Q 4L Tf PARADE (2016) Nederland I kort I 4 min. I regie Digna van der Put Zes fanfare fluitspelers gaan op verken ningstocht door het landschap van uni formen. Een tocht die niet verloopt zon der kleerscheuren. Wenneker cinema 2 I ZA19 nov I 22.15 u St. Joris Doele I ZO 20 nov 114.45 u PIXELS (2010) Frankrijk kort I 2 min. I regie Patrick Jean Uit een kapotte oude tv ontsnapt een wolk van pixels die samenklonteren in verschillende klassieke computerfiguren die de stad New York overnemen. 't Huis te Poort I ZA 19 nov 119.45 u Theater a/d Schie I ZO 20 nov 115.45 u PLUK VAN DE PETTEFLET (2004) Nederland I Familie I 90 min. I regie Ben Sombogaart en Pieter van Rijn I met Janieck van de Polder, Suzanne Zuiderwijk en Arjan Ederveen Op een mooie dag komt een klein rood kraanwagentje onder de poort van de Petteflet doorrijden met aan het stuur een jongetje van een jaar of acht. Het is Pluk en hij is op zoek naar een huisje om in te wonen. Dollie de duif vertelt hem dat het torenkamertje bovenop de Petteflet leegstaat. In de Petteflet leert Pluk een aantal flatbewoners en hun problemen kennen. Zoals mevrouw Hel derder met haar dochter Aagje, meneer Pen van het winkeltje onder in de flat en vader Stamper met zijn vijf zoontjes. Korenbeurs: Beurszaal I ZO 20 nov I 15.30 u QUAND ON A 17 ANS (2016) Frankrijk I drama 1116 min. I regie André Téchiné I met Sandrine Kiberlain, Kacey Mottet Klein en Alexis Loret Damien is een zeventienjarige scholier die bij zijn moeder Marianne, een dokter, woont terwijl zijn vader als militair op missie is in het buitenland. Hij wordt constant gepest door Thomas, een me deleerling en er wordt regelmatig ge vochten. Thomas is de adoptiezoon van een landbouwersgezin. Thomas' pleeg moeder heeft al verscheidene miskramen gehad en nu ze opnieuw in verwachting is en een moeilijke zwangerschap tege moet gaat, wordt Thomas door de moe der van Damien uitgenodigd om voorlo pig bij hen te komen wonen. Korenbeurs: Korenzaal I ZA 19 nov I 14.00 u RAMS (2015) IJsland I drama I 90 min. I regie Grlmur Hékonarson I met Siguröur Sigurjónsson, Theodór Jüliusson en Charlotte Beving In een afgelegen vallei in IJsland, leven Gummi en Kiddi zij aan zij, ten/vijl ze hun schapen hoeden. Hun voorouderlijke kud de schapen wordt beschouwd als een van de beste van het land en de twee broers werden al herhaaldelijke keren bekroond voor hun prijswinnende rammen, die een oeroude stamboom dragen. Hoewel ze het land en een manier van leven delen hebben Gummi eri Kiddi met elkaar niet meer gesproken in veertig jaar. Monopole I ZA 19 Nov 113.00 u REIS NAAR HET NOORDEN (2015) Frankrijk I Animatie 81 min. I regie Rémi Chayé I met stemmen van Christa Théret, Féodor Atkine en Loïc Houdré Het verhaal speelt zich af in Rusland (Sint-Petersburg, 1892) en draait om Sasha, een jonge meid uit een aristo cratische familie. Ze is helemaal in de ban van het avontuurlijke leven van haar grootvader Oloukine, een bekende ontdekkingsreiziger. Hij wilde de Noordpool veroveren, maar keerde nooit terug van zijn expeditie. De repu tatie van Sasha's grootvader verdwijnt en maakt plaats voor schande. Het arctische schip dat hij ontwierp (de Davaï) kostte bovendien veel geld. St. Joris Doele I ZA 19 Nov 111.00 u Korenbeurs: Korenzaal I ZO 20 nov I 13.00 u REMEMBER TO CHECK OUT (2016) Nederland I kort 110 min. I regie Hiba Vink De levens van een breekbare oude vrouw en een gejaagde gescheiden va der raken elkaar op een doordeweekse dag in de tram. Als de man haar met een klein gebaar uit de brand helpt, kan hij niet meer terug. Hoewel hij niet bij haar kan blijven, durft hij haar niet aan haar lot over te laten. Een haasti ge, langdurige zoektocht eindigt bij de tramhalte waar ze eerder die dag op stapten. Korenbeurs: Korenzaal I D018 nov I 21.15 u ROALD DAHL'S ESIO