Het raadselachtige Prikkelbare Darm Syndroom rt kost een onderhoudsbeurt voor mijn auto? Carsom weet het! Je eigen winkel onder de vertrouwde naam van SNS? J5Jcarsom.nl Jazeker &SNS Circa 3,5 miljoen Nederlanders klagen over frequente darmklachten SNS zoekt ondernemende talenten in omgeving Schiedam en Vlaardingen fSÉSSi 19 WOENSDAG 28 DECEMBER 2016 aios aasM3Daa daq2M30W si gezondheid ADVERTORIAL Het prikkelbare darmsyndroom was lange tijd een raadsel: de getroffen personen hebben regel matig last van verstoppingen of diarree, winderigheid, een opge blazen gevoel of buikkrampen. Velen hebben slechts één van deze symptomen, bij anderen treden meerdere symptomen op, afwis selend of zelfs tegelijkertijd. Feit blijft: naar schatting 3,5 miljoen mensen in Nederland hebben last van een prikkelbare darm. Maar lange tijd wisten zelfs wetenschap pers weinig over de oorzaken en behandelingsmogelijkheden. Het goede nieuws: een unieke behan deling biedt effectief uitkomst. Is dat allemaal slechts inbeelding? Nee, zeggen experts De oorzaken van het Prikkelbare Darm Syndroom waren lange tijd een raadsel. De gebruikelijke medische onderzoeken leveren bij de getroffen personen meestal geen eenduidige bevindingen op. Maar al te vaak werden mensen met een prikkelbare darm als simulanten bestempeld. Maar beelden de ge troffen personen zich hun darm klachten inderdaad alleen maar in? Experts hebben nu een eind gemaakt aan dit vooroordeel en zijn het erover eens: wie met enige regelmaat last heeft van verstop pingen of diarree, een opgeblazen gevoel of buikkrampen, heeft in veel gevallen last van een prikkel bare darm. En inmiddels hebben wetenschappers ook een mogelijke oorzaak gevonden. Hoe een prikkelbare darm kan ontstaan Tegenwoordig zijn steeds meer wetenschappers van mening dat de typische darmklachten bij een prikkelbare darm door een beschadigde darmbarrière kunnen worden veroorzaakt. Zij gaan ervan uit dat via de beschadigde darmbarrière schadelijke stoffen en ziekteverwekkers in de darmwand binnendringen. Het gevolg: De ty pische symptomen bij een prikkel bare darm, zoals verstopping, diarree of een opgeblazen gevoel, kunnen optreden. hecht. Kijimea Prikkelbare Darm legt zich als het ware als een pleister op de darmwand. Onze experts spreken dan ook van het "pleister effect". Een klinisch onderzoek heeft aangetoond dat de klachten door de prikkelbare darm bij de betroffen personen significant ver minderd werden. De wetenschap pers stelden vast dat de levenskwa liteit van de betreffende personen er in significante mate op vooruitging. TIP: Kijimea Prikkelbare Darm is volledig nieuw op de markt in Nederland. Het is verkrijgbaar via apotheken en deze kunnen het product snel voor u bestellen, wanneer zij het niet voorradig hebben. Wat kan helpen Onderzoekers hebben bij de zoek tocht naar een effectieve therapie vastgesteld dat een in Kijimea Prikkelbare Darm aanwezige en wereldwijd unieke bifido-bacteriën- stam (B. Bifidum MIMBb75) zich rechtstreeks aan de darmwand Voor uw apotheek: Kijimea Prikkelbare Darm Z-Index 16273222 Kijimea is een medisch hulpmiddel. Het ken worden gebruikt nadat een arts Prikkelbare Darm Syndroom heeft vastgesteld Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. KOAG/KAG-Nr. 4342-0916-1534 de Column van Margriet Bol Margriet 0#VfKtVUr Kijk voor meer informatie op snsfranchise.nl Vind een overzicht van alle garages bij jou in de buurt op carsom.nl Onafhankelijk auto-onderhoud vergelijken Schiedam (010) 473 11 50 www. hypotheken nl UIT Net als je denkt dat je betrekkelijk rustig het jaar uitgaat na de kerstdagen, wordt je op de valreep weer opgeschrikt door een aanslag in Berlijn. Hoe een gek met een vrachtauto in een kerstmarkt rijdt. Tja, dan staat alles even stil. Als je bedenkt dat we in Nederland jaarlijks ook vele kerstmarkten hebbenje moet er niet aan denken. Pechtold van D66 zei onlangs "ik wil er niet aan wennen" maar de vraag rijst zo langzamerhand of willen nog een optie is. Misschien moeten we er wel aan wennen. Het is natuurlijk een verschrikkelijk idee. Terreuraanslagen die overal en altijd kunnen gebeuren. De tijden zijn veranderd. In de jaren 70-80-90 van de vorige eeuw maakte je dit toch niet of nauwelijks mee in (west-) Europa? Dat zou je zeggen, maar der waarheid is helaas anders. We herinneren ons vast nog wel de ETA IRA, RAF en zo zijn er nog wel een aantal. Toch, met de komst van social media lijkt het erop dat het nieuws sneller en dichter bij komt Maar hoe dan ook, het blijft een gruwelijk feit dat we ons moeten beseffen dat wij en onze kinderen moeten leren leven met de kans op terreur. Dat neemt natuurlijk niet weg dat we nog altijd in een betrekkelijk rustig en veilig land leven. Een land waar we ons vaker druk maken om non-items dan om serieuze zaken. Denk maar eens aan het bekende liedje van Veldhuis en Kemper"15 miljoen mensen op dat hele kleine stukje aarde enz" u kent het vast wel. Inmiddels zijn het er 17 miljoen geworden maar verder klopt de tekst nog wel. We moeten sommige zaken accepteren, ook al willen we ze niet. Dat geldt voor meerdere zaken. Bij het aangaan van het huidige kabinet werd ons door de WD op het hart gedrukt dat het in stand houden van de hypotheekrenteaftrek een niet bespreekbaar onderwerp zou zijn. Daar kon niet aan worden getornd. We weten inmiddels wat die belofte waard was. Natuurlijk moet je als politieke partij soms concessies doen maar het is toch wel lastig als het op deze manier niet doorgaat. Stel je voor dat wij u bij het aangaan van de hypotheek een rente beloven van 1,3% en bij de notaris hoort u dat het 2,3% is geworden omdat de bank de 1,3% niet zag zitten. Dan wordt u ook niet blij Beloftes zijn beloftes Als je niet zekec weet of je ze kunt nakomen, moet je ze niet doen. En reken maar dat we straks met de verkiezingen weer de nodige beloftes zullen horen. En of ze allemaal worden nagekomenWe zullen het zien. Zo op de valreep van 2016 wensen wij u namens ons team van De Hypotheker een voorspoedig, gezond en gelukkig 2017 toe en hopen we voor u, en onszelf, dat al uw dromen en wensen mogen uitkomen. Daar proosten we op! Mail uw reactie naar: margriet.bol@hypotheker.nl IVijjh ^cel-ter cum/a. keir bij 1«r ke-t fickt uit Epilepsiefonds li» V,„ het KUi.1» Geef mensen met epilepsie ZICHT OP GIN HING épilepsie.ni zichtopgenezing

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 19