krijgt, lijkt zijn loopbaan als schrijver gegarandeerd. He laas krijgt hij geen enkel idee op papier en wil zijn uitge ver zijn voorschot terug, maar dat is natuurlijk allang op. Als laatste redmiddel besluit hij een boek over zijn moeder te gaan schrijven. Zij is net landelijk nieuws geworden omdat ze een con servatieve presidentskandi daat met een handvol grind heeft bekogeld. Alleen heeft hij haar sinds zijn elfde niet meer gezien, toen zij haar ge zin verliet. Dit is het vertrek punt voor een literaire reis van New York in het heden, via Chicago in 1968 tot aan Hammerfest in Noorwegen tijdens WO II. Hill verbindt het activisme Van 50 jaar geleden aan de situatie van nu en laat zijn hoe weinig er (ten goede) veranderd is. Al lerlei onderwerpen passeren de revue: schrijvers, gamers, rassenrellen, vrouwenhygi- ene, de liefde en depressie. Weergaloos boek dat veel zegt over de tijd waarin we leven. op alle Auping (top)matrassen De dagen worden korter, 's nachts koelt het af en 's ochtends wil je lekker in bed blijven liggen. Daar hoort natuurlijk ook een goede matras bij. Auping heeft een breed assortiment matrassen, waardoor er altijd een matras is die perfect bij je past. Je hebt al een Auping matras vanaf 396,-. Kies daarbij voor een afritsbare en wasbare tijk, zodat je altijd in een schoon en fris bed slaapt. - Compleet assortiment - Snelle levertijd - Uitstekende service garantie De matrassenactie geldt van 8 oktober t/m 27 november 2016. Kijk op auping.nl/matrassenactle voor de voorwaarden. www.aupingplaza-barendrecht.nl Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 www.aupingplaza-spijkenisse.nl Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184-49 34 99 www.aupingplaza-sliedrecht.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 17