Ciske de Rat neemt theater over AGENDA +r Jazzdiva Film deze week: Bridget Jones's Baby Deborah Brown w bij Jazzpodium Gratis SuikerZoet Filmfestival komt eraan Lunchiezen www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 2 november 2016 -15 ACTIVITEITEN Oasis: Supersonic In Wenneker Cinema draait 3 en 4 november de film over Oasis: Su personic. Deze toont de opkomst en glorietijd van een van de grootste Britse bands ooit. Liam en Noel Gallagher waren samen de kracht achter Oasis, maar hun tweestrijd ver oorzaakte ook de onder gang van de band: Met zeldzaam en niet eerder vertoond beeldmateriaal en' exclusieve interviews met Liam en Noel. 3 en 4 november, 20.30 uur, kleine zaal Kubo en het Magische Zwaard Voor de kinderen draait Kubo en het Magische Zwaard in Wenneker Cinema. Met de stemmen van: Roman Derwig, Kim van Kooten en Benja Bruij- ning. De slimme en goedharti ge jonge verhalenverteller Kubo roept per ongeluk een wraakzuchtige geest uit zijn verleden op. Om zijn familie te redden moet hij het mysterie van zijn overleden vader zien op te lossen. 6 en 13 november, 13.00 uur, kleine zaal KORT NIEUWS Twee extra voorstellingen Ro Theater De voorstelling Walden is een ontmoeting tus sen twee ras entertainers: Ederveen en Wouterse. Een ontroerende en grap pige voorstelling over het nut van het leven, vriend schap, seks en de tijd die ongewild verstrijkt.' De voorstelling van 5 no vember is uitverkocht. Daarom zijn twee extra voorstellingen bijgeboekt op zaterdag 22 en zondag 23 april. Prijs: 21 euro. Ode aan Billie Holiday Zangeres Sherry Dyanne en pianist Michiel Borst lap brengen een zeer bij zondere muzikale ode van internationaal niveau aan één van de meest legen darische en invloedrijke zangeressen ooit: Billie Holiday. Zondag 6 november, 15.00 uur, Wennekerpand. Toe gang: 21,50. Dikke beats en harde grappen Matroesjka (Lisa Loeb en Janneke Rinzema) is hét technocabaretduo van Nederland. Technocaba- ret? Ja, dikke beats en har de grappen. Matroesjka is woensdag 9 november om 20.15 uur, in Wenneker pand. Toegang: 17,00. De cast van de nieuwe musical Ciske de Rat is begonnen aan de repetities in Theater aan de Schie. Van 21 oktober tot en met 6 november hebben Ciske en zijn 'schoffies' het theater in hun bezit! Door het theater SCHIEDAM - De cast gaf pers en genodigden woensdag 26 oktober in Theater aan de Schie alvast een eerste indruk van de musical. Zaterdag 5 en zondag 6 no vember is Ciske de Rat - de musical als eerste in Neder land te zien in Theater aan de Schie. Amsterdam "De afgelopen vier weken is door de cast en het creatieve team hard gewerkt in onze repetitiestudio's in Amster dam. Nu gaan de repetities ver der in het theater. Ciske de Rat is en blijft zo'n mooi, ontroerend en oer-Hollands verhaal. Juist in deze tijd waarin er terecht veel aandacht is voor het vergeten kind, is het ver haal van Ciske belangrijk om te vertellen. Voor de al lerlaatste keer met de origi nele Ciske, Danny de Munk, in de rol van de volwassen Cis de Man," aldus produ cent Albert Verlinde. Volwassen Ciske (Danny de Munk) met de cast van de nieuwe musical. Ze hebben er zin in! Danny de Munk kruipt nog éénmaal in de huid van Ciske. Hij kijkt met warme herinneringen terug naar de filmrol die hem in 1983 groot maakte. Met deze mu sical neertlt hij afscheid van de rol van zijn leven. Het verhaal Ciske de Rat - de musical is gebaseerd op de trilogie van Piet Bakker en vertelt het beroemde verhaal van het Amsterdamse straatschoffie Ciske. In de musical wordt naast het verfilmde verhaal van de kleine Ciske, ook het verhaal van de volwas sen Cis de Man (Danny de Munk) verteld. Andere