Dit jaar zijn er net als voorgaande jaren weer prachtige LHBT-films te zien die echt voor iedereen de moeite waard zijn. De thema's raken ons allemaal omdat het over mensen gaat. Liefde is universeel en zelfkennis is er niet zomaar van de ene op de andere dag. ledereen maakt een leerproces mee om tot de kern van zichzelf te komen. Lesbo, homo, bi, transgender of hetero, we dealen er allemaal mee. FREEHELD Laurel Hester is een zeer gewaar deerde rechercheur die al jaren met haar partner de straten van New Jersey drugsvrij probeert te houden. Haar privéleven komt tijdens werkuren nauwelijks ter sprake. Zo heeft ze zich nooit uitgesproken over haar seksuele voorkeur en weet niemand dat ze een serieuze relatie met de jongere Stacie heeft. Ze durft haar liefde voor Stacie pas openbaar te maken wanneer ze ont dekt dat ze terminaal ziek is. Ze heeft als laatste wens dat haar pen sioenuitkering wordt uitbetaald aan de vrouw van haar leven, maar dat wordt door het politiekorps geweigerd. Met behulp van een homorechtenactivist gaan ze in een race tegen de klok, de strijd aan om gelijke rechten en een ver andering in de wetgeving te bevechten. Laurel Hester wordt gespeeld door Julianne Moore. liedje en neemt dit op met hun telefoon. En ja, dit liedje wordt de officiële inzen ding van fsraël FREEHELD (2015) Verenigde Staten I drama roman tiek 1103 minuten I geregisseerd door Peter Sollet I met Julianne Moore, Ellen Page en Michael Shannon Laurel Hester werkt als rechercheur in New Jersey. Ze is nooit open geweest over haar seksuele voorkeur totdat ze verliefd wordt op Stacie Andree, een jongere, openlijk lesbische automonteur. Wanneer Laurel te horen krijgt dat ze terminaal ziek is, vraagt ze de wetgevers van New Jersey haar politiepensioen aan Stacie te geven in geval ze overlijdt. MAE SÓ HA UMA (2016) Brazilië I drama I 82 min. I regie Anna Muylaert I met Naomi Nero, Daniel Botelho en Daniela Nefussi De 17-jarige Pierre begint langzaamaan te ontdekken wie hij is. Hij speelt in een band, mag dankzij zijn knappe, andro gyne uiterlijk niet klagen over belang stelling van zowef meisjes als jongens, en experimenteert met make-up en het dragen van vrouwenkleding. Dan stort zijn wereld in: zijn liefhebbende moeder Aracy blijkt hem als baby te hebben gestolen. STONEWALL (2015) Verenigde Staten I drama 1129 min. I regie Roland Emmerich I met Jeremy Irvine, Jonathan Rhys Meyers en Ron Perlman Het verhaal speelt zich af in 1969 rond de Stonewall-rellen, de gewelddadige confrontatie die het begin betekende van de homobeweging in New York City. Danny Winters, een jonge homo, vlucht naar New York en laat zijn zus achter. In New York ontdekt hij de homobar The Stonewall Inn waar hij kennismaakt met Trevor. MAE SÓ HA UMA De Braziliaanse regisseur Anria Muylaert laat in dit drama mooi de ontregeling in het leven zien van tiener Pierre. De film Mae só ha uma roept vragen op over aanleg en opvoeding, over klassenverhoudingen en culturele verschillen. Mae só hé uma richt zich op de 17-ja- rige Pierre. Hij speelt in een band, valt op jongens en meisjes, gebruikt make up en experimenteert met het dragen van vrouwenkleding. Niet helemaal de zoon die zijn biologische vader en moeder voor zich zagen, al die jaren dat ze naar hem op zoek waren. Natuurlijk zijn Matheus en Glória zo blij dat ze hun kind terug hebben dat ze Pierre - of Felipe, zoals hij eigenlijk blijkt te