Suikerzoetfestival is een ware publiekstrekker Betere verdeelsleutels Met vijf euro korting naar Westvest-concert /L We kunnen weer lekker fonduen Steeds meer regels, minder tijd, minder mensen. Gratis ov naar jaarwisseling in Rotterdam Schiedamse Horecaprijs 3 WOENSDAG 16 NOVEMBER 2016 ttRATC Van i6mm kunstfilms in huiskamers tot een festival dat kijkers uit de gehele re gio trekt. Zo kijkt initiatief nemer Edwin Spek terug op 'zijn kindje', het Suikerzoet- filmfestival. Ook komend weekend zijn er meer dan honderd films te zien. Hele maal gratis. Een van de allergrootste pianisten en een aanstormend talent, beide in een concert. (Foto: Conny Tieboud) SCHIEDAM - Druk? Is de vraag aan Edwin Spek, slechts een paar dagen voor het festival losbarst. "Nee hoor, waarom?" is zijn laconieke antwoord. Al les is immers geregeld, want sinds februari wordt er al vol op gewerkt aan Suikerzoet 2016. Inmiddels heeft de orga nisatie een schat aan ervaring, want het is alweer het 12e fes tival. Spek noemt het zelf een 'uit de hand gelopen film feestje. Alleen voor het weer is hij benauwd. Snel zoekt hij een weersite: Voorspelling: niet koud, hoogstens een bé- tje regen." Heel anders dan vorig jaar tij dens het 11e festival toen er nog een weerwaarschuwing werd afgegeven. Code Oranje en dus beestenweer met storm, regen en hagel. On danks dat kwamen er 8000 Peter Spek organiseert dit jaar voor de twaalfde keer het Suikerzoetfilmfestival: van huiskamerproject tot ware publiekstrekker. (Foto: F. Willemse) bezoekers op het festival af. Een groot verschil met de eer ste editie in 2005 toen Suiker zoet begon met 15 films op vijf locaties en 350 kijkers. Elk jaar daarna kwam er meer publiek en dit jaar verwacht Spek, die in het dagelijks leven docent Tekenen op het Grafisch Ly ceum is zelfs tienduizend be zoekers. Edwin Spek (1972) was gale riehouder (300%) in Schie dam en organiseerde the ma-exposities als Kijk Haar! (kunst met haren etc.) en 'Sui kerzoet' (idem). Suikerzoet werd ook de naam zijn eerste filmfestival met vooral feel good movies en kostuumdra ma's. Vaak herhalingen of re prises maar al snel ook met nieuwe speelfilms zoals dit jaar Mannenharten 2 en Rok jesdag. Meest romantische films met dit jaar als thema 'Vrouwen in de hoofdrol'. Zelf is Spek gek van klassieke speelfilms van Fellini, Woody Allen en Casablanca. Maar, als programmeur kiest hij 'breed' en kijkt hij goed of er voor ie dereen wel iets te beleven is. SCHIEDAM - De ppn behoort tot de allergrootste Neder landse pianisten aller tijden en verzorgt aPrhéér clan tach tigjaar concerten. De ander zit nog op het conservatorium en wordt beschouwd als één de grootste^ pianotalenten van ons land. Samen nemen Da niël Wayenberg en Martin Oei vrijdagavond 25 november plaatst achter de grote Stein- way-vleugel van de West- vestgo-kerk in Schiedam. Op het programma staan on der meer de Flongaarse dan sen van Brahms en Jeux d'en- fants van Bizet. De heren zullen ook enkele stukken solo spelen. "Het gaat er helemaal niet om hou oud je bent, het gaat er om hoe goed je bent", is een gevleugelde uitspraak van Wayenberg. Hij studeert nog zo'n vijf uur per dag en j IMp- iv. speelt regelmatig concerten in binnen- en buitenland. In 2013 maakten Wayenberg en Oei hun eerste tournee. Ze trokken volle zalen in onder meer Het Concertgebouw en TivoliVreden.burg. Ook traden ze op voor Koningin Maxima en speelden ze tijdens de offi ciële opening van het Rijks museum. Exclusieve lezersaanbieding Als lezer van het Nieuwe Stadsblad ontvang je in de voorverkoop 5,00 korting op de ticketprijs. Je betaalt slechts 15,00 per ticket. Bestel de kortingskaarten via nieuwen- huis@westvest90.nl of 06- 29354520. Vermeld daarbij 'Actie Nieuwe Stadsblad'. Vrijdag 25 november, 20.15 uur, Westvest go BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS Ik kan de krant niet openslaan of er staat iets over de piasmomenten in verzor gingshuizen. Geloof mij: de eerste keer dat ik dit las was ik witheet. Schanda lig, hoe kan dit in deze tijd? Het zal maar je vader of moeder zijn die dit overkomt. Later, als je wat genuanceer der gaat nadenken, bedenk ik mij dat dit a1 tientallen jaren speelt. Sommige demen