Traditie Spikkelaesbiggen nieuw leven ingeblazen Natuurlijke pijnstiller voor gewrichten en bij reuma Paranormale Beurs Bewegen voor de kleintjes Dag v/d plasti sche chirurgie 24e plek voor Stedelijk Gratis online cursussen Start Senior Smart Living <Sen perfectpassenc/e pa/ita/ofi met e/a&ti&cAe kond r imalóooe/iAee/t en eoentueelkorte /engte. WStmt ft (t/pj/tltjoe/it/fea<stte/i COURTELLE MODE Bewegen voor de kleinsten Lezing over Rodin Zondag 20 november a.s. in Wijkcentrum De Brug i ijaSMawii ai oAaaMÉow i> 5 WOENSDAG 16 NOVEMBER 2016 SCHIEDAM IN'T KORT Cgv Alliantie heeft naast de gymnastiek- en danslessen ook bewegingslessen voor de allerkleinsten. Zo is er bijvoor beeld ouder-peutergym, waar jongens en meisjes vanaf 2 jaar met papa of mama (of opa of oma) lekker actief bezig kunnen zijn op toestellen. Voor de kleutertjes is er - naast de gewone gymlessen - op zaterdagochtend een kleuterdansles. Het lesrooster: www.cgv-alliantie.nl. Plastisch chirurgen De Kraker en Smit zetten vrijdag 25 no vember de deuren open voor iedereen met vragen over plastische chirurgie. Dr. De Kraker heeft een specialisme in plastische chirurgie na ge wichtsverlies en dr. Smit hand- en polschirurgie. leder een kan tussen 09.00 en 12.00 uur binnen lopen op de loca tie in Rotterdam. Gratis en zonder afspraak. Vrijdag 11 november kwamen de eerste 40 scholen in actie op voorronde 1 van het NK De batteren voor Scholieren. De leerlingen gingen het debat met elkaar aan over actuele maatschappelijke thema's, waaronder over docenten die Ihbt'er zijn of steunbetuigin gen van beroemdheden slecht zijn voor de democratie. Ste delijk Gymnasium Schiedam uit Schiedam behaalde de 24 plek. Leden van de Bibliotheek kunnen sinds 14 november een jaar lang gratis twee onli ne cursussen volgen. Om een nieuwe hobby te ontdekken of een vreemde taal te leren. Om wegwijs te worden in een computerprogramma of meer te weten over gezondheid en opvoeding. Als bonus krijgt iedere cursist elke maand een korte cursus cadeau. Afgelopen vrijdag is de ver koop van nieuwbouwproject ParkEntree van start gegaan. Er kwamen zo'n 250 geïnte resseerden naar het start ver- koopevent in Hoppe. Inschrij ven voor een woning kan nog tot 21 november 17.00 uur via de website: www.parkentree. "Hiermee is een oude traditie nieuw leven ingeblazen!", vindt Roger Pluijm over de actie van koekenbakker Ton van der Horst (foto). SCHIEDAM - Schiedammer Roger Pluijm maakt zich hard voor het behoud van een Schiedamse traditie: die van het Spikkelaesvarken. Vroeger werd dit gegeten op de twee de vrijdag van november wanneer er varkensmarkt was. Bakker Ammerlaan bakt ze nog en lekkere ook, maar heel veel reclame maken ze er niet voor. Sterker; ze liggen niet eens in de vitrine. Ton van der Horst, tegen woordig uitvaartondemer, voelt zich ook bij de traditie van het spikkelaesvarken be- RESTAURANT In gezellige kerstsfeer lekker genieten van een overheerlijk kerstdiner met familie of vrienden. Wij bieden u op kerstavond, le en 2' kerstdag een keuze uit: 5-gangen keuzemenu 59,50 6-gangen keuzemenu €65,- Ontvangst 18.00 uur Graag vooraf reserveren Overschiesestraat 7- 3111GB Schiedam - 010-7650396 - www.restaurantdeprovenier.nl Voor een goed advies en service: De Loper 45, Vlaardingen- Holy trokken. "Ik maakte het spe culaasvarken al in 1971 bij banketbakkerij Scheffers op de Dam: ze werden verkocht met een rood lint. Weet niet precies waar de markt zich bevond, volgens mij op de Grote Markt." Speciaal voor de Heilige Mis in de St. Liduina- basiliek, op vrijdag 11 novem ber, trok hij zijn bakkersschort weer eens