Suikerzoet: drie dagen gratis films in Schiedam Bridget Jones's Baby Wat is er met de staf van Sint? Laatste kaarten Intouchables met Huub Stapel in hoofdrol Q©© «P Harry Potterfestijn in Schiedams boekhuis Laatste van Sara Kroos Mr. Albert Heijn 13 WOENSDAG 16 NOVEMBER 2016 Agenda©°éW In Frankeland zijn schilderijen van Rudi At- man te zien. Atman legt zich toe op Schie dams erfgoed met een voorliefde voorstille- ven-dramatiek, bijzondere lichtval en aangepast kleurgebruik. De schilderijen, zo'n 50 in getal, hangen in de centrale gang en zijn te zien t/m december. (Foto: R. Ptuijm) SCHIEDAM - Het nieuwe Harry Potter boek is in aantocht! Het achtste deel, 'Harry Potter en het vervloekte kind', komt 19 november uit en mag vanaf 00.01 uur verkocht worden en dat gaat het Schie dams Boekhuis doen. ledereen is vanaf 21.30 uur welkom op het Harry Potterfeest. Je kunt meedoen aan SCHIEDAM - Van 17 tot en met 20 november vindt het SuikerZoet FilmFestival weer plaats in Schiedam. Op elf mooie en unieke locaties in het historische centrum zijn gratis nieuwe en oude films te zien met een link naar suiker zoet. Het aanbod is groot en zeer gevarieerd van romantisch, feel good tot drama, korte en lange films. Om een paar te noemen: 'Florence Foster Jenkins', 'Tanna', 'Les Cowboys' en 'Mistress America'. Tijdens ruim 130 voorstellingen wor den 134 films-uit alle hoeken van de wereld vertoond. Op zaterdagavond wordt het fes tival afgesloten met een after party in de Havenkerk. Kinderroute In samenwerking met AN- Bl-stichting De Kleine Ambas sadeur is er een speciale kin derroute die op vrijdag feestelijk wordt geopend in de Havenkerk met de film De Grote Vriendelijke Reus, geba seerd op het boek van Roald Dahl. Ook zijn er workshops hoe je een film kunt maken. Een 'roze' agenda is er voor de LHBT-gemeenschap, maar het zijn films die iedereen zou moeten zien. Omdat die over levensvragen gaan. de grote Harry Potter- quiz en er is ook een verkleedwedstijd. Wil je er bij zijn en verzekerd zijn van het boek 'Harry Potter en het Vervloekte Kind', reserveer het boek al vast en meld je aan via info@schiedams- boekhuis.nl Vrijdag 18 november, aanvang: 21.30 uur, Hoogstraat 85 SCHIEDAM - Twaalf jaar na 'The Edge of Reason' is Bridget Jones terug op het witte doek en in die tijd is er veel veranderd. Haar relatie met de Britse strafpleiter Mark Darcy is voorbij en ze heeft zich helemaal gestort op haar werk als producent. De Amerikaan Jack zét haar liefdesleven helemaal op z'n kop. En dan kpmt Mr. Darcy ook weer terug... Woensdag 16 nov, 15.00 Harry Potter bij Post Scriptum Zaterdag 19 november is de eerste dag dat de Nederlandse vertaling van de nieuwe Harry Potter verkocht mag worden. Voor boekhandel Post Scriptum een reden om Harry Potter en het Vervloekte Kind al vanaf 07.00 uur 's och tends te koop aan te bieden. Liefhebbers kun nen in de boekwinkel een beschuitje of brood je mee-eten en vanaf 19.30 luisteren naar actrice Anne Rats die een hoofdstuk komt voorlezen. De boekwinkel is in het Hof van Spaland, entree gratis. Macbeth Shakespeare, groot of dood? William Shakespeare Dood of Groot? In 2016 is William Shakespeare 400 jaar dood. Naar aan leiding hiervan wordt in de Bibliotheek Schie dam in samenwerking met het gloednieuwe Schiedamse stadsgezelschap De Stokerij, een serie van acht toneelstukken van Shakespeare behandeld in colleges met acteurs die zelf in het te bespreken stuk gespeeld hebben. Woensdag 23 november behandelt acteur Ro gier in 't Hout het theaterstuk