Nooit klaar met welzijnswerk extras Bij Esso Vlijmscherpe deal. Ontvang tot 79% korting op Zyliss keukenmessen. 7 WOENSDAG 30 NOVEMBER 2016 Marcelle Jansen stopt na 40 jaar Welzijnswerker Marcelle Jansen is met pensioen. Maar wie denkt dat ze helemaal stopt met werken, heeft het mis. Want, zo stelt ze: "Ik ben nooit klaar met het welzijnswerk." De afgelopen veertig jaar zette ze zich met hart en ziel in voor het welzijn van de Schiedammers. SCHIEDAM - Ze gaat door als vrijwilliger. Niet meer bij SWS Welzijn, waar ze tot voor kort werkte, maar 'volledig onaf hankelijk'. De menselijke maat is de rode draad in het betoog van Marcelle Jansen. Ze kijkt terug op een werkzaam leven van veertig jaar, dat geheel in hét teken stond van mensen bij elkaar brengen, verbindin gen aangaan, belangenbe hartiging en initiatieven be denken. voor kwetsbare groepen en mensen die in eenzaamheid leven. Jansen: "Je moet signa leren, mensen stimuleren en hen aansporen hun mogelijk heden te gebruiken. Zij moe ten het zelf doen!" Ze werkt het liefst op een kleinschalige manier. "Veertig jaar geleden was alles wat strakker geregeld vanuit de gemeente, lag alles vast. Nu is het meer ieder voor zich." An ders gesteld: de maatschappij "Ik begon in 1976 bij de stich ting Jeugdhaven Nieuwland als opbouwwerker", vertelt ze. Waar ze zich in het begin veel bezig hield met het beharti gen van de belangen van wijkbewoners, daar kwam in de loop van de jaren steeds meer de nadruk te liggen op 'mensen bij elkaar krijgen', zo als ze het zelf noemt. Dat vindt ze ook één van de mooiste aspecten aan het vak: mensen uit verschillende cul turen bij elkaar brengen. Trots is ze als ze zich kan inzetten HET LIEFST ZAT IK TUSSEN DE PARTIJ EN IN; BINDEN EN VERBINDEN is veel individualistischer ge worden. Dan is het volgens haar de kunst van het wel zijnswerk om de verbinding te leggen. Zoals ook in 2002 ge beurde, toen een jaar na 9/11 werd begonnen met de Dag van de Dialoog. Veel kreeg ze in die jaren voor elkaar. Zo ondersteunde ze de ontwikkeling van een multi cultureel platform, zorgde er met partners voor dat bewo ners met een taalachterstand bij de stichting Taalplus te recht konden en bracht men sen samen aan 'de Langste Eettafel' tijdens de Week te gen de Eenzaamheid. Haar kracht was om niet alleen mensen te vinden en te bin den en verbinden, maar ook om samen te werken met de gemeente en maatschappelij ke organisaties. "Het liefst zit ik tussen de partijen in." Een belangrijke speler in de wijken zijn sinds 2014 de zes WOT's (WijkOndersteunings- Teams). Jansen is positief over de inzet hiervan. "Maar helaas wordt het aantal sociaal wer kers wel steeds minder." Hoe ze het zo lang heeft kunnen volhouden? "Ik ben volhar dend, heb altijd naar consen sus gezocht. En één plus één kan drie maken." Marcelle Jansen zal gemist worden. In veertig jaar tijd kreeg ze heel wat voor elkaar in de sociale sector. Maar helemaal afscheid neemt ze niet! (Foto: Bart van der Linden) Voor elke €10 die je uitgeeft ontvang je één zegel. Je hebt al een keukenmes voor 8 zegels en €2,99 of 8 zegels en maar 199 Esso Extras-punten. Kijk voör meer informatie op esso.nl. An EjjjpnMobil Brand Actievoorwaarden Esso Extras 'Zyliss keukenmessen' promotie. Zegels worden van dinsdag 1 november 2016 t/m dinsdag 28 februari 2017 verstrekt bij deelnemende Esso-stations. Inleveren kan t/m dinsdag 14 maart 2017. Alleen bij deelnemende stations, zolang de voorraad strekt. Esso behoudt zich het recht voor om de actievoorwaarden tussentijds te wijzigen en de actie voortijdig te beëindigen. Kijk voor meer informatie op esso.nl/zyliss. Zyliss is a trademark used under license by TCC Global N.V. Esso, het Esso-logo en Energy lives here zijn handelsmerken van Exxon Mobil Corporation of een van haar dochterondernemingen. Esso Nederland BV, Postbus 1,4803 AA Breda. -- uT -

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7