Na 32 jaar sluit Maarten Stok de deur extras. Bij Esso Vlijmscherpe deal. Ontvang tot 79% korting op Zyliss keukenmessen. 21 WOENSDAG 28 DECEMBER 2016 Slager neemt afscheid Na precies tweeëndertig jaar sluit Maarten Stok zijn slagerij aan het Geuzenplein. "En dat doet toch wel een beetje pijn" zegt de ras-Schiedammer met een brok in zijn keel. "Deze sla gerij is mijn levenswerk en dan is het moeilijk om te stop pen." SCHIEDAM - "Ik ben nu 68 jaar en het is wel tijd óm te stoppen, hoe moeilijk het ook is om die beslissing te ne men" zegt Maarten Stok."- Maar ik wil nog, samen met mijn vrouw die altijd voor de volle 100 procent in de slagerij heeft meegewerkt, genieten van de jaren die komen." Maarten Stok kreeg het sla gersvak thuis als jonge jongen met de paplepel ingegoten. "Mijn vader en moeder had den een slagerij in Rotterdam op de Goudsesingel, maar 32 jaar geleden wilde ik ook graag voor mijzelf beginnen en toen viel mijn oog op dit pand op het Geuzenplein, toentertijd een nieuwbouw- complex met nog maar wei nig woningen in de omge ving. Vanuit deze winkel keek ik de weilanden in. Dat kun je je nu niet meer voorstellen, maar het is een goede keus geweest", vindt de slager. Stok denkt nog met weemoed terug aan die tijd. "De begin periode was niet gemakkelijk, de eerste jaren draaiden wij met verlies, maar langzamer hand, toen er steeds meer woningen in de omgeving werden gebouwd, liep het uitstekend en bouwde ik een vaste klantenkring op." Voor de Schiedammer is het altijd de kwaliteit van de pro ducten geweest, de klant vriendelijkheid en de service, die hem een uitstekende naam hebben bezorgd in de jeneverstad. "Die drie zaken laat ik niet ios en het heeft IK BEN DE ENIGE DIE HIER VANAF HET BEGIN GEVESTIGD IS zich bewezen dat ik het op die manier zolang heb kunnen uithouden. Ik ben in dit win kelcentrum de enige winkelier die nog vanaf de beginperio de hier is gevestigd. Veel za- ken heb ik hier zien verdwij nen." Stok werd drie jaar geleden nog opgeschikt door een plof- kraak bij de zaak van zijn buurman. "Toen wilde ik het bijltje er eigenlijk al bij neer gooien, maar op die manier te stoppen, gedwongen door die situatie, ondanks het feit dat ik veel schade aan de zaak had opgelopen, wilde ik niet." In de afgelopen jaren heeft Maarten Stok zich ook ont wikkeld tot cateraar van for maat. "Grote feesten heb ik voorzien van eten en drinken, maar ook voor kleine partijtjes kon je bij mij altijd terecht. Dat wisten de mensen." Deze week neemt hij afscheid van zijn klanten. "Dat doe ik met een hapje en drankje op donderdag, vrijdag en zater dag en dan is het definitief afgelopen en zal mijn dochter Bianca de deur symbolisch op slot doen. Zij knipte ook twee endertig jaar geleden het lint door bij de opening van de winkel. Voor mij is dan de cir kel rond." Voor elke €10 die je uitgeeft ontvang je één zegel. Je hebt al een keukenmes voor 8 zegels en €2,99 of 8 zegels en. maar 199 Esso Extras-punten. Kijk voor meer informatie op esso.nl. An Ej£onMobi[ Brand Actievoorwaarden Esso Extras 'Zyliss keukenmessen' promotie. Zegels worden van dinsdag 1 november 2Ö16 t/m dinsdag 28 februari 2017 verstrekt bij deelnemende Esso-stations. Inleveren kan t/m dinsdag 14 maart 2017. Alleen bij deelnemende stations, zolang de voorraad strekt. Esso behoudt zich het recht voor om de actievoorwaarden tussentijds te wijzigen en de actie voortijdig te beëindigen. Kijk voor meer informatie op esso.nl/zyliss. Zyliss is a trademark used under license by TCC Global N.V. Esso, het Esso-logo en Energy lives here zijn handelsmerken van Exxon Mobil Corporation of een van haar dochterondernemingen. Esso Nederland BV, Postbus 1,4803 AA Breda. Maarten Stok samen met zijn vrouw en dochter Biahca voor de slagerij op het Geuzenplein. Zaterdag sluit hij na tweeëndertig jaar de zaak. (Foto: Peter Spek)

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 21