614.95 B Argentijnen vinden hun weg wel naar Schiedam UITVAARTBEURS Zondag 6 noo. 20/6 11.00 - 16.00 um NU OOK IN NEDERLAND VERKRIJGBAAR! Agenda Schiedam www.uitvaartbeursrijnrnond. Wluót voor iedereen die het heóte wil voor zijn huid! Een spannende periode De Botlek Nieuw ontwikkelde natuurlijke huidzalf een 'must' voor iedere probleemhuid. TLocatie: Cat&on Oasis Cwtieweg 1 Spykenime SPECIAL OFFER 6JJMNT G&W GezondheidsWinkel Libra O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 2 november 2016 7 Eigenlijk zochten ze vorig jaar alleen een keuken voor het preppen, het voorbereiden van foodfestivals en feesten. Daar gingen ze naartoe met hun foodtruck en mobiele grill. Maar voor de bereiding van hun authentieke Argentijnse worst en andere gerechten hadden ze een keuken nodig. Hun oog viel op de Hoogstraat 52 en daar bleek ook een restaurantvergunning mogelijk te zijn- Door Kor Kegel SCHIEDAM - „Dat hebben we geweten!" zeggen Cock den Breejen en Ati Bastiaanse, nu La Salita een jaar bestaat. Het kleine restaurantje met zeven tafels, waar ze alles zelf maken, was in de Hol lands-Argentijnse gemeen schap al snel bekend als Argentijns specialiteiten- restaurant. Ambassadepersoneel kwam er al gauw en geregeld, maar ook Argentjjnen uit zelfs Groningen en Antwerpen weten Schiedam inmiddels te vinden. In maart 2016 bereikten Cock en Ati in de WK Ar gentijnse worst maken, bak ken en verkopen (Mundial Choripan) in Argentinië de derde plaats tussen 66 Ar gentijnse teams. „Wij waren verbijsterd en waren een dag lang op negen tv-zenders te zien en te horen," zegt Cock den Breejen. „De loop zit al jaren niet echt meer in de Hoogstraat, maar gelukkig moeten wij het hebben van mensen die ons kennen of van ons ge hoord hebben, niet van toe vallige voorbijgangers." Om de twee maanden Het menu wordt elke twee maanden aangepast en heeft gerechten die een Argentijn in Nederland alleen bij La Salita kan vinden. Toetjes van oma, trendy hoofdge rechten uit Buenos Aires - „en nog steeds maken we worst." Rasechte Schiedammers „We zijn zelf rasechte Schie dammers, we houden van ons restaurantje en we zien de Hoogstraat langzaam be ter en leuker worden. Schie- dam-Centrum is niet alleen voor centrumbewoners, het wordt ook weer steeds aan trekkelijker voor bewoners uit de héle stad," zegt Cock. „Niet alles gebeurt in Rot terdam, Schiedam is ook 010! We hebben een mooie stad, we hopen nog jaren hier onze passie voor eten, tango en Argentinië te kun nen delen. Of Maxima al bij ons gege ten heeft? Daar mag ik niets over zeggen. 2 november Meer weten over de kunst op straat in Schiedam? Ju lia Snikkers vertelt erover op 2 november in het Stede lijk Museum Schiedam. Ze schreef de teksten voor de BuitenBeeldengids Schie dam. Mooie kans om haar alles te vragen over de meer dan honderd beelden. Van 13.30-15.30 uur, kosten: 7,50 (op vertoon van de Bui- tenBeeldgids Schiedam 2,50 korting). Aanmelden via post@stichtingmooiwerk.nl of 010-273 47 80 4 november Op 4 en 5 november is er een groot evenement in de Ark, Hargplein 101, waarbij men sen vanuit verschillende levensovertuigingen vertel len over hun spiritualiteit en de beleving daarvan. Dit evenement is een logisch vervolg op het KerstWan- delTheater van de afgelopen jaren. Met dit verschil dat er nu niet alleen aandacht is voor een christelijk feest, maar ook voor feesten van uit het hindoeïsme, Islam, Bahai', Druïden en uit Chili en Eritrea. Vrijdag 4 novem ber van 19.00 uur tot 22.30 uur, 5 november van 13.30 tot 17.30 uur. Zanger Peter van LA the Voices komt vrijdag 4 no vember om 14.00 uur langs in ontmoetingscentrum De 5 Molens. Kaarten kosten 3,50 en zijn verkrijgbaar aan de bar. 5 november Zaterdag 5 november vindt de 16e Natuurwerkdag