TROT (2015) Verenigd Koninkrijk I komedie I 88 min. I regie Dearbhla Walsh I met Dustin Hoffman, Judi Dench en Lara Rossi Vanaf zijn balkon kan meneer Hoppy (Dustin Hoffman) precies op het bal kon van zijn onderbuurvrouw kijken. Al jaren is hij stiekem verliefd op me vrouw Silver (Judi Dench), maar hij is te verlegen om haar aan te spreken. Op een dag hoort hij mevrouw Silver zeggen dat haar schildpad maar niet wil groeien. Meneer Hoppy grijpt zijn kans en verzint voor haar een indruk wekkende toverspreuk. In eerste in stantie werkt de truc, maar dan loopt het volledig uit de hand. Monopole I ZO 20 Nov 114.30 u ROKJESDAG (2016) Nederland I komedie Romantiek I 111 min. I regie Johan Nijenhuis I met Lieke van Lexmond, Jim Bakkum en Manuel Broekman Rokjesdag. Die mooie eerste dag in het vroege voorjaar waarop vrouwen spon taan en massaal besluiten dat het kan, met blote benen naar buiten. Ineens fladderen overal rokjes en jurkjes. En iedereen weet: de lente hangt in de lucht. Voor de naar liefde hunkerende personages in Rokjesdag is dit de per fecte dag voor een cursus 'Koken voor Singles'. Veertien personages beproe ven hun geluk in de liefde. Korenbeurs: Beurszaal I D017 nov I 20.00 u Pand Paulus I VR 18 Nov I 20.15 u ROOM (2015) Ierland Canada I drama 1118 min. regie Lenny Abrahamson I met Brie Larson, Jacob Tremblay en Joan Allen Voor Jack is de kamer zijn wereld: de plek waar hij geboren is, waar hij en zijn moeder eten en slapen, spelen en leren. Maar terwijl dit voor Jack als thuis voelt, ervaart zijn moeder het als een gevangenis. Dankzij de intense liefde voor haar zoon heeft ze het voor elkaar gekregen om hem te laten op groeien in een kleine kamer van onge veer 3 bij 3 meter. Maar doordat Jack steeds nieuwsgieriger begint te wor den, weet ze dat de kamer niet voor onbepaalde tijd als thuis gebruikt kan worden. St. Joris Doele I VR 18 Nov I 22.00 u SHORT TERM 12 (2013) Verenigde Staten I drama I 96 min. I regie Destin Daniel Cretton I met Brie Larson, John Gallagher Jr. en Kaitlyn Dever Grace is een jonge vrouw die actief is in de jeugdzorg. Samen met haar vriend Mason werkt ze in een tehuis voor uit- huisgeplaatste jongeren. Deze zware baan zorgt ervoor dat haar relatie, haar 1 verleden en haar toekomst onder druk komen te staan. Korenbeurs: Korenzaal I ZO 20 nov I 11.00 u SON OF THE WOLF (2015) Frankrijk I kort I 23 min. I regie Lola Quivoron In een oud fort wil Johnny een vecht hond kopen maar hij schrikt van hoe het daar aan toe gaat. De hond vlucht weg en hij gaat naar 'm op zoek. Ergens L komt er een moment dat beiden elkaar weer vinden. Wenneker cinema 2 I VR 18 nov I 21.15 u STEMS (2015) Engeland I kort I 2 min. I regie Ainslie Henderson Een lofrede over het korte leven van 'stop motion' poppetjes die met elkaar in een band spelen. 't Huis te Poort I D017 nov 119.30 u Wenneker cinema 2 I ZA 19 nov 116.30 u STONEWALL (2015) Verenigde Staten I drama 1129 min. I regie Roland Emmerich I met Jeremy Irvine, Jonathan Rhys Meyers en Ron Perlman Het verhaal speelt zich af in 1969 rond de Stonewall-rellen, de gewelddadige confrontatie die het begin betekende van de homobeweging in New York City. Dan ny Winters, een jonge homo, vlucht naar New York en laat zijn zus achter. In New York ontdekt hij de homobar The Stone wall Inn waar hij kennismaakt met Trevor. Hij wordt er echter ook opgemerkt door Ed Murphy, de manager van The Stone wall Inn die samenspant met corrupte agenten en dakloze jongeren uitbuit. St. Joris Doele I ZA 19 Nov 113.00 u STOP THE POUNDING HEART (2013) Verenigde Staten Italië België I drama 98 min. I regie Roberto Minervini I met Sara Carlson, Colby Trichell en Tim Carlson Sara is een jong meisje dat is opge groeid in een familie van geitenhouders. Haar ouders onderwijzen hun twaalf kinderen thuis volgens de strenge voor schriften van de bijbel. Net als haar zussen, is Sara geleerd om een vrome vrouw te zijn, ondergeschikt aan man nen terwijl ze haar emotionele en fysie ke zuiverheid intact houdt tot het huwe lijk. Wanneer Sara Colby ontmoet, een jonge amateur rodeorijder, belandt ze in een crisis met vraagtekens met de le vensstijl die ze kent. Wenneker cinema 11 D017 nov i 22.25 u SURIMI (2015) België I kort I 3 min. I regie Martin Colas Eén visje uit een school weet eindelijk een veilige plek te bemachtigen. Maar dit kan helaas niet lang goed gaan. 