H FREEHELD (2015) Verenigde Staten I drama Romantiek 1103 min. I regie Peter Sollett I met Julianne Moore, Ellen Page en Michael Shannon Laurel Hester werkt als rechercheur in New Jersey. Ze is nooit open geweest over haar seksuele voorkeur totdat ze verliefd wordt op Stacie Andree, een jongere, openlijk lesbische automon teur. Wanneer Laurel te horen krijgt dat ze terminaal ziek is, vraagt ze de wet gevers van New Jersey haar politiepen- sioen aan Stacie te geven in geval ze overlijdt. Monopole I ZO 20 Nov 116.30 u FRIEDRICH LIECHTENSTEIN: BELGIQUE BELGIQUE (2014) Duitsland I kort 110 min. I regie Bruno Derksen Wenneker cinema 21VR18 nov I 21.15 u GALLOPING MIND (2015) België I drama 1120 min. I regie Wim Vandekeybus I met Matt Devere, Natali Broods en Jerry Killick Wanneer een verpleegster ontdekt dat haar partner de vader is van een pasge boren tweeling, besluit ze een van de baby's te ontvreemden. Ze verbergt het meisje voor haar broertje, dat in een straatbende opgroeit. Tien jaar later kruisen hun wegen opnieuw. De kinde ren voelen zich aangetrokken tot elkaar en ontdekken hun gemeenschappelijk lot, hen opgelegd door de volwassenen. Pand Paulus I VR 18 Nov I 22.30 u GRANDMA (2015) Verenigde Staten I komedie drama I 82 min. I regie Paul Weitz I met Uly Tomlin, Julia Garner en Marcia Gay Harden De zelfbenoemde misantroop Elle Reid ziet haar beschermende situatie uiteen spatten wanneer haar 18-jarige doch ter Sage plots opduikt en haar om hulp vraagt. Samen gaan ze een dag op pad waardoor Elle langzaam haar verleden begint te accepteren en Sage gecon fronteerd wordt met haar toekomst. Monopole I D017 Nov 119.45 u GOLDEN OLDIES (2016) Nederland I kort I 2 min. regie Daan Velsink en Joost Lieuwma Als een slungelige jongen in een typische fifties diner met het mooiste meisje op de dansvloer wil rock'n' rollen, wordt hij tegengewerkt door een opdringerige no zem en een haperende jukebox. Wenneker cinema 2 I D017 nov I 22.25 u Grote kerk I ZA19 nov I 22.00 u GRATIS (2016) Nederland I kort 110 min. Merijn Scholte Albers enTobias Smeets winnaar Gouden Kalf 2016, een echt paar wint een minuut gratis winkelen. Ze hebben alles zoveel mogelijk voor bereid maar bij het startschot verliezen ze volledig de controle. Korenbeurs: Korenzaal I DO 18 nov I 21.15 u HEAVEN ON EARTH (2015) Zweden I komedie muziek 1144 min. I regie Kay Pollak I met Jakob Oftebro, Frida Hallgren en Lennart Jahkel De film vertelt het verhaal van een groep mensen in het kleine dorpje James White Ljusiker in het meest noordelijkste deel van Zweden. Wanneer de koordi recteur, de wereldberoemde dirigent Daniel Daréus, overlijdt, laat hij zijn koor en de liefde van zijn leven achter, de prachtige sopraan Lena, die tevens in verwachting is van hun kind. Wenneker cinema 11 ZO 20 nov I 19.00 u HELLINGPROEF (2015) Nederland I kort 113 min. I regie Nils Vleugels Een rijexaminator krijgt steeds leerlin gen van dezelfde leeftijd terwijl hij steeds ouder wordt. Toch probeert hij het aan te leggen met één van zijn jon ge leerlingen. Korenbeurs: Korenzaal I DO 18 nov I 21.15 u IK WIL GELUKKIG ZIJN (2016) Nederland I Documentaire I 71 min. I regie Annette Apon I met Johanna ter Steege, en de stemmen van Olga Zuiderhoek en Krijn ter Braak Fien de la Mar (1898 - 1965) was een uitzonderlijk actrice en zangeres. De eerste echte Nederlandse diva liet zich niet in een hokje stoppen. Ze kon élles: cabaret, revue, operette, toneel, film en televisie. Ze had lak aan het onderscheid tussen hoge en lage kunst en kon in allebei excelleren. In Neder land werd ze op handen gedragen van wege haar ongekende talent en com plete overgave. Haar leven en spelen waren zo nauw met elkaar verbonden dat het haar uiteindelijk fataal werd. Een tragedie die haar rollen op sommi ge momenten een huiveringwekkende glans gaf. De film roept middels film fragmenten en foto's een beeld op van de magie van haar spel, de euforie en de wanhoop in haar leven. Wenneker cinema 2 I D017 nov