plaats. Op 78 locaties kun nen jong en oud de handen uit de mouwen steken in de natuur. Vorig jaar deden meer dan 1.500 vrijwilligers mee. Iedereen die zin heeft om zaterdag 5 november sa men te werken in de natuur kan zich aanmelden: www. natuurwerkdag.nl. Cock den Breejen gebruikt de beste ingrediënten bij La Salita. En dat wordt gewaardeerd! BERICHTEN UIT DE KAMER Afgelopen maand heeft de VVD haar concept-verkiezingsprogramma gepresenteerd. Een concept, want onze leden mogen zich er bij het congres in november nog over uitspreken. Een par tijprogramma moet tenslotte een weergave zijn van de ideeën die de partij heeft voor ons land. Dan is het niet meer dan logisch dat die leden er iets van mogen vinden. Het kan dus zijn dat er nog aanpassingen worden doorgevoerd. De volgende stap is natuurlijk om te bepalen wie er vervol gens voor een partij in de Tweede Kamer gaan zitten. De kiezers bepalen op wie zij uiteindelijk stemmen, maar eerst is het aan de partij om de lijst van kandidaten samen te stellen. Best een spannende tijd voor Kamerleden! Net als bij een normale sollicitatie, moet je ook hier een procedure doorlopen. Een selectiecommissie voert gesprekken met alle kandidaten, ook met de leden die nu al in de Kamer zitten. Vervolgens komen zij met concept kan didatenlijst. Ook die wordt door de leden vastgesteld. Deze periode is dus best span nend! Welke nieuwe gezichten kunnen we verwachten? Hoe hoog of laag kom je op de lijst te staan? Iedereen hoopt natuurlijk dat de commissie heeft gezien hoe je je hebt ingezet en wat je op je portefeuille voor Nederland hebt kunnen bereiken. Ik hoop in de volgende column een positieve uitslag te kunnen melden! Foort van Oosten "Eindelijk een samenstelling waar we echt vrolijk van worden". Dit zijn de woorden van De Gruiter van de firma Frama uit Boekei. Onder het merk Dr. Miracle ontwikkelde hij met zijn team een exclusieve behandelzalf voor allerlei ongemakken van de huid. Eczeem, kapotte psoriasisplekken en acne zullen verleden tijd zijn bij intensief gebruik van deze zalf. Het geheim zit hem in de combi natie van werkzame stoffen. Deze zijn extreem zuiver doordat er, daar waar mogelijk, gekozen is voor eèn biologische kwaliteit kruidenextracten. De biologische Calendula is de basis van de zalf, deze is bijzonder hoog gedoseerd. De huidhelende, ontsmettende en jeukstillende werking zullen dan ook snel merkbaar resultaat geven. De natuurlijke bron van Vitamine E is goed tegen litteken vorming, ideaal ook dus bij striae en acne vorming. Het rozemarijn-extract zorgt voor een stimulans op de doorbloeding waardoor afvalstof fen worden afgevoerd en de biologische kwaliteit vitamine A zorgt, daar waar nodig, voor een ver snelde cel vernieuwing. De draagstoffen bijenwas en Jojoba olie zijn beiden zeer prettig verzachtend en hebben tevens ook een antibacteriële werking. Littekens, huidstriemen, kloven, slecht genezende wonden, acne, een ruwe, schrale en geprikkelde huid, het is nu te behandelen met deze nieuwe 'intensivetreatment cream'. Kortom DrMiracle is echt een "must" voor iedere probleemhuid! Dr. Miracle bevat een extreem hoge. biologische kwaliteit Calendula met Rozemarijn en vitamine E: Ontdek ook de kwaliteit wat huidverzorging hoort te zijn, ontdek od* Dr. Miracle "Feel If-formula! Gebruik Dr. Miracle voor onder andere: Littekens, huidstriemen, kloven, wondjes, acne, ruwe-, schrale en geprikkelde huid, enz. G»*on4h«i<liWiBk«t Dordrecht: W.C. 'Bieshof' 078 - 616 16 19 Papendrecht: Veerpromenade 108 078 - 641 44 32 Krimpen aan de IJssel: Raadhuisplein 129 0180-590214 Schiedam: Hoogstraat 15 010 - 426 32 80 Rotterdam: Bergse Dorpstraat 72 010 - 418 73 78 JOIN US AT FACtBOOK!

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7