Dier v/d Week: Constantijn Winteravond in het Stedelijk Museum Wat eten we vandaag? Ben Snel's beweegtip: de ijsbaan Nuon feliciteert de winnaars van de Nuon Club Competitie! ff Boek van de Week: Chris tine Otten (8) 13 WOENSDAG 7 DECEMBER 2016 SCHIEDAM - Constantijn, een gevonden, gecastreerde kater van 13.5 jaar oud is erg aandoen lijk en afhankelijk. Naarmate een kat ouder wordt, slaapt hij meer en speelt hij minder. Een onderzoek wijst uit dat oudere katten vaak last van hun gewrichten krijgen, zo ook Constan tijn. Hij heeft licht artrose aan zijn linkerheup en krijgt daar pijnstilling voor. Hij doet het er goed op en heeft zo een betere kwaliteit van leven. Info: 088-34 37112 (locatie Schiedam). Ga ook eens 's avonds naar het museum. Het Stedelijk Museum Schiedam is don derdag 15 december tot 22.00 uur open. Loop binnen op het plein met het lichtkunstwerk van Geert Mul. In het muse um zijn rondfeidingen, een talkshow en een DJ. Op het plein dat gratis toegankelijk is, kan je ook iets eten. Binnen betaal je alleen museumen- tree.gaat schrijver Ernest van der Kwast in gesprek met Dei- rdre Carasso, directeur van het Stedelijk Museum Schiedam. SCHIEDAM - Vandaag maken we een lekkere walnotentaart, heerlijk in deze tijd van het jaar. Nodig: 250 g bloem, 75 gram fijne suiker, 125 gram koude boter, in blokjes gesne den, 5 eieren, 150 gram gepel de walnoten, 450 gram half volle vanillekwark en 100 ml slagroom. Bereiden: Meng de bloem met de suiker en een snufje zout. Schep de blokjes boter erdoor en wrijf alles met de handen tot een kruimelig deeg. Breek een ei boven dit mengsel en kneed alles snel tot een echt soepel deeg. Laat het deeg in een met plastic folie afgedekte kom 30 minuten in de koel kast steviger worden. Verwarm de oven voor op 175 °C. Maal 125 gram walnoten in de keukenmachine fijn. Meng in een andere kom vanille kwark met slagroom, de ge malen walnoten en vier eie ren. Rol het deeg daarna uit tot een dunne lap. Bestuif hier voor wel even het werkvlak met wat bloem. Bekleed een taartvorm met het deeg en druk het langs de rand goed aan. Schenk het kwarkmeng- sel in de taartbodem en strijk de bovenkant glad. Druk de resterende walnoten in de kwark. 35-40 min. in de oven. SCHIEDAM - 'We hadden liefde, we hadden wapens' van Christine Otten is een roman die speelt in North Carolina, in 1961. Niet de meest frisse tijd en plaats in de Amerikaanse ge schiedenis. Tijd van ras- senrellen, demonstraties en tegenprotesten. Onder werp van het boek is het gezin van de zwarte ver zetsstrijder Robert F. Mon roe. Hij is een van de eer sten die oproept om geweld te beantwoorden met geweld. Dat wordt in de Zuiden door velen als een provocatie gezien, niet in het minst door de KKK. Al in de proloog wordt de sfeer goed neergezet, als zoon John, dé verteller van het boek, met zijn vader een ijsje gaat halen. Niet bij het luik, achterin een steeg, waar de zwarten mogen kopen, maar ge woon in de winkel. Na meer dan een uur gene geerd worden, wordt Ro bert gearresteerd door de opgeroepen politie. Met dit soort scenes vertelt Otten over de strijd tegen segre gatie en de weerstand en haat die dat opriep bij de blanke bevolking. SCHIEDAM - Beweegcoach Ben Snel geeft elke week een beweegtip in het Nieuwe Stadsblad. "Bewegen is es sentieel voor de gezondheid maar ook gewoon leuk. Pak jezelf goed in en trek er on danks de (vries)koude toch op uit. Je frist echt op van zo'n winters beweeguitje. De glad de ijzers onderbinden hoort natuurlijk helemaal bij deze tijd van het jaar. Zolang stevig natuurijs nog even een droom is, kun je terecht bij Winter land. Op de ijsbaan aan het Bachplein is het "niet alleen bewegen geblazen. Zo 'onder Schiedammers' is het er nog gezellig ook. Vergeet niet: kom 30 minuten per dag in actie!" advertorial Na een sportieve strijd zijn de negen winnaars van de Nuon Club Competitie 2016 bekend. Deze sportclubs hebben maar liefste 10.00.0 gewonnen! Dit bedrag investeren de clubs in energiebesparing en duurzame energie. Goed vöor dë Clubkas én het milieu! Amateursportclubs spelen een belangrijke rol in de maatschappij. Maar zij hebben het financieel zwaar. Daarom steunt Nuon de amateursportclubs van Nederland met de Nuon Club Competitie: een wedstrijd waarbij sportclubs laten zien hoe zij op een creatieve en originele manier energie besparen. De geldprijs investeren de winnaars in duurzame oplossingen, zoals led-verlichting, om de energierekening van hun sportclub structureel te verlagen. Daarbij krijgen de winnende clubs uiteraard hulp van een energieadviseur. Massaal gestemd op finalisten De jury met o.a. sportjournalist Toine van Peperstraten en hockey-international Naomi van As nomineerde 50 creatieve bespaarideeën voor de finaleronde. "Het was fantastisch om te zien hoeveel tijd en moeite alle sportclubs hebben gestoken in het maken van een leuke inzending", aldus Naomi. Heel Nederland heeft vervolgens massaal online gestemd op hun favoriet. Geweldige prestatie Na wekenlang campagne voeren zijn negen sportclubs als winnaar uit de bus gekomen. Een geweldige prestatie! Wij feliciteren jullie van harte met het geldbedrag en het energieadvies, en wensen jullie veel energiebespaarplezier! Kijk voor meer informatie op nuon.nl/club Vol trots presenteren wij alle winnaars van de Nuon Club Competitie 2016: A.A.S.R. SkoH, Amsterdam AVA 70, Aalten AV Heerenveen, Heerenveen D.O.S. Kampen, Kampen Handbalvereniging DSS, Heemskerk Manege De Ruif, Amsterdam Scouting Dutmella, Son en Breugel V.V. De Meern, De Meern VV Gersloot, Gersloot

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 13