Jongeren in ac tie bij Start-up Start verkoop Laat verkiezingen maar komen! Maandag 12 december Jonge (kinderjraadsleden gezocht! PARK H£)RGA Wat is belangrijk? Schiedamse kinderTV www.parkharga.nl Vastgoed 19 WOENSDAG 7 DECEMBER 2016 Op 29 november vond in het Wennekerpand de I've Got the #Power Start-up plaats. Ruim 80 jongeren van 14-27 jaar uit Schiedam kwamen bij elkaar voor een interactieve avond vol in spirerende activiteiten, workshops én verfrissende ontmoetingen met jongeren, organisaties en gemeenten. De deelnemers leerden elkaar beter kennen, ontdekten wat er in de stad alle maal voor/door jongeren wordt georganiseerd, en wat zij zelf kunnen betekenen voor elkaar. thuis in Schiedam 19.00 - 20.30 uur in Novotel Schiedam DE KLEINE AMBASSADE SCHIEDAM - Vanaf volgend jaar start de Kleine Ambassa de met een eigen kinderraad en jongerenraad. Ben jij tus sen 10-12 jaar, of 13-18 jaar en vind jij het leuk, interessant of belangrijk om mee te denken? Bijvoorbeeld over welke on derwerpen meer aandacht moeten krijgen door middel van de projecten? Of over hoe Studio PLUIS, de DUS?! en an dere dingen die de Kleine Ambassade maakt, nog beter kunnen? Meld je dan nu aan! Stuur een e-mail naar post@ dekleineambassade.nl en ver tel waarom jij mee wilt doen. Vergeet niet om je naam, leef tijd, school en woonplaats te vermelden. Tijdens de Start-up op 29 november werden de re sultaten van de jongeren- monitor Schiedam be kendgemaakt. Benieuwd? www.ivegotthepower.nl. Studio PLU'S, hét Schie damse kindertelevisiepro gramma, gaat voor jou op pad. Bekijk Studio PLUIS via Youtube of vrijdag om 09:30 uur op LQOKtv. SCHIEDAM - Voor een groep leerlingen van Schiedamse basisscholen El Furkan, De Vlinder, Het Windas en Ababil zijn de voorbereiding voor de landelijke verkiezingen al in volle gang. Zij doen samen onderzoek naar het politieke systeem, debatteren over standpunten die in de politiek spelen en vormen hierover een eigen mening. Bijvoor beeld overdiscriminatie:'Alsje iemand zijn of haar mening niet mag, dan mag je vaak de persoon ook niet', aldus een van de kinderen. Waarop een ander reageerde: "Dat is dis criminatie. Het is niet eerlijk dat je iemand niet aardig vindt om hoe hij is of om wat hij denkt of vindt." Ze praten ook over of stem men belangrijk is: 'Stemmen is een recht en mag geen pl icht zijn. Als je niet weet wat je moet stemmen, dan hoefje dat niet te doen'. De kinderen wisten wel allemaal al dat zij zeker gaan stemmen als ze 18 jaar zijn. Krant De resultaten van hun onder zoek zijn straks voor alle Schiedamse groep 8-leerlin- gen te lezen in een speciale verkiezingskrant. Met die krant kunnen alle kinderen zich voorbereiden op de Schiedamse kinderverkiezin gen op 19 maart 2017. Leerlingen van basisscholen El Furkan, De Vlinder, Het Windas en Ababil doen samen onderzoek naar de landelijke verkiezingen. Waterwoningen vrijstaand en twee-onder-één-kap Prachtige ligging aan het water Grote percelen Extra brede woningen Voorzien van moderne toepassingen zoals zonnepanelen en vloerverwarming Energieneutraal, lage maandlasten en veel comfort 2 Waterwoningen type vrijstaand 16 Waterwoningen type twee-onder-één kap 8 Singeiwoningen Singelwoningen Sfeervol gelegen aan.de singel Diepe tuinen Grote woningen met veel mogelijkheden Voorzien van moderne toepassingen zoals zonnepanelen en vloerverwarming Energieneutraal, lage maandlasten en veel comfort VolkerWessels

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 19