Belgische kookkunst op de Hoogstraat Roze cafe bestaat drie jaar Sint in lift door velen gemist Van de lezer: 'Verbolgen' Korenbeurs dagje dicht Klantenkaart Post Scriptum Theaterproject op locatie Dansen in De 5 Molens Ondernemers vereniging Rijbewijs Ja mensen, ik ben Ajax-fan Vivaldilaan weer open voor verkeer Day for Change Actie 4- 3 WOENSDAG 30 NOVEMBER 2016 SCHIEDAM IN 'T KORT Op i december is de Biblio theek in de Korenbeurs geslo ten in verband met een perso- neelsdag. De overige bibliotheekvoorzieningen zijn wel gewoon geopend. Verlen gen en reserveren is mogelijk in 'Mijn Bibliotheek'. Klanten van Post Scriptum kunnen gebruikmaken van een nieuwe interactieve klan tenkaart. Hiermee ontvangen zij persoonlijk en direct rele vante nieuwtjes, persoonlijk advies en gerichte tips. De Readr-app is te downloaden in de.App-store, Google Play Sto re of via de site. In het wild, locatietheater in de wijk verbindt Schiedams cul tureel erfgoed en verhalen van Schiedammers in al hun ver scheidenheid. Samen met Schiedammers laten drie the atermakers de stad en haar verhalen zien. Het locatiethea ter gaat op drie plekken plaats vinden in juni 2017, in opdracht van de gemeente. De lancering van In het wild is op 8 decem ber van 19.00 tot 20.00 uur bij KC Kunst Caffé, Hoogstraat 99. Zaterdag 3 december is het weer tijd om te dansen tijdens het muzikale 'Mag ik deze dans van u?' Van 14.30 tot 17.00 uur is de dansvloer geopend in De 5 Molens aan de Nieuwe Damlaan 818. Vanwege de belangrijke ont wikkelingen in het havenge bied hebben ondernemers het initiatief genomen orrr een nieuwe ondernemersvereni ging 'SchiedamHavens' op te richten. Deze vereniging is voor alle bedrijvén die geves tigd zijn in de bedrijventerrei nen in het havengebied, maar ook maritieme bedrijven in Schiedam die buiten het ha vengebied gevestigd zijn kun nen lid worden van deze club. Senioren met rijbewijs C/D/E die voor verlenging van hun rijbewijs moeten worden ge keurd, kunnen hiervoor terecht bij Goedkope Keuringen op 16 december in Wijkcentrum De Brug. Info: www.rijbewijs- keuringsarts.nl. Bram en Nico bij het pand op de Hoogstraat 131 dat om it uur open gaat voor lunch, negen eettafels, een bar en loungebanken heeft. (Tekst en foto: Frank Willemse) Het hoekpandje op de Hoogs traat was de eerste keus van Belgische kok Bram. Toen dat vrij kwam, hapte hij toe. Sa- mén met zijn Schiedamse partner Nico van de Sluis. Het restaurant met huiskamerge- voel voert Belgische kook kunst. Donderdag gaat 't Vlaams Eethuisje open. SCHIEDAM - 'Koken is mijn passie'. Bram Temmerman (29) is Belg en opgegroeid in de horeca van zijn ouders in Gent. Ook in Spanje werkte hij in de horeca waar hij Schiedammer Nico van de Sluis (41) ontmoet te. Die sleurde hem mee naar Schiedam om samen gay café Braniii aan de Singel te begin nen. Nico als vlotte prater ach ter de bar en de stillere Bram in de keuken. Met nu dus een tweede zaak^geen café maar een echt restaurant. Eentje met Belgische inslag. Dus met typisch Belgische gerechten als stoofschotels met bier, mosselen op zijn Vlaams maar ook burgers, pasta, paarden- biefstuk en garnalenkroketten. "We willen die ongedwongen Belgische gezelligheid in BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS Waar blijft" de tijd? Het Roze Café bestaat alweer drie jaar. Drie lange jaren waarin k wij voorzien in een grote behoefte voor H LBHT'ers. Toen de organisator Henk van den Broek ruim voor de opening al met het organiseren hiervan bezig was, was mijn eerste gedachten: Roze Café? Leuk! Maar waarom iets aparts voor men sen met een andere seksuele geaardheid or ganiseren? Beetje stom van mij en naïef, want als Ajax fan ga ik natuurlijk ook niet tussen Feyenoorders zitten, ze zien mij al aankomen. En gelukkig heeft iedereen recht op tenminste een afwijking en denk niet dat wij hierdoor leden verliezen of dat nieuwe leden hierdoor afhaken. Ik denk altijd: niemand heeft invloed in welk nestje wordt geboren, welke kleur je hebt en zeker ook niet in wat voor lichaam je wordt geboren. Je hebt het er maar mee te doen, maar hoe je daarna je leven oppakt, dat is pas belangrijk. Maar vanaf het begin was dit Roze Café een succes. Moet gelijk denken aan de opening, de hele sociëteit was versierd met roze ballonnen, er werden roze tompoezen geserveerd en veel pro minenten uit het Gemeentebestuur waren aanwezig. Ook ik was net als Henk super trots op de opkomst, toen een kwartier tje na opening een statige damë binnenkwam. Ook zij werd getrakteerd op een tom poes waar zij een kopje thee bij nam, wij zaten al aan de borrel, maar de klant is ko ning. Toen ik een praatje met haar ging maken, bleek zij 91 jaar te zijn. Geweldig, want dat is een stokpaardje van mij, dat juist die ouderen uit de kast durven komen. Ze had het enorm naar haar zin en zei nog dat al dat Roze zo leuk was en gezellig. Toen ik haar uitlegde wat dit betekende, stond zij op en ik heb nog nooit iemand zo snel de soci ëteit zien verlaten. Gelukkig weet inmiddels iedereen wat de betekenis is, zelfs nu in huize Frankeland elke laatste dinsdag van de maand een Roze Salon is, daar heeft Henk en Soos Blauwhuis toch maar aan de wieg van gestaan! Het jubileum wordt gevierd op zondag. 