100% Mobiel Getest... Peugeot 2008 1.2 Puretech 110 Volvo V90 Cross Country presenteert zich stoer -- *v~ r Tankpas Seat-koper Robuuste VW Cross Up Impreza: 'Made in VS' Audi A5/ S5 Cabrio: sportiever en lichter 'The Autono mous Life' Met de 2008 startte Peugeot in 2013 een offensief op het ge bied van SUV's en crossovers. Succes bleef niet uit, het model belandde probleemloos in de Europese verkoop top 3 van het segment. Recent werd de 2008 licht onder handen genomen om het model aantrekkelijk te houden. De uiterlijke verschil len zijn niet enorm. Die zijn vooral te zien in het front. De motorkap ligt vlakker dan voorheen en daardoor kon een gro tere en meer rechtopstaande grille woorden geplaatst. Daar in geen ouderwetse spijlen maar zogenaamde facetten, hét kenmerk van alle nieuwe Peugeots die nog volgen. REGIO- Met een lengte van 4,16 meter blijkt de 2008 lek ker compact, handig in druk verkeer en bij inparkeren. Maar omdat de auto wat ho ger is dan gemiddeld wordt de binnenruimte geboden van een middenklasser. Hoog zitten en ruimte zijn de eigen schappen waar de doelgroep voor valt. Vier volwassenen krijgen voldoende plaats en kunnen dan onder de rolhoes ook nog voor 350 liter aan ba gage meenemen. Wie de ach terbank opgeeft, ziet de mo gelijkheden nog verder groeien. Krachtigste Was er bij lancering nog een keuze uit drie- en viercilinder benzinemotoren, inmiddels schotelt Peugeot alleen 3-pit- ters voor. De op een na krach tigste is deze 1,2 liter met tur- Vooral de veranderingen aan het front geven de 2008 een actuele look. Foto: Tony Vos/Automedia SPECIFICATIES: jCT Motor: 1,2 liter benzine 81 kW/110 pk bij 5.500 tr., prestaties: topsnelheid 191 km/u, acceleratie 0-100 in 9,9 sec. Lxbxh 4,159 x 1,739 x 1,556 meter, bagageruimte 350 liter, gewicht 1.065 kg. Verbruik: 4,4 I/100 km. bo. De motor levert keurig een vermogen van 110 pk en een prima koppel van 205 Nm bij een dieselachtig laag toeren tal. Dat betekent dat de 2008 al direct na het wegrijden lek ker krachtig overkomt en over de hele linie overtuigend presteert. Deels kan dat worden ver klaard door het bescheiden voertuiggewicht, want ook Peugeot beheerst inmiddels de kunst van gewichtsbespa ring. De motor drijft de voor wielen aan via een handge- schakelde vijfbak. Een zesde verzet wordt niet gemist, dat blijkt ook uit het gemiddelde praktijkverbruik. Dat ligt tus sen de 1 op 16 en 17 en daar mee op hetzelfde niveau als de turboloze 1,2 liter waarmee we in de eerste versie kennis maakten. De motor zet beslist geen keel op en klinkt in de verte zelfs sympathiek. Prima comfort Peugeot zet de 2008 op pas sende banden. De 17 inch wie len (optie) onder dit exem plaar zijn normaal van formaat en door een 50-serie band te monteren, blijft er ge noeg bewegingsruimte over vooreen prima comfort. Frans op een moderne manier. Het optionele Grip Control staat voor een elektrisch bediend limited slip differentieel waar mee op gladde of zanderige ondergrond meer grip wordt verkregen. Het systeem gaat samen met Mud Snow ban den, zodat de auto ook in de winter goed is uitgerust. Turbo Peugeot start de 2008-reeks met de 1.2 Access voor 18.400 euro. De 110 pk turbo kent een vanafprijs van 22.090 euro (Active). Peugeot levert ook nog een 130 pk in de GT-line en een 1.6 diesel. Alhoewel de naam S90 en V90 het niet doen vermoeden, zijn het wel degelijk de opvolgers van de Volvo V70 en S80. Daar om is het niet vreemd dat het programma begin volgend jaar wordt uitgebreid met de Vgo Cross Country. REGIO Deze extra stoere uit voering van de fors bemeten estate staat hoger op de wie len en biedt daardoor een bo demvrijheid van niet minder dan 21 centimeter. Vierwiel- aandrijving is altijd standaard ongeacht de motor waarvoor wordt gekozen. Kenmerkend voor een Volvo Cross Country zijn de contrasterende