Babita Versluis maakt... parfums nrürüers mantelzorg Gratis «"■Ml naar theater? O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 26 oktober 2016 25 In een parfumlaboratorium op de Hoogstraat 119 ontwikkelen Babita Versluis en haar man Ngoc Pham betoverende geuren. Door Janet van Huisstede SCHIEDAM - Hun bedrijf 'No thing but nugi' levert hoog kwalitatieve parfums aan distributeurs, ontwikkelt geuren onder eigen merken én voor belangrijke cosmeti cabedrijven. In een groepsworkshop of hoogstpersoonlijke sessie leert Babita je ontdekken van welk geurenpalet jij ge lukkig wordt. Babita noemt zichzelf 'een ingrediënten- en geurengek'. "Dat begon al toen ik klein was. Mijn ouders namen me veel mee op reis en in elk land kom je specifieke geuren tegen. Als je een geurherinnering gaat op halen, ga je ze onbewust al opsplitsen. Mijn vader was een chemicus, kookte graag en had in de keuken een rek met laboratoriumpotjes met kruiden. Toen ik later psy chologie ging studeren in Leiden, vond ik het interes sant om mensen geurerva- ringen laten beleven. Mijn eerste geurlabje was gewoon in de keuken. Nu komen we ruimte tekort!" Babita's man Ngoc studeer: de geneeskunde en mag als basisarts alle chemische samenstellingen van de grondstoffen en ingredi ënten testen. Ze gebruiken biologische alcohol voor de parfums en kopen alle in grediënten wereldwijd met zorg in bij kleine, lokale boeren. De pure plantaardi- EEN PERSOONLIJK SAMENGESTELD PARFUM MAAKT JE GELUKKIG ge oliën en plantenextracten bevatten natuurlijke vitami nes en mineralen die goed zijn voor de huid. Hele concept "Wij ontwikkelen het hele concept van onze geuren. Van concept tot verpakking", laat Babita zien. "Voor ons eigen merk Nugi werken we met partijen die het in hun winkels verkopen. Daar naast maken we veel 'white lables' voor klanten die hun eigen merk willen verkopen, van bodycreams tot huiska- mergeuren. En we richten voor investeerders winkels in met onze producten en trainen het personeel. On derwijzen is leuk. Zo ont wikkelde ik voor de Hortus in Leiden een VMBO-leer- plan voor geurenonderwijs. En aan marketing- en retail- groepen geef ik lezingen hoe de geuren kunt toepassen." Persoonlijke geurenschets Babita begint te glimmen als ze vertelt over persoon lijke geurenschetsen die ze met klanten maakt. "Bij een parfumworkshop met tien personen werk ik op basis van twintig geuren. In een 1-op-l-sessie maken we een geurenschets. Die ontwik kel ik tot een samengesteld parfum dat jouw eigen iden titeit reflecteert. De recepten archiveer ik. Zo kun je je eigen geur ook verwerken in een bodycream." Haar werk wijze is vastgelegd in de brochure 'So many scents. So many stories.' waarin ze 12 momenten uit haar leven koppelt aan 12 samengestel de Nugi-geuren." SCHIEDAMMERS MAKEN Het stadsthema in 2016 is 'Schiedammers Maken'. En ze maken veel! Van bijzondere schroeven voor de wereldwijde mari tieme industrie, tot prachtige kunst die internationaal wordt gewaardeerd. Jan van der Ploeg maakte van deze Schiedamse Makers een prachtige serie, foto's die u dit jaar op tal van plek ken in Schiedam tegenkomt. T 010 43510 22 E info@mintersmantelzorg.nl W www.mintersmantelzorg.nl DIENSTVERLENERS IN WELZIJN Babita Versluis legt op haar website nothingbutnugi.com uit hoe geuren je persoonlijk vormen. "Als ik iets moois zie of hoor, past daar voor mij een geur bij." Foto: Jan van der Ploeg Voor meer informatie kijk op www.mintersmantelzorg.nl of bel/mail ons. Voor u, omdat u voor iemand zorgt!

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 25