I 22.30 u IXCANUL (2015) Guatemala Frankrijk I drama I 91 min. I regie Jayro Bustamante I met Maria Mercedes Croy, Maria Telón en Manuel Manuel Antün Maria is een 17-jarig Maya-meisje dat met haar ouders op een koffieplantage aan de voet van een actieve vulkaan in Guatemala woont. Ze droomt van het moderne leven in de stad, maar het enige wat haar wacht is een gearran geerd huwelijk met de voorman op de plantage. Korenbeurs: Korenzaal I ZA 19 nov I 12.00 u JAMES WHITE (2015) Verenigde Staten I drama I 85 min. regie Josh Mond I met Christopher Abbott, Cynthia Nixon en Scott Mescudi James White's wereld komt op zijn kop te staan als zijn moeder plotseling komt te overlijden. Ook zijn vader blijkt op de dood af te stevenen. De jonge New Yorker probeert wanhopig de con trole te krijgen over zijn eigen leven, hetgeen niet meevalt vanwege zijn roe keloze en zelfdestructieve gedrag. St. Joris Doele I ZA 19 Nov 115.45 u KIDNEP (2015) Nederland I Familie I 87 min. regie Diederik Ebbinge I met Teun Stokkel, Martin van Waardenberg en Marcel Musters Bo, enig kind van rijke ouders, wordt ontvoerd. Zijn beschermde en rijke we reldje komt op z'n kop te staan. Tussen Bo en zijn ontvoerder Fred ontstaat te gen beider verwachtingen in een band. Bo ontdekt in Fred de vader die hij mist en leêrt voor zichzelf op te komen. Fred ziet in waar hij al z'n leven lang voor vlucht en leert vader te zijn. Korenbeurs: Beurszaal I ZA 19 nov I 15.45 u KIKI, EL AMOR SE HACE (2016) Spanje I komedie 1102 min. I regie Paco León I met Natalia de Molina, Alex Garcia en Jacobo Sanchez De film benadert seks en liefde met behulp van vijf verhalen: het getrouw de stel Paco en Ana willen de passie van hun seksuele relatie, lang verwaar loosd, nieuw leven in blazen; Jose Luis probeert de affectie van zijn vrouw Pa loma, die na een ongeluk in een rol stoel terecht is gekomen, te redden; Ma Candelaria en Antonio willen ou ders worden, maar zij blijft onbevre digd; Alex tracht Natalia's fantasieën waar te maken, terwijl zij begint te twijfelen of hij haar ooit ten huwelijk zal vragen; en Sandra is een alleen staande vrouw, midden in de zoektocht naar ware liefde. Wenneker cinema 2 I ZA 19 nov I 14.15 u KOLLEKTIVET (2016) Denemarken Zweden Nederland I drama Familie 1111 min. I regie Thomas Vinterberg I met Ulrich Thomsen, Fares Fares en Trine Dyrholm Het verhaal speelt zich af in het mid den van de jaren 70. Erik en Annam zijn een academisch koppel. Samen met hun dochter Freja richten ze een commune op in hun woning in het voorstedelijke Hellerup. Aanvankelijk gaat alles goed: er vinden grote ont moetingen, etentjes en feesten plaats in het huis. Er is vriendschap, liefde, familie en een gemeenschap onder één dak. Maar wanneer ook de minnares van Erik intrekt in het huis, verandert alles. 't Huis te Poort I ZA 19 Nov 119.45 u LA DANSEUSE (2016) Frankrijk België I drama muziek I 108 min. I regie Stéphanie Di Giusto I met Soko, Gaspard Ulliel en Mélanie Thierry Na de dood van haar vader verlaat de 25-jarige Marie-Louise de westkust en gaat naar haar moeder in New York om haar droom te verwezenlijken: actrice worden. Tijdens een opvoering op het podium wordt door toeval de "Serpen tine Dance" geboren, een sierlijke be weging. Het publiek is meteen in de ban en Marie-Louise wordt Loïe Fuller en vertrekt naar Parijs waar ze door onder andere Toulouse Lautrec en de gebroeders Lumière wordt bewonderd. Wenneker cinema 2 I VR 18 nov I 22.40 u L'AVENIR (2016) Frankrijk Duitsland drama 1100 min. I regie Mia Hansen-Leve I met Isabelle Huppert, Edith Scob en Roman Kolinka L'avenir vertelt het verhaal van een vrouw die, nadat ze de 50 gepasseerd is, wordt getroffen door een aantal te genslagen. Haar man is vreemdgegaan, ze is ontslagen van haar werk en haar moeder is onlangs overleden. Maar on danks deze nare gebeurtenissen laat ze zich niet klein krijgen. Wenneker cinema 2 I D017 nov I 19.15 u [19]

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 35