rol len worden gespeeld door onder anderen Brigitte Nijman (Tante Jans), Bas Keijzer (Vader Vrijmoeth), Ellen Evers (Moeder Vrij moeth), Ad Knippels (Mees ter Bruijs) en Boris van der Ham (Kinderinspecteur Muysken). Info De tijdloze en ontroerende oer-Hollandse musical over het jochie met zijn brutale streken en hart van goud is zaterdag 5 november, om 19.30 uur, en zondag 6 november, om 19.00 uur, te zien in Theater aan de Schie. Voor 5 november zijn de laatste kaarten beschik baar. Toegang: 44,00. www.theateraandeschie.nl. november SCHIEDAM - Jazzdiva Debo rah Brown speelde in de le gendarische clubs van New York, maar ook ver daarbui ten. De in Kansas City geboren en getogen zangeres trad op in meer dan vijftig landen op de grote festivals 'en in alle befaamde clubs! Lang reizen om haar te zien is niet nodig! Jazzpodium Waterweg haalt dit seizoen immers de Amerikaanse jazzgrootheden naar Schie dam. Building A Bridge In het kader van #BuildingA- Bridge zal Deborah Brown op zondag 6 november haar prachtige jazz vertolkingen ten gehore brengen tijdens een intiem concert bij Jazz podium Waterweg. Kaarten Kaarten voor dit unieke con cert zijn te bestellen via het online ticketkantoor: www. ticketkantoor.nl/shop/De- borahBrown. Kaarten kosten 8 euro. Voor leden is het concert gratis, mits zij zich aanmelden via de website www.jazzpodi- umwaterweg.nl. Het concert is in de St Jo- risdoele, Doeleplein 1 in de binnenstad en start om 15.00 uur. (De deureft gaan om 14.00 uur open) SCHIEDAM - Deze week draait in Wenneker Cinema: 'Bridget Jones's Baby'. Twaalf jaar na 'The Edge of Reason' is Bridget Jones te rug op het witte doek, en in die tijd is er veel veranderd in het leven van de sym pathieke Londense. Haar relatie met de oer-Britse strafpleiter Mark Darcy is voorbij en-ze heeft zich he lemaal gestort op haar werk als producent van een suc cesvol nieuwsprogramma. Haar leven loopt eindelijk op rolletjes, totdat ze de on weerstaanbare Amerikaan Jack ontmoet die haar lief desleven weer helemaal op z'n kop zet. En dan komt Mr. Darcy ook weer terug in het verhaal... Geheel ongepland blijkt Bridget in verwach ting te zijn. om 20.30 uur in de kleine zaal en 9 november om 15.00 uur in de kleine zaal. SCHIEDAM - Voor de twaalfde keer vindt van 17 tot en met 20 november het SuikerZoet FilmFestival plaats. Op elf mooie en unieke loca ties in het historische cen trum zijn gratis nieuwe en oude films te zien met een link naar suikerzoet, maar er is natuurlijk veel meer. Het aanbod is groot en zeer gevarieerd van romantisch, feel good tot drama, korte en lange films. Om een paar te noemen: 'Florence Foster Jenkins', 'Tanna', 'Les Cow boys' en 'Mistress America'. Tijdens ruim 130 voorstel lingen worden 134 films uit alle hoeken van de wereld vertoond. Op zaterdagavond wordt het festival afgesloten met een afterparty in de Ha- venkerk. Kinderroute In samenwerking met ANBI- stichting De Kleine Ambas sadeur is er een speciale kinderroute die op vrijdag feestelijk wordt geopend in de Havenkerk met de film De Grote Vriendelijke Reus, gebaseerd op het boek van Roald Dahl. Ook zijn er workshops hoe je een film kunt maken. LHBT Een 'roze' agenda is er spe ciaal voor de LHBT-gemeen- schap. SCHIEDAM - Zondag 6 no vember wordt het seizoen Lunchiezen geopend door Vrouwkje Tuinman. Na vijf dichtbundels schreef zij eerder de roman De rouwclub en onlangs ver scheen Afscheidstournee. Lunchiezen vindt plaats bij boekhandel Post Scriptum in het Hof van Spaland en begint om 12 uur. In de pau ze wordt een lichte lunch aangeboden. De entree be draagt: 8,00.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 15