Woonplus nieuws "Wij hebben veel werk verzet in 2016" Aedes Benchmark: Woonplus Schiedam scoort goed Bob Venhuizen, Directeur Bestuurder van Woonplus Schiedam: Algemeen I Hoe was Woonplus het afgelopen jaar zichtbaar in Schiedam? "We zijn met vele renovatie- en onderhouds- projecten gestart. Bijna 1800 woningen aan de Monseigneur Nolenslaan, Johan de Wittsingel, Doctor de Visserlaan, Nieuwe Damlaan, Johann Straussplein, Van Beet- hovenlflat en de Heijermansflat krijgen een opknapbeurt. Aan onderhoud gaven wij in 2016 19 miljoen uit, precies het bedrag dat we gepland hadden. Ook de herstructurering van de Wetenschappersbuurt in Schiedam- Oost is volop aan de gang. Inmiddels zijn daar 78 woningen gesloopt. In 2017 start de bouw van de eerste 29 nieuwe woningen voor de sociale verhuur. Daarna volgen nog drie fasen. Uiteindelijk ontstaat een aan trekkelijke, gevarieerde en groene buurt." Komen er nog meer grote projecten aan? "Zeker. In 2016 hebben wij een aantal sloop- en nieuwbouwprojecten voorbereid op verschillende plaatsen in Schiedam. Die starten in 2017. Vernieuwen doen we niet alleen, maar samen met de gemeente, projectontwikkelaars en andere partijen. Uiteraard betrekken wij de bewoners bij de vernieuwing." taties meten én onszelf verbeteren. De benchmark is één van die metingen. Daarnaast toetsen we regelmatig hoe tevreden onze huurders en medewerkers zijn. In 2017 gaat een extern bureau ons bovendien doorlichten in de zogenaamde visitatie, die eens in de vier jaar plaats vindt. Van al die uitkomsten kunnen wij leren. Het helpt ons de juiste dingen te blijven doen voor onze huurders én de stad Schiedam." is dat wij willen excelleren in onze kerntaak wonen. Van de 7,5 die huurders ons nu geven, willen we een 8 maken. Vitaliseren van ons vastgoed is het tweede doel. De projecten die ik noemde, dragen daaraan bij. Het derde ambitie is dat we een lerende organisatie willen zijn." Wat Is aan lerende organisatie? "Als organisatie willen we continu leren en flexibel inspelen op nieuwe omstandigheden. Dat betekent dat wij doorlopend onze pres- Het jaar 2016 loopt op zijn einde. Voor Bob Venhuizen, Directeur-Bestuurder van Woonplus Schiedam is het een mooi moment om terug te kijken. Het was het jaar waarin huurders de organisatie een goede beoordeling gaven, de bedrijfslasten daalden en al het geplande onderhoud aan de woningen werd uitgevoerd. Dat is zeker geen reden om achterover te leunen. Er is nog veel te doen, vertelt Venhuizen. Hoe kijkt u terug op 2016? "Ik ben trots op wat we als team hebben bereikt. Na een aantal jaren waarin wij onze organisatie efficiënter maakten en de plan nen aanpasten, zijn we er weer bovenop gekomen. Dat zien we terug in de zoge naamde benchmark van brancheorganisatie Aedes. Die vergelijkt corporaties met elkaar. Ik ben vooral blij met de 7,5 die we van nieuwe en bestaande huurders voor onze dienstverlening krijgen." Wat staat in 2017 verder op de planning? "We hebben in 2014 drie speerpunten in ons Ondernemingsplan genoemd. In 2017 gaan we op die weg verder. Het eerste doel HAAK Vf mm VERBET! Jaarlijks vergelijkt Aedes, de branche organisatie voor woningcorporaties, alle woningcorporaties in een zoge naamde benchmark. Woonplus laat daarin mooie resultaten zien. Het huurdersoordeel ligt op een 7,5. Dat is iets hoger dan het gemiddelde van de totale corporatiesector. Verder heeft Woonplus haar bedrijfslasten aanzienlijk weten te verminderen. Daar zijn we heel tevreden over, omdat dat betekent dat onze nieuw ingezette koers (vanaf 2014) effect heeft. De daling is deels toe te schrijven aan een daling van personeelskosten na de reorga nisatie en de daarmee samenhangende kosten, zoals huisvesting en andere facili teiten. Een ander deel van de daling komt door de dataverbetering die de benchmark oplevert. Onderhoudskosten voor VvE- complexen kwamen terecht in de VvE- bijdrage van Woonplus en vielen daarmee onder de bedrijfslasten. Deze kosten staan nu onder de onderhoudskosten. Dit is een leerpunt uit de vorige benchmark. Meer informatie over de benchmark en de resultaten van alle andere corporaties zijn te vinden op www.aedes.nl/benchmark. E A !c Algemeen Valeriusstraat 3 Postbus 25 3100 AA Schiedam (010) 20 45 100 www.woonplus.nl WE Beheer B.V. Colofon (010) 20 45 204 Woonplus verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Aan de inhoud kunnen geen rechten worden ontleend. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt woensdag 25 januari

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 10