Intensieve aandacht voor ouderen SERENADE Verzekerd van goede zorg! ZORG WELZIJN 010-436 23 23 of 0900-0767 sofa www.sensoor.ni DC Klinieken Echte aandacht voor jouw verhaal Viotta jeugdorkest brengt kerstsfeer in Franciscus Vlietland KOSAKENCHOR RUSSLAND 'L €5,- korting p p Bel, chat óf mail Dag en nacht mmm een luisterend oor DC Klinieken bestaat uit 13 medisch specialistische centra waaronder DC Klinieken Schiedam. Al ruim 20 jaar levert DC Klinieken kwalitatief hoogstaande zorg in een persoonlijke en patiëntvriendelijke omgeving. Met een verwijzing van uw huisarts kunt u vrijwel altijd direct een afspraak maken en wordt uw behandeling volledig vergoed door uw zorgverzekeraar.* Met uitzondering van het eigen risico. Bij DC Klinieken Schiedam kunt u terecht voor: MR! en röntgenonderzoek Echografie Bloedprikken Uitstrijkjes Neurologie Maag- en darmonderzoek (scopie) Laan van Bol'es 3 3122 AE Schiedam (088) 0100 900 schiedami9dcklinleken.nl Schiedam www.dcklinieken.nl Praten over verdriet, eenzaamheid of zorgen Elsevier heeft de resultaten bekend gemaakt van het Elsevier onderzoek naar de patiëntveiligheid, medische zorg, sterftecijfer en financiën in Nederlandse zieken huizen. Als eindoordeel heeft Franciscus Vlietland de hoogst score van 4 'bolletjes' behaald. De bolletjes laten zien hoe een ziekenhuis scoort ten opzichte van het ge middelde voor alle ziekenhuizen: één bolletje is de laagste, vier bolletjes de hoog ste score. Bureau SiRM ondersteunt Elsevier bij het selecteren en bewerken van gegevens voor een beoordeling van de veiligheid en effectiviteit van de medische zorg, en van de patiëntgerichtheid aan de hand van de dienstverlening en eventue le wachtlijsten. Wat opvalt in de beoor deling is dat Franciscus Vlietland hoog scoort in de dienstverlening en de intensieve aandacht voor ouderen. Patiënten met dementie en betrokkenen wordt uitgebreid informa tie gegeven, bijvoorbeeld over het gebruik van hulp middelen, medicatiege- bruik en het doorspreken van de uitslagen van onder zoeken. Bovendien is er bij opname de mogelijkheid tot "rooming in" en kun nen mantelzorgers, indien gewenst, ondersteunen bij de persoonlijke verzorging van de patiënt. Ook voor afgaand aan de opname in het ziekenhuis vindt bij de oudere patiënt een screening op delier (een toestand van verwarring) plaats, waarbij eventuele preventieve maatregelen worden ingezet. Daarnaast is er een intensieve samen werking tussen geriaters (artsen gespecialiseerd in ouderenzorg) en chirurgen bij de behandeling van de oudere patiënt. Zo wor den oudere patiënten die geopereerd worden aan bijvoorbeeld darmkanker voorafgaand aan de opera tie gescreend op een aantal belangrijke onderwerpen. Indien de screening daar reden voor geeft, heeft de patiënt voorafgaand aan de operatie nog een con sult bij de geriater. Bij ou dere patiënten die worden opgenomen met een heup fractuur vindt tevens be oordeling door de geriater plaats. Zo is de oudere pa- Geriatrie wordt steeds be langrijker. In Nederland blijven ouderen langer thuis wonen. Enerzijds vergroot dit de zelfstandig heid, anderzijds vergroot het de kans op' bijvoor beeld ongelukken in huis. Samen met mantelzorgers, thuiszorg en de huisart sen, staan geriaters klaar om de best mogelijke zorg te leveren. De geriater kijkt verder naar: kan deze man nog wel op zichzelf wo nen? Krijgt hij voldoende zorg van partner óf fami lie? Dit soort factoren ma ken de zorg voor ouderen, vaak complex. tiënt nog beter voorbereid voor de operatie en ook het na traject. Op zaterdag 17 december 2016 organiseert Francis cus Vlietland, in samen werking met het Viotta jeugdorkest, een Kerstcon cert voor patiënten, bezoe kers en omwonenden. Het concert vindt plaats in de Nolet Hal, de Centrale Hal van het ziekenhuis, tussen 15.00 tot 16.00 uur. Het Viotta jeugdorkest is met enige regelmaat te zien en te horen op de Nederland se radio en televisie. Met veel plezier treden zij ook jaarlijks op in Franciscus Vlietland. Viotta Jeugdor kesten biedt kinderen en jongeren de kans zich op muzikaal gebied te ontwik kelen door samen muziek te maken in een symfo nieorkest. Aan het concert doen 60 kinderen mee in de leeftijd van zeven tot en met twaalf jaar. Voor meer informatie zie www. viotta.nl. Voor patiënten is het van groot belang om tijdens hun opname zoveel mogelijk gestimuleerd te worden om in beweging te blijven en weer actief te worden. Tijdens de feest dagen organiseeert het ziekenhuis ook passende activiteiten voor patiënten, mantelzorgers, familie en vrienden die hen begelei den in het ziekenhuis. Om de kerst in te'luiden nodigt het ziekenhuis patiënten en omwonenden daarom graag uit op de locatie aan het Vlietlandplein 2 in Schiedam. Voor het com plete programma van het concert kunt u kijken op www.franciscus.nl/kerst- concert. 1 Marcel Micolajevich Ver hoe ff m.vu.v. instrumental Soloists Ensemble 'Philarmonia Dl 29 november |20.15uur DE DOELEN ROTTERDAM voor dit unieke concert ovv zondagochtendconcerten Reserveren Hanson 010-4225244 of De Doelen 010-2171717 Entreeprijzen 1e rang €32,50 2e rang €27,50

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 23