december 2016 Zorg voor onderhoud en ventilatie Veiligheidswaarschuwing t Column^ Warmte in December Onderhoud. Een geiser voor warm water Kort Bosch en Siemens gasfornuizen en kookplaten Jaarplan 2017 'Anders kijken, anders doen* Gewijzigde openingstijden maandag 2 januari December, de maand waarin cadeaus, feestartikelen, dennenbomen, lamp jes, kaarsen en lekkere maaltijden zorgen voor een goede sfeer. Het weer is soms guur, maar dat is dan wel extra fijn thuiskomen; verwar ming aan en een ketel op het fornuis voor een kop warme thee. De ver schillende feestelijke evenementen volgen elkaar in sneltreinvaart. De rode wangen en de glinsterende ogen tonen het plezier van de kinde ren en daar worden op hun beurt de volwassenen weer blij van. Tegelijkertijd verandert de wereld snel en ook onze traditionele invulling van de mooie decembermaand verandert mee. In de zomerperiode barstte de discussie over vuurwerkvrije zones al los en een maandje later startte de discussie over de gekleurde ondersteuners van Sinter klaas weer. Mij maakt de uitkomst van dit soort discussies niet zoveel uit, zolang we de essentie van deze feesten maar scherp in het oog houden. Het samen zijn, iets aan eikaar geven, de warmte van familie, vrienden en buren. Zolang we tijdens het discussiëren maar niet vergeten dat er veel mensen zijn voor wie een feest in december er niet in zit. Omdat ze niets te besteden hebben, omdat ze eenzaam zijn of omdat hun gezondheid het niet toelaat. Heeft u wel de mogelijk heid? Maak er dan wat moois van en koester de mooie momenten die voorbij komen. Nog een paar dagen en het is alweer Oud en Nieuw. Ik kijk met een goed gevoel terug. Afgezien van enkele moeilijke mo menten was 2016 voor Woonplus een goed jaar. De leerpunten neem ik mee en het goede gevoel hou ik vast. Ook 2017 wordt een goed jaar. Ik wens u een gelukkig en gezond 2017 toe! Bob Venhuizen Directeur-bestuurder Reacties op deze column zijn natuurlijk welkom. Deze kunt u met mij delen via db@woonplus.nl. Veel woningen in Nederland en dus ook bij Woonplus beschikken voor de bereiding van warm water over een gasgeiser (keukengeiser). Een gasgeiser is een zogenaamd open verbrandingstoestel. Dat heeft een aantal belangrijke aandachtspunten; goed en regelmatig onderhoud én ventilatie. Noodzakelijk onderhoud De meeste huurders van Woonplus huren een keukengeiser bij Eneco (voorheen Tempus). Eneco verzorgt dan het belangrijke, jaarlijkse onderhoud en eventuele vervanging als dat noodzakelijk is. Het is belangrijk dat u Eneco de gelegenheid geeft het onderhoud uit te voeren. Meestal vindt u tegen de zij kant van de geiser een sticker waarop de laatste onderhoudsdatum is vermeld. Is de geiser niet van Eneco, dan is het mogelijk dat de geiser eigendom van de vorige huur der was en aan u is 'overgedragen'. In dit geval bent u zelf verantwoordelijk voor het laten uitvoeren van het jaarlijks onderhoud. Voor het onderhoud kunt u terecht bij een erkende installateur. Het is belangrijk dat u dit doet, een niet goed onderhouden geiser is levensgevaarlijk. Goede ventilatie is belangrijk Daarnaast is het van groot belang dat de keuken wordt geventileerd als u de geiser gebruikt. Een gasgeiser maar ook het gas fornuis gebruikt zuurstof uit de ruimte waarin deze is opgesteld. Als er te weinig verse lucht wordt toegevoerd, kan het gevaarlijke koolmonoxide ontstaan. Kool monoxide is reuk- en geurloos. Ontstaat er koolmonoxide in de woning dan kunt u bewusteloos raken en zelfs overlijden. Zet ramen open bij gebruik van de geiser maar ook bij gebruik van het kooktoestel. Meer informatie over onder andere geiser- onderhoud, installatie en koolmonoxide is terug te vinden op www.energieveilig.nl. Heeft u een vrijstaand gasfornuis of een tafelmodel gaskookplaat van Bosch of Siemens, geproduceerd tussen januari 2009 en oktober 2011? Het kan zijn dat er dan iets mis ts met dat kook-apparaat. Het bedrijf dat de communicatie doet voor Bosch en Siemens heeft ons ge vraagd om deze veiligheidswaarschuwing met u te delen. Op www.gascookingsafety.com vindt u de veiligheidswaarschuwing van Bosch en Siemens, Bij bepaalde apparaten uit deze periode bestaat er een kans dat ze een defect hebben aan de gaskoppeling. Daardoor kan gas ontsnappen en bestaat er een kans op explosiegevaar. Op de website kunt u het typenummer van uw apparaat invullen om te controleren of deze waarschuwing geldt voor 6w kook- apparaat. Ook kunt u daarvoor gratis contact opnemen via telefoonnummer 0800 1908. Geldt de waarschuwing voor uw apparaat, sluit dan direct de gaskraan. Een erkende technicus komt gratis bij u thuis de gaskoppeling vervangen en er zijn geen bijkomende kosten. Wie anders kijkt, ziet meer. Een frisse blik geeft nieuwe ideeën en inspiratie. In 2017 willen we dingen net iets anders doen. Als Woonplus-team én met onze belanghouders. Onze financiën zijn op orde en onze lerende organisatie heeft slagkracht. Dat biedt ruimte. Ruimte om met een open vizier nieuwe initiatieven te ont plooien. De focus is daarbij onveranderd: we bieden een goede dienstverlening aan onze klanten en zorgen voor betaal bare woningen in Schiedam. Wij handelen vanuit het perspectief: 'Anders kijken, anders doen'. Samen met onze huurders, met de gemeente en overige belang houders willen we ideeën oppakken om onze woningen en complexen schoon, heel en veilig te houden. Nog meer dan voorheen halen we buiten naar binnen. De ontwikkeling van de stad Schiedam kunnen we het beste gezamen lijk doen. Door anders te kijken gaat dat lukken. Benieuwd naar onze plannen? Ons laar plan 2017 vindt u op www.woonplus.nl. Op maandag 2 januari is Woonplus tussen 11.00 en 15.00 uur gesloten, Voor spoedeisende reparaties kunt u ons altijd bellen via telefoonnummer: (010) 20 45 100. U wordt dan door geschakeld naar onze wachtdienst. Openingstijden en afspraak maken Ons kantoor is van maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.00 uur geopend. Woonplus werkt op afspraak. U .kunt zelf via www.woonplus.nl een afspraak maken op het moment dat het u uitkomt. U kunt ook op werkdagen bellen tijdens ons tele fonisch spreekuur van 08.00 - 11.00 uur. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken: 1Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 3. Eindafrekening, afrekening stookkosten, incasso en/of servicekosten 4. Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Website Veel informatie is ook terug te vinden op www.woonplus.nl. Staat het antwoord op uw vraag er niet bij of is het niet het antwoord dat u zoekt? Dan kunt u uw vraag ook stellen door het contactformulier in te vullen. Dit kan 24 uur per dag, op het moment dat het u uitkomt. Reparatieverzoek U kunt uw reparatieverzoek doen via onze website. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij contact met u op voor verdere afhandeling. Ook kunt u maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 11.00 uur uw reparatieverzoek melden via telefoon nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Spoedeisende reparatieverzoeken kunt op alle dagen en tijdstippen doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst. H

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 11