c B APPROPRIATE BEHAVIOR (2014) Verenigd Koninkrijk I komedie I 90 min. I regie Desiree Akhavan I met Desiree Akhavan, Rebecca Henderson en Scott Adsit Het is voor Shirin niet makkelijk om deel uit te maken van de perfecte Per zische familie. Ze wordt van geen en kele kant geaccepteerd. Haar familie weet niet dat ze biseksueel is en haar ex-vriendin Maxine kan niet begrijpen waarom ze hen dit niet vertelt. Zelfs de zesjarige jongens in haar filmklasje hebben teveel ADD om zich meer dan een seconde op haar te kunnen con centreren. Korenbeurs: Korenzaal I ZA19 nov I 22.15 u AS I OPEN MY EYES (2015) Frankrijk Tunesië België I drama I 102 min. I regie Leyla Bouzid I met Baya Medhaffer, Ghalia Benali en Montassar Ayari Het is de zomer van 2010. In Tunis, een paar maanden voor de revolutie, haalt de achttienjarige Farah haar eindexamen. Haar familie ziet haar als een toekomstig arts... maar ze wil din gen op haar manier doen. Ze zingt in een geëngageerde rockband. Ze leeft erop los, wordt dronken, ontdekt de liefde, de nacht en de stad. Allemaal tegen de wil van Hayet, haar moeder, die Tunesië en haar verboden kent. Wenneker cinema 11 ZA 19 nov I 16.00 u AT MIDNIGHT (2016) Australië I kort I 4.24 min. I regie Amber Mcbride In 1957 ontsnapt Aria uit communisti sche Hongarije op zoek naar creatieve vrijheid, maar haar man kon zich niet losrukken van zijn succesvolle film car rière om met haar mee te gaan. Terwijl ze probeerde om een nieuw leven in Australië op te bouwen, maakte haar man 57 jaar later een korte film over haar ontsnapping. Wenneker cinema 11 ZA 19 nov I 21.45 u ARNHEMSE MEISJES (2015) Nederland I kort I 4.43 min. I regie Raven Pico Hilvering Ode aan de stad Arnhem; meisjes van de mode komen hier, maar waarom? St. Joris Doele I ZO 20 nov 116.50 u BIRD OF PREY (2015) Nederland I kort I 2.00 min. I regie David de Rooij Jelle Brunt Zeer herkenbare scène uit een western; twee cowboys tegenover elkaar in een duel. Twee gieren op een tak kijken met grote aandacht toe. Wie er zal ein digen als hun prooi. Theater a/d Schie I ZO 20 nov 113.30 u BORN TO BE BLUE (2015) Verenigde Staten Canada Verenigd Koninkrijk I drama mu ziek I 97 min. I regie Robert Budreau I met Ethan Hawke, Carmen Ejogo en Callum Keith Rennie Film over het leven van Chet Baker. Baker (Ethan Hawke), die als jazztrom- pettist in de jaren vijftig wist door te breken en waarvan zijn carrière voorbij leek toen hij door een gewelddadige aanval zijn tanden verloor. Na een peri ode van drugsverslavingen probeert hij in de jaren zeventig een comeback te maken. St. Joris Doele I D017 Nov I 22.00 u BOVENKAMER (2015) Nederland I kort I 3.24 min. I regie. Andre Maat In een lekkende en vochtige kamer ge vuld met bedieningspanelen is Milos bezig met het verzorgen van een brein in pot. Tijdens de geplande routine gaat er toch iets mis. Wenneker cinema 11 VR 18 nov 119.30 u St. Joris Doele I ZO 20 nov 116.30 u BUDDY (2016) Nederland I kort 111 min. I regie Niels Bourgonje Buddy gaat over een jongen die .een laatste poging doet om de liefde van zijn ex-vriend terug te winnen door hem bij te staan tijdens een hiv-onderzoek. Het drama wordt grotendeels opgeno men in de wachtkamer van de Soa-poli- kliniek in Amsterdam. Korenbeurs; Korenzaal I DO 18 nov I 21.15 u BURNT (2015) Verenigde Staten I drama komedie I 101 min. I regie John Wells I met Bradley Cooper, Sienna Miller en Daniel Brühl Adam Jones is een chef-kok die zijn Pa- rijse restaurant met Michelinsterren is kwijtgeraakt. Nadat hij enige tijd niet in de keuken heeft gestaan besluit hij zijn team weer samen te brengen in Lon den, met als doel het beste restaurant ooit op te richten. Hij probeert voor drie Michelinsterren te gaan. Korenbeurs: Beurszaal I ZA 19 nov I 22.00 u BY THE SEA (2015) Verenigde Staten Frankrijk I drama Romantiek 1122 min. I regie Angelina Jolie I met Brad Pitt, Angelina Jolie en Mélanie Laurent Het midden van de jaren zeventig. Een