aan om enkele speculaasvarkens te bakken en te presenteren in de keu ken van de pastorie. De oude speculaasplanken van voor malig Banketbakkerij Schef fers kon hij niet meer vinden. Daarom liet hij een zelfge maakt 3D-ontwerp van een biggenvorm printen. Hij bakte een grote schaal met 24 big gen bij elkaar. "Prachtig ge woon, met liefde bereid, mi nutieus belegd met amandelen en gebakken in vier sessies van elk zes big gen. En dan: die bijzondere smaak, geen gewoon stuk speculaas", vond liefhebber Pluijm. Ook 'keurmeester' en oud-koekenbakker Frans Ha zenberg was tevreden: "Een prima structuur. Vakwerk." SCHIEDAM - Cgv Alliantie heeft naast gymnastiek- en danslessen ook verschil lende bewegingslessen voor de allerkleinsten. Bij voorbeeld ouder-peu tergym, waar jongens en meisjes vanaf 2 jaar met papa of mama (of opa of oma) lekker actief bezig kunnen zijn op verschillen de toestelten. Zo maken ze op een leuke en veilige manier kennis met bewe gen. Voor de kleutertjes is er - naast de gewone gymles sen - op zaterdagochtend een kleuterdansles. Hier .wordt spelenderwijs ge werkt aan het gevoel voor ritme en de basistechniek van het dansen. Het les rooster vind je op de site: www.cgv-alliantie.nl. SCHIEDAM - In De Stad houder is donderdag 8 de cember een lezing bij te wonen over Twintigste eeuwse kunst van Rodin tot nu. Start is om 19.45 uur. Reserveren van een.plekje kan via Sari Valstar, tel. 246 3882, een kaartje kost tien euro. Stichting SPIRITCENTRUM DE ZON Dé ontmoetingsplaats van Schledam-Noord voor jong en oud Van 11.00 uur tot 17.00 uur Vrije toegang lezingen en workshops Heijermansplein 35, 3123 LA Schiedam (Woudhoek) Pijnlijke gewrichten of pijn door reuma, zo'n 2 miljoen Nederlanders hebben er dagelijks mee te maken. Veel mensen hebben baat bij een natuurlijke behan deling met extracten van de Harpagophytum procum- bens plant. In Duitsland en Zwitserland wordt deze plant ai veelvuldig gebruikt als natuurlijke oplossing om deze pijn te verlichten. Extracten van de plant bevatten namelijk stoffen die helpen om reuma tische pijn te verminderen. Chronische gewrichtspijn Gewrichtspijn komt vaak voor in handen, vingers, polsen, rug, nek en knieën. Lichaamsdelen die we bij zo'n beetje iede re beweging gebruiken. Met pijnlijke gewrichten is iedere beweging onprettig en dit kan de kwaliteit van leven beïn vloeden. Extra ondersteuning en verlichting van de pijn kan dan gewenst zijn. Natuurlijke ondersteuning Atrosan tabletten1 van A. Vogel is een natuuriijke pijnstiller bij milde gewrichtspijn en bevat een hoge concentratie Harpa gophytum (480 mg). Dit is een bewezen effectief ingrediënt bij reumatische pijn zoals bij artro se, artritis, fibromyalgie en jicht. 'Bij reumatische pijn, zoals artrose, artritis en fibromyalgie' Gebruik Het advies is de tabletten minimaal 4 weken achtereen te gebruiken. De tabletten kunnen gebruikt worden naast reguliere geneesmiddelen2. Gebruikers beoordelen het product met een 9,2. Persoonlijk advies Reuma verloopt bij iedereen anders. De A.Vogel gezond- heidslijn kan u persoonlijk ad vies geven over natuurlijke ondersteuning bij reuma en het gebruik van Atrosan ta bletten. Bel 0900 - 246 46 46 of mail naar info@avogel.nl. Kijk voor meer informatie op avogel.nl. Milde gewrichtspijn a' Reumatische pijn Adviesprijs: 19,99. 'Traditioneel kruidengeneesmiddel. De toepassing is uitsluitend ge baseerd op traditioneel gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. Ver krijgbaar bij drogist, apotheek en gezondheidswinkels. 2 Overleg eerst met uw arts.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 5