terenden hebben structuur nodig, handvatten, maar daar hoort plassen op commando volgens mij nietèij. Maar juist die hardwerkende mensen in de zorg worden hier door in een kwaad daglicht gesteld. Er zijn steeds maar proto collen die moeten worden gevolgd, heb het zelf meegemaakt toen ik zes dagen in een ziekenhuis lag, voor dezelfde hande ling was het protocol twee keer gewijzigd. Als gediplomeerde word je hier toch knettergek van? Als wij zo doorgaan is er niemand meer te vinden voor deze onderbetaalde banen. Het gebeurde zo'n 20 jaar geleden. Mijn toenmalige baas een CEO van een groot reisbureauconcern vroeg mij eens hoe ik het bedrijf zag. Grappig dat hij dat juist aan mij vroeg. Ik heb toen een karikatuur van hem getekend, hij had een heel groot hoofd met 50%, een hele dikke buik met 30% (zijn management) en er onder bengelden heel veel spillepootjes. met 20%. De spillepootjes waren natuurlijk de werkvloer die het salaris van baas en management moesten opbrengen. Mijn grote baas was toen niet blij, maar de waarheid was en is hard. De grote zak met geld die bestemd is voor onze zorg, komt nog steeds niet bij die mensen terecht die dit het hardste verdienen. Een betere verdeelsleutel zou zijn: 30% voor de baas, dan 20% voor het management want ook dat moet natuurlijk goed lo pen en dan houden wij 50% overvoorde werkvloer. Einde lijk eens meer geld voor de mensen aan het bed! Ik weet het: wij leven niet in Utopia, maar een mens mag toch nog wel een beetje blijven dro men? Tot volgende week! SCHIEDAM -• Lekker fonduen in jaren 70 retrosfeer? Dat kan ook dit jaar weer bij het pop up restaurant Femmes Fon due. Donderdag 17 november gaan de deuren weer open. De samenwerking met de De Buurtvrouw (een creatief WMO- en participatie project) is vorig jaar zo goed bevallen, dat ook dit jaar weer voor deze locatie is gekozen. De gebloemde fonduestelle tjes en jaren 70 inrichting zor gen voor het knusse gevoel van vroeger. De zaak staat ook SCHIEDAM - Voor het eerst sinds jaren rijden er dit jaar weer metro's om bezoekers naar het Nationaal Vuurwerk te vervoeren op Oudjaarsdag. Rotterdam is hiermee de eer ste stad in Nederland waar ov rijdt met oud en nieuw. Reizi gers kunnen gratis reizen met de metro en gebruikmaken van de P+R-terreinen. Al jaren is er geen openbaar vervoer na 20.00 uur 's avonds op Oudjaarsdag. Omdat veel bezoekers aan het Nationaal Vuurwerk in Rotterdam graag gebruik zouden willen maken van het openbaar vervoer, heeft de RET de dienstregeling aangepast. De RET rijdt tussen 22.00 uur en 23.45 uur en tus sen 00.15 uur en 02.00 uur met metrolijn C en E. De me tro's rijden iedere tien minu ten tussen Capelsebrug en Vijfsluizen en tussen Meijers- plein en Slinge. P+R De metro's rijden niet het hele traject en stoppen alleen bij de stations met P+R. Het gaat om Meijersplein Me- lanchtonweg, Beurs, Wilhel- minaplein, Slinge, Rotterdam Centraal, Maashaven en Zuid plein op metrolijn E. En Vijf sluizen, Schiedam Centrum, Beurs, Kralingse Zoom, Capel sebrug, Coolhaven, Een- drachtspléin, Oostplein en Voorschoterlaan op metrolijn C. COLOFON weer vol met retrospulletjes die te koop zijn. Dus: open van 17 november-15 januari, op donderdag, vrijdag en zaterdag vanaf 18.00 uur. Van Beverenstraat 40. Reserveren via www.femmes- fondue.nl Advertentieverkoop en media-advies Hans Tilmans tijg! (E) advertising,west® persgroep.nl (T) 06-10961413 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. (T) 06 - 29299696 Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Alg. redactiechef Zuid-Holland Annemieke Anneveldt (E) annemieke.anneveldt@persgroep. nl Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden w.depersgroep.nl/adverteren SCHIEDAM - De wisseltro fee voor de meest markan te Schiedamse horecaon- derneming wordt maandag 28 november in Zaal Beatrix uitgereikt. De 3-koppige jury beslist uit eindelijk wie de winnaar wordt. Inloop voor pers, horecaondernemers en raadsleden is vanaf 19.30 uur en de uitreiking van het Proosje door burge meester Lamers zal om streeks 20.00 uur plaats vinden. Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland (l)v

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 3