koppel, bestaande uit een voormalig danseres en een schrijver, besluit te gaan reizen door Frankrijk. Gedurende htrffrers lijken ze steeds verder uit el kaar te groeien, totdat ze terecht komen bij een rustige badplaats. Daar blijven ze hangen en raken betrokken bij de lo kale bevolking. St. Joris Doele I ZO 20 Nov 119.00 u CAFE DERBY (2015) België I drama 1100 min. I regie Lenny Van Wesemael I met Chloë Daxhelet, Wim Opbrouck en Monic Hendrfckx 1985. Georges is een geboren markt kramer. Als gedreven handelaar ver koopt hij alles, altijd, aan iedereen. Wanneer hij hoort dat de paus naar België komt, ruikt hij zijn kans. Naast het terrein waar tienduizenden gelovi gen een openluchtmis zullen bijwonen, staat Café Derby te huur. Georges weet zeker dat hier een klein fortuin te ver dienen valt. Maar zijn vrouw en vijf kin deren zijn niet meteen overtuigd. Het zou de zoveelste verhuizing zijn in veel te korte tijd. Maar als Georges zijn zin nen op iets zet. Korenbeurs: Korenzaal I VR 18 nov I 19.45 u Pand Paulus I ZA 19 Nov I 22.10 u CAFÉ SOCIETY (2016) Verenigde Staten I komedie Romantiek I 96 min. I regie Woody Allen I met Jesse Eisenberg, Kristen Stewart en Steve Carell Een Joodse familie woont in de Bronx in New York in de jaren 30. Een van de familieleden besluit naar Hollywood te gaan in de hoop een baan te vinden in de filmindustrie. Wanneer hij verliefd wordt laat hij zich meeslepen in de zo genaamde café society, de levendige kunstenaarsscene. Grote kerk I ZA 19 nov I 22.00 u CAPTAIN 3D (2015) Frankrijk I kort I 3.22 min. I regie Victor Haegelin Superheld die zich zeer thuis voelt in de drie-dimensionale wereld, alleen is die wereld niet altijd zo. Grote kerk I ZA 19 nov 119.30 u Westvestkerk I ZA 19 nov I 22.15 u CASPER EN EMMA OP SAFARI (2015) Noorwegen I familie Avontuur 75 min. I regie Arne Lindtner Nsess I met Nora Amundsen, Elias Sevold- Simonsen en Ivar Nerve Casper en Emma gaan op safari naar Afrika. Daar werken Emma's moeder en haar vriendin Ann als dierenarts in Camp Eden. Samen met Emma's opa en hun knuffels Mevrouw Konijn en Welpje verheugen ze zich op het zien van de dieren daar. Casper en Emma worden al gauw vrienden met Anns dochter Tiri en haar knuffel Schildpad. Op safari vinden ze een leeuwenjong dat ze Leo noemen. Het beestje wil niet eten en ze denken dat het zijn moeder mist. Ze gaan daarom zoeken naar Leo's moeder. St. Joris Doele I ZO 20 Nov 111.00 u CAPTAIN FANTASTIC (2016) Verenigde Staten I drama 1118 min. I regie Matt Ross I met Viggo Mortensen, Missi Pyle, Kathryn Hahn Ben is een toegewijde vader die zijn zes kinderen leert hoe ze moeten leven en overleven in de dichte bossen in het noordwesten van Noord-Amerika. Hij wordt echter gedwongen om zijn zelfge maakte paradijs te verlaten. Wanneer hij geconfronteerd wordt met de echte wereld, begint hij aan een levensreis die zijn ideeA«n van vrijheid en wat het be tekent om een gezin op te voeden uit daagt. Grote kerk I VR 18 nov I 22.15 u Theater a/d Schie I ZO 20 nov 119.30 u CAROL (2015) Verenigd Koninkrijk Verenigde Staten I drama Romantiek 1118 min. I regie Todd Haynes I met Cate Blanchett, Rooney Mara en Kyle Chandler 1950, New York. Therese (Rooney Mara), een meisje van in de twintig, werkt in een warenhuis en verlangt naar een ander, meer vervullend leven wan neer ze de verleidelijke vrouw Carol (Cate Blanchett) ontmoet. De twee vrouwen krijgen een relatie, maar Carol zit verstrikt in een liefdeloos huwelijk en is bang om de voogdij over haar dochter kwijt te raken in geval van een schei ding. Warande 157 I ZA 19 Nov I 22.15 u CARRY ON (2015) Oostenrijk I kort I 23 min. I regie Rafael Haider Een ouder echtpaar woont samen op het platteland. De man bezit een oude ezel die zo oud is dat het tijd wordt 'm te laten inslapen. Maar tot nader inzien kan de man geen afscheid van het beestje nemen. Wenneker cinema 2 I VR 18 nov I 21.15 u [17]

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 33