wiel- kastverbreders en dorpellijs- ten, stootstrips en onderzijdes van de voor- en achterbum per. Nieuw is dat deze stan daard donkergrijs zijn, maar ook in de carrosseriekleur kunnen worden geleverd. On der de bumpers brengt Volvo een aluminiumkleurige skid- plateen diffuser aan. Voor wat betreft de afstem ming kiest Volvo voor het tou- ring-onderstel dat voor volop comfort zorgt. De twee gebo den uitrustingsvarianten zijn zeer compleet en omvatten onder meer lederen bekle-- ding, lichtmetalen wielen en diverse elektronische voorzie ningen waaronder de se- mi-autonome rijmodus Pilot Assist. Daarboven nog de Pro-uitvoering met fraaier leer, stoelen met massage functie en volledige LED kop lampen inclusief de mistlam pen die bochten in schijnen. Dit is de perfecte combinatie van Zweeds design, vakman schap en echte all-road pres taties. De forse wielen en gro- te bodemvrijheid geven een vertrouwd gevoel op elk soort terrein. De 'front skid plate' en de omlijsting van de wielkas ten versterken de stoere uit straling. Waarmee krachtige terreincapaciteiten zijn ver pakt in een verfijnde, elegante Estate-body. 'Hill descent control' en 'all- wheel drive'zorgen ervoor dat je zelfs in de zwaarste om standigheden de controle houdt. Dankzij de vijf verschil lende drive modes - Comfort, Eco, Dynamic, Off-Road en Individual - kunt u uw rijerva ring met een druk op de knop aanpassen. Met de Individual mode heeft u bovendien de mogelijkheid om de instellin gen helemaal aan uw per soonlijke wensen aan te pas sen. De Volvo V90 Cross Country kan nu al worden besteld vanaf 63.675 euro inclusief af leverkosten en prijsverhoging De hoge stand op de wielen en de grijze accenten zorgen bij de Volvo Vgo Cross Country voor het onderscheid. per 1 januari. Voor die prijs heeft de auto de 190 pk sterke diesel gekoppeld aan een zes- bak. De benzinemotor van 254 pk in deÏ5 kost inclusief Gear- tronic automaat 68.175 euro. De Volvo V90 Cross Country is te koop vanaf 63.675 euro inclusief afleverkosten en prijsverhoging per 1 januari. De benzinemotor van 254 pk in de T5 kost inclusief Geartronic automaat 68.175 euro. KORT NIEUWS Iedere koper van een Seat Mii (ook Private Lease) of Leon krijgt een Travelcard tankpas met een tegoed van respectievelijk 650 of 700 euro cadeau. Bij een gemiddelde benzineprijs van. 1,62 euro betekent dit ruim vierhonderd liter gra tis brandstof. In combinatie met een gemiddeld ver bruik van 4,1 I/100 km (1:24,4) betekent dit bijna 10.000 kilometer rijden. Volkswagen introduceert de robuuste Cross Up. De compacte Volkswagen is voorzien van 16 inch licht metalen wielen, 'Cross' voor- en achterbumpers, in kleur contrasterende buitenspiegels en zwarte dorpelbescherming met 'Cross Up' emblemen. De grondspeling van de Cross Up is met vijftien millime ter vergroot ten opzichte van 'normale' versie. Of de nieuwe Impreza in Nederland aan het Sub- aru-gamma wordt toege voegd, is nog niet zeker. Wel is de productie van het nieuwe model opgestart in de Amerikaanse fabriek in Indiana. De nieuwe Audi A5 Cabrio let is met een lengte van 4,67 meter 4,7 centimeter gegroeid ten opzichte van zijn voorganger. Samen met korte overhangen komt hij daarmee sportief voor de dag. Dat geldt in het kwadraat voor de S5 Cabriolet Die heeft de nieuwe V6-turbo uit de S5 Coupé (354 pk/500 Nm) onder de motorkap. De nieuwe Audi A5/S5 Cabrio let-modellen zijn tot 40 ki logram lichter dan hun voorgangers. 'The Autonomous Life' is Kia's kijk op de toekomst. De autonoom rijdende au to's zijn toegesneden op de levensstijl van bepaalde doelgroepen. Met de Niro Triathlon richt het merk zich op (tri)atleten. Tot de uitrusting van het model behoort onder meer een racefiets. De School of Rock Sedona is een autonoom rijdende opnamestudio.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 43