heten - hoe dan ook met open armen verwelkomen. Toch ontstaan er al gauw irritaties. Het gezinslid dat nog het minst op zijn komst zat te wachten, het jongere broertje Joca, blijkt het best om te kunnen gaan met alle veranderingen. Locatie en tijdstip vertoning zie Films van A tot Z (p.16-23) of Blokkenschema (p.14-15) APPROPRIATE BEHAVIOR (2014) Verenigd Koninkrijk I komedie I 90 min. I regie Desiree Akhavan I met Desiree Akhavan, Rebecca Henderson en Scott Adsit Het is voor Shirin niet makkelijk om deel uit te maken van de perfecte Perzi sche familie. Ze wordt van geen enkele kant geaccepteerd. Haar familie weet niet dat ze biseksueel is en haar ex- vriendin Maxine kan niet begrijpen waarom ze hen dit niet vertelt. Zelfs de zesjarige jongens in haar filmklasje heb ben teveel ADD om zich meer dan een seconde op haar te kunnen concentre ren. Wanneer haar familie bekend maakt dat Shirin's broer is uitgehuwe lijkt aan een Iraanse schone, begint Shirin te rebelleren. CAROL (2015) Verenigd Koninkrijk Verenigde Staten I drama romantiek 1118 min. I regie Todd Haynes I met Cate Blanchett, Rooney Mara en Kyle Chandler 1950, New York. Therese (Rooney Mara), een meisje van in de twintig, werkt in een warenhuis en verlangt naar een ander, meer vervullend leven wanneer ze de verleidelijke vrouw Carol (Cate Blanchett) ontmoet. De twee vrouwen krijgen een relatie, maar Carol zit verstrikt in een liefdeloos huwelijk en is bang om de voogdij over haar dochter kwijt te raken in geval van een scheiding. CUPCAKES (2013) Israël Frankrijk I komedie 92 min. I regie Eytan Fox I met Efrat Dor, Dana Ivgy en Keren Berger Als een groepje vrienden in Tel Aviv samenkomt om naar de finale van het Songfestival te kijken, schrikken ze van de Israëlische inzending. Om Anat op te beuren, die net door haar man verlaten is, maakt de vriendenclub spontaan een 12 THE DANISH GIRL (2015) Verenigd Koninkrijk België Verenigde Staten I drama 1120 min. I regie Tom Hooper I met Eddie Redmayne, Alicia Vikander en Amber Heard De jaren 20. De Deense kunstenaar Einar Wegener (Eddie Redmayne) wordt door zijn vrouw Gerda benaderd om in vrouwenkleren te poseren wanneer een van haar modellen niet aanwezig is. Einar besluit later om als Lili Elbe door het leven te gaan en ondergaat daarbij een geslachtsverandering. YOU'LL NEVER BE ALONE (2016) Chili I actie drama I 81 min. I gere gisseerd door Alex Anwandter I met Sergio Hernéndez, Andrew Bargsted en Jaime Leiva De 18-jarige Pablo is student aan een dansacademie en woont met zijn vader Juan in een arbeidersbuurt in Santiago. Pablo houdt ervan zich te kleden als drag queen en komt graag in de gay clubs. In de buurt wordt Pablo vaak geplaagd en op een avond wordt hij nagezeten door twee bekenden, wordt zwaar mishandeld en belandt in coma in het ziekenhuis. Locatie en tijdstip vertoning zie Films van A tot Z (p.16-23) of Blokkenschema (p.14-15) TATTOO (2014) Brazilië I drama romantiek 110 min. I regie Hilton Lacerda I met Jesuita Barbosa, Irandhir Santos, Rodrigo Garcia, Maria de Jesus Baccarelli Cléssio is choreograaf van de bruisende Braziliaanse cabaret en nachtclub 'Chao de Estrelas'. Als de leuke 18-jarige soldaat Finhina naar een show komt en Cléssio ziet, valt hij als een blok voor hem, tot ongenoegen van de manipula tieve en jaloerse dragqueen Paulete die hem ook wel leuk vindt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 28