Macbeth. Start: 20.00 uur, toegang €10,-. Eva Rovers over Boudewijn Büch Deze week is de belangwekkende biografie Boud verschenen. Het leven van schrijver, dichter, televisiepersoonlijkheid Boudewijn Büch die in 2002 plotseling overleed. Biografe Eva Rovers, die eerder het levensverhaal van Helene Kröller-Müller schreef, begon in 2012 de duizenden brieven en foto's uit het archief van Büch door te struinen en las zijn 67 dagboeken. Vrijdag 25 november is Eva Rovers bij boek handel Post Scriptum vanaf 20.00 uur, toegang 7,50. Reserveren is gewenst. THEATER AAN DE SCHIE Genadeloos scherp en ont wapenend. In haar Se so lovoorstelling snijdt Sara Kroos 'menselijke weeffou ten' aan. Op 16 november, .20.15, Doorgefokt, 23,50. Half Nederland kent Harry Piekema als Van Dalen uit de reclames van Albert Heijn. Op 23 november is hij met zijn eigen voorstel ling te zien, 20.15, 21,00. SCHIEDAM - Ook dit jaar toe ren Sinterklaas en zijn vrien den Karei de Kok, Hoofdlakei Fransiscus en Hofdame Frandolien weer langs het theater met een hilarische kinderklucht. En natuurlijk komt Sinterklaas ook dit jaar weer langs in Theater aan de Schie. De doldwaze avonturen van het vrolijke kasteelperso- neel en de goedheiligman zijn ieder jaar weer een groot feest. Wat zal er dit jaar weer gebeuren op het kasteel? De Gouden Staf van Sinterklaas zit boordevol humor, hilariteit en muziek en is geschikt voor de hele familie. Het is weer bijna 5 december en traditiegetrouw slapen Sinterklaas en zijn pieten bij Karei de Kok en zijn vrienden op het kasteel. De mooiste ka mer wordt klaar gemaakt, de pakjes gaan in de grootste pakjeskamer en het-paard krijgt een mooi plekje in de stallen. Alles loopt zoals het hoort te lopen, maar dan ont dekt Prutspiet dat er iets vreemds aan de hand is met de staf! Kunnen Karei de Kok en zijn vrienden op tijd een oplossing bedenken? Voor de voorstelling kunnen kinderen pannenkoeken ko men eten, na afloop komen de acteurs, pieten en Sinter klaas naar de foyer. Woensdag 23 november, 14.00 uur, 15,50 volw, 13,50 kind. Wat is er aan de hand met de staf Op 23 november kun je dat ontdekken in het Schiedamse theater. (Foto: Nick van Ormondt) In 2011 werd Intouchables door meer dan 1,2 miljoen mensen bezocht in de bio scoop. Nu is het waargebeur de verhaal vertaald naar een toneelstuk over de vriend schap tussen de verlamde Philippe en de ex-gedeti neerde Driss met Huub Sta pel in de hoofdrol. SCHIEDAM - Philippe heeft door een val tijdens het pa- ragliden een dwarslaesie op gelopen. Hij verzet zich tegen alle bijkomstigheden die deze verlamming met zich mee brengt. Toch is een verzorger onvermijdelijk. En die vindt Philippe in Driss, een jonge man van de straat met een crimineel verleden. Driss laat Philippe zich weer een volwaardig mens voelen, in plaats van een zieke man. Wat voor hem een verade ming is van de dagelijkse sleur. De mannen gaan samen op avontuur en groeien zo steeds meer naar elkaar toe. Ze vieren samen het leven. Huub Stapel speelt Philippe. Cyriel Guds, die nu nog op de toneelschool in Maastricht zit. speelt Driss. De gelauwerde acteur en het ontluikend ta lent samen op de planken. De overige rollen worden ge speeld door Urmie Plein, Han- ne Arendzen en Lisse Knaapen. Info Het Ontroerende Intouchables is vrijdag 18 november, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang 35,00. De laatste kaarten zijn be schikbaar. Meer informatie is te vinden op www.theateraandeschie.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 13