't Huis te Poort I D017 nov I 21.45 u Havenkerk I VR 18 nov 119.15 u TABOOK (2016) Nederlands I kort I 2 min. I regie Dario van Vree In een boekwinkel wordt de 19-jarige Gwen onverwachts aangetrokken tot [22] ^fOBLIRONE buitenissige erotica. Dat levert haar af keurende blikken op van de andere klanten. Kiest Gwen voor haar diepste verlangens of laat ze zich beteugelen door haar gêne? Wenneker cinema 11 VR 18 nov I 21.30 u St. Joris Doele I ZA 19 nov 119.30 u TANNA (2015) Australië Vanuatu I drama Romantiek 1100 min. I regie Martin Butler en Bentley Dean Het verhaal speelt zich af op een afgele- gen eiland in de Stille Zuidzee. Het ei land is bedekt met een regenwoud en wordt gedomineerd door een vulkaan. In een stam wordt een jong meisje, Wawa, verliefd op Dain, de kleinzoon van het opperhoofd. Wanneer een inter- tribale oorlog escaleert, wordt Wawa zonder dat ze het weet verloofd met ie mand anders, als onderdeel van een vredesakkoord. De jonge geliefden lo- I* pen weg, want ze weigeren hun lot te aanvaarden. Ze moeten kiezen tussen hun hart en de toekomst van de stam... Warande 157 I VR 18 Nov 119.45 u TATTOO (2013) Brazilië I drama Romantiek 1110 min. regie Hilton Lacerda I met Jesuita Barbosa, Irandhir Santos, Rodrigo Garcia, Maria de Jesus Baccarelli Cléssio is choreograaf van de bruisende Braziliaanse cabaret en nachtclub 'Chao de Estrelas'. Als de leuke 18-jarige sol daat Finhina naar een show komt en Cléssio ziet, valt hij als een blok voor hem, tot ongenoegen van de manipula tieve en jaloerse dragqueen Paulete die hem ook wel leuk vindt. Er ontstaat een onstuimige relatie tussen de flamboyan te Cléssio en de bedeesde soldaat, on danks dat zijn wereld van een conserva tief soldatenleven met homofobe sfeer in schril contrast staat met de uitbun digheid van hei cabaret en showleven van Cléssio. Korenbeurs: Korenzaal I ZA 19 nov I 16.30 u TESTAMENT OF YOUTH (2014) Verenigd Koninkrijk I drama 1129 min. I regie James Kent I met Alicia Vikander, Kit Harington en Hayley Atwell De onstuitbare Vera overwint de voor oordelen van haar familie en woon plaats om een beurs te bemachtigen voor de Universiteit van Oxford. Ze wordt verliefd op Roland Leighton, de briljante vriend van haar broer, wanneer ze beiden naar de universiteit gaan om hun literaire dromen na te streven. Maar de Eerste Wereldoorlog dreigt uit te breken en de jongens vertrekken naar het front. Monopole I ZA 19 Nov 110.30 u THAT SUGAR FILM (2014) Australië I Documentaire I 90 min. I re gie Damon Gameau I met Damon Gameau, Isabel Lucas en Stephen Fry k Maker Damon Gameau presenteert pf zichzelf als proefkonijn, omringd door de nodige artsen en wetenschappers. Doel van het project is de effecten van suiker in het lichaam te registreren. Dit zal gebeuren via een dieet van 6 weken waarin hij 40 theelepels suiker per dag consumeert. Monopole I ZA 19 Nov I 21.45 u THE BATTLE (2016) Oostenrijk I kort I 3.08 min. I regie Poppy Shmith Van duisternis naar het licht, een dan ser worstelt met zijn schaduw. Kayah Guenther is een jonge kunstenaar die worsteld om zijn plaats in de wereld te vinden. Wenneker cinema 2 I VR 18 nov I 22.00 u Wenneker cinema 11 ZA 19 nov 114.00 u

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 38