C/>H _lO Dit jaar is het filmaanbod heel breed. Hoewel net als andere jaren zijn er veel Franse films te zien maar dat zou onrecht doen aan al die andere prachtige titels uit alle hoeken van de wereld. BY THE SEA ey the Sea draait om het deprime rende en zeer dramatisch verblijf van Roland (Brad) en Vanessa (Ange lina) aan de Franse kust in een rustig en pittoresk resort in de jaren zeventig. Hij is een stevig drinkende Amerikaanse schrijver die wanhopig probeert inspira tie op te doen voor een nieuw boek. Zij is een gewezen danseres die kapot gaat aan de pillen en het zelfmedelijden. Roland zit meestal in het café van Mi chel (Niels Arestrup) en droomt van een simpeler, gelukkiger leven. Ondertussen blijft Vanessa de hele dag in haar hotel kamer zitten huilen op de rand van het bed. Vrijen doen ze niet meer. Praten ook nauwelijks. Dolverliefd Wanneer ze tijdens hun vakantie in con tact komen met het pasgetrouwde stel Lea en Frangois die in een hotelkamer naast hen verblijven worden Roland en Vanessa geconfronteerd met hun eigen onopgeloste problemen. Lea en Frangois zijn dolverliefd op elkaar en dat is door de dunne muren goed te horen. Vanessa vindt een gat in de muur en raakt behoorlijk geobsedeerd als ze haar amoureuze buren nu ook kan zien. Er lijkt een beetje verandering te komen in hun miezerig leven. Europese cinema By the Sea is geschreven, geregis seerd en geproduceerd door Academy Award© winnaar Angelina Jolie Pitt. De stijl en thema's zijn geïnspireerd op de Europese cinema van de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw. De hoofdrollen worden gespeeld door Brad Pitt en Angelina Jolie Pitt, ondersteund door een internationale cast, waaron der Mélanie Laurent, Meivil Poupaud, Niels Arestrup en Richard Bohringer. De kans is groot dat het de laatste film van 'Brangela' (Brad en Angela zal zijn omdat de twee uit elkaar gaan. CAPTAIN FANTASTIC n de prachtige bossen in het noord westen van Amerika heeft Ben (Viggo Mortensen) zijn ideale wereld gescha pen. Een perfecte plek voor zijn zes ónderen, ver weg van de hectiek en de sociale druk van het hedendaagse bestaan. De kinderen studeren en leren agen. Het leven is puur en overzichte- ïjk. Tot een dramatische gebeurtenis het gezin doet besluiten de confrontatie met de buitenwereld aan te gaan. Zijn vrouw Leslie is al sinds enige tijd opgenomen in een psychiatrische nrichting. Ben geeft zijn kinderen thuisonderwijs' maar ook het gebruik van steekwapens en pijl en boog. Ze even onder meer van de jacht, maar plegen als ze onderweg zijn met hun bus ook wel winkeldiefstal. Op een dag krijgt het leven van gezin een dramati sche wending. CAROL New York, begin jaren '50. The- rese Belivet (Rooney Mara) een meisje van in de twintig, werkt in een warenhuis in Manhattan en droomt van een meer vervullend leven als ze Carol Aird (Cate Blanchett) ontmoet, een verleidelijke vrouw die gevangen zit in een mislukt huwelijk. De vonk slaat onmiddellijk over en als de onschuld van hun eerste ontmoeting vervaagt, wordt hun verbondenheid dieper. Wanneer Carols verhouding met The- rese aan het licht komt, neemt Carols echtgenoot wraak door haar geschikt heid als moeder aan te vechten. Carol en Therese voelen zich gedwongen de situatie te ontvluchten en ondernemen een spontane reis door Amerika. Een onverwachte gebeurtenis gooit hun beider levens overhoop. Carol is gebaseerd op de bestseller van Patricia Highsmith uit 1952-en geeft een levensecht beeld van de overgangs periode van de jaren '50, kort na het einde van de Tweede Wereldoorlog. Amerika werd gekenmerkt door gevoe lens van zowel paranoia als optimisme. Een tijd waarin vele stemmen van verandering begonnen te klinken. Actrice Cate Blanchett, die de rol van Carol Aird vertolkt, was getroffen door de emotionele kracht van het verhaal en begreep hoe gewaagd het boek was voor de periode waarin het was geschreven. De film is geregisseerd door Todd Haynes. THE IDOL Mohammed Assaf, als kind gespeeld door Qais Attallah en op oudere leeftijd door Tawfeek Barhom is van jongs af aan samen met zijn zusje volledig in de ban van muziek. Terwijl hij als kind voor het entertainment tijdens huwelijksfeesten zorgde, heeft de inmiddels 25-jarige Assaf andere muzikale ambities. Hij wil meedoen aan de tv-talentenjacht 'Arab Idol', waarvoor hij vanuit de Gazastrook een gevaarlijke reis naar Egypte zal moeten afleggen. Zonder paspoort, in het geheim de grens passerend en zonder uitnodiging voor zelfs maar een auditie, neemt hij het risico en met succes. In 2013 bezorgt hij zijn thuisland een zeldzame overwinningsroes met het officieuze Palestijnse volkslied 'Ali al-Keffiyeh' en is het jonge talent verantwoordelijk voor een uniek, be vrijdend moment van nationale trots in Palestina. Mohammed Assaf wordt als kind gespeeld door Qais Attallah en als volwassene door Tawfeek Barhom. Locatie en tijdstip vertoning zie Films van A tot Z (p.16-23) of Blokkenschema (p.14-15) Captain Fantast *The Idol

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 22