4 december 14.00 uur. SCHIEDAM - Op onze Face- bookpagina maakten verschil lende lezers ons attent op het ontbreken van Sinterklaas in de lift van winkelcentrum Nieuwe Passage. Judith Paul meldde dat zelfs haar pubers er van balen: "Zelfs de kinde ren boven de 8 missen het. Twee pubers in huis en de oudste zei "Wat een lege lift, dat kan toch niet in deze tijd." En ook dochter Patty van 24 van Petra viel het al op. Petra zette overigens als eerste het bericht op onze Facebooksite, Schiedam brengen", verklaren de jonge ondernemers hun stijl waarbij ze mikken op een breed publiek. Sinds zeven maanden verzor gen ze maaltijden aan huis. Die service loopt goed en gaat volgende week vanuit het res taurant verder. Het voormalige Italiaanse eethuisje heeft een half open keuken met centraal het fornuis. "Hier gaat Bram zijn draai vinden", vertelt Nico. het pand is 'in de markt gezet' door De Winkelmeiden die ondernemers naar de Hoogs traat trekken. SCHIEDAM - "Het is zaterdag, de telefoon gaat. Op mijn scherm verschijnt 'Ma'. Mak kelijk en toch zeg ik 'Met Hans'. "Wat ik nu heb meegemaakt in Hof van Spaland! Ze heb ben mijn portemonnee gesto len. Er was een vrouw die raar over me heen ging hangen. Ik vroeg nog aan haar of ze iets kwijt was of dat ze zich niet lekker voelde. Eenmaal bui ten, bij Zeeman, merkte ik dat mijn portemonnee was ver dwenen." Ik adviseerde haar om de politie te bellen om aangifte te doen. Ze heeft geen internet dus zal ze naar het bureau moeten. Na enige tijd bel ik mijn moeder op. Niets! Na een kwartiertje, weer niets! Dan ga ik me on- COLOFON waarop vervolgens heel veel respons kwam. Monique Kiela zegt: "Zo verdwijnen niet al leen de winkels maar ook de jarenlange tradities..," Hopelijk tovert het winkelcen trum Sint volgend jaar weer tevoorschijn. Advertentieverkoop en media-advies j» Hans Tilmans SM (E) advertising,west@ 11/ persgroep.nl (T) 06-10961413 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland ",i /cm ul cuxcemo SCHIEDAM - De afgelopen weken heeft aannemer Van Ooijen in opdracht van de gemeente groot onder houd uitgevoerd aan de Vivaldilaan in Groenoord. Afgelopen donderdagmid dag is de Vivaldilaan weer vrijgegeven voor verkeer. De werkzaamheden be stonden in hoofdzaak uit het vernieuwen van het asfalt en het herstraten van trottoirs, parkeervakken, bushaltes en het voorter rein van de garages. Aan de noordkant ts, op verzoek van de bewoners, een uitstapstrook langs de parkeervakken aangelegd om het uitstappen te ver gemakkelijken. Voor het toekomstige pro ject 'ophogen Johann Straussplëin* is het hoofd- riool alvast aangesloten. Hierdoor hoeft het nieuwe asfaft op een later moment niet "meer opgebroken te worden. De komende tijd voert de aannemer nog een aantal oplever-/ herstelpunten uit. Denk hierbij aan het aan passen van straatmeubilair en het nalopen van kleine oneffenheden. Het planten van de strui ken wordt in de eerste helft van december uitgevoerd. gerust maken, zou ze zich zo druk hebben gemaakt dat haar hart het heeft laten af weten? Een heldere inval, ik bel 0900-8844. Uitgelegd wat er is gebeurd en vraag of mijn moeder op bureau Bij dorpplein is. Tpt mijn verba zing is ze er. Na een tijdje, de telefoon. "Hallo Hans, ik ben gehaald en gebracht door de politie. Ze waren zo aardig! Het ergste vind ik dat er een foto van Marientje inzat. Die is onvervangbaar." Een kleinkind dat te vroeg is overleden.' U denkt misschien, gebeurt toch dagelijks. Ja en dat is nou zo triest. Dat dit tuig een vrouw van 87 besteelt die moeilijk ter been door het leven gaat." Hans Henrichs Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. nl (T) 06 - 29299696 Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Alg. redactiechef Zuid-Holland Annemieke Anneveldt (E) annemieke.anneveldt@persgroep. nl Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden SCHIEDAM - Voor het zes de jaar hebben 3e-klassers van scholengemeenschap Schravenlant meegedaan aan de Day. for Change, leerlingen worden hierbij uitgedaagd om met een microkrediet 'als startkapi taal een onderneming op te zetten. Met de winst die zij maken worden rnicrofi- nancieringsprojecten in ontwikkelingslanden ge steund. Onder leiding van Ruud de Kort werd maar liefst 800 euro verdiend. Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland (I) www.depersgroep.nl/advertere

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 3