-■ Auping WinterSale auping plaza Dier van de Week: Meri 15% auping Grote schenking voor Stedelijk museum Wat eten we vandaag? Ben Snel's beweegtip: voornemens Boek van de Week: Gustav Anton voordeel plaza SCHIEDAM - Meri is een gevonden poesje van ongeveer een jaar oud. Ze is erg lief, maar wel wat schuchter. Niemand weet hoe lang ze heeft rondgezworven en wat ze heeft doorstaan. Een schuchtere kat en heeft veel tijd nodig om te wennen. Wat Meri zoekt is een rustige om geving. Ze is niet gecharmeerd van andere katten, ook geen goed idee is haar te plaatsen bij kleine kinderen. Ben je ervaren genoeg om een kat als Meri te adopteren? bel: 088-34 37112. 23 WOENSDAG 28 DECEMBER 2016 V i SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum Schiedam heeft een omvangrijke schenking gekre gen: ruim vierhonderd werken van Han en Wouter Alte- na-Boswinkel. Het verzame laarsechtpaar schonk eerder al een groot aantal schilderijen, sculpturen en werken op pa pier. Met vijftienhonderd wer ken is het één van de om vangrijkste particuliere schenkingen aan een Neder lands museum van de afgelo pen decennia, vertelt senior conservator Colin Huizing. SCHIEDAM - Zo net na Kerst zijn we wel toe aan wat lek kers en luchtigs. Een hapje om samen met een kop soep te eten. Nodig: Vleestomaten 4 tortillawraps (kant-en-klaar) 100 gram roomkaas of andere smeerkaas 4 grote slabladen 4 plakken gerookte kipfilet of ham 4 eetlepels geraspte kaas Bereiden: Zet een kruis bovenin de to maten. Leg deze enkele tellen in heet water en pel ze vervol gens. Verwijder zaadjes en snijd in blokjes. Verwarm de tortilla's het ver eiste aantal seconden in de magnetron of verwarm-ze kort in een koekenpan. Leg vier stukken aluminiumfolie, iets groter dan de tortilla, op een plank en leg de tortilla's erop. Besmeer deze met roomkaas en leg daarop de blaadjes sla en kipfilet. Verdeel de blokjes tomaat en geraspte kaas er over. Rol de tortilla met de fo lie stevig op. Draai de uiteinden vast en snijd de wrap schuin door de helft. Heerlijk met een pittig sausje erbij of zoals gezegd een warme kop soep. SCHIEDAM - Het verhaal van de twee schoolvrien den Gustav en Anton be gint in Zwitserland kort na de Tweede Wereldoorlog. Gustav ontfermt zich over de nieuwe leerling Artton en er ontstaat een jaren lange vriendschap. Gustavs moeder vertelt hem dat zijn vader is gestorven om dat hij voor de joden was opgekomen. Zijn moeder heeft moeite om rond te komen, zeker op het mo ment dat ze ziek wordt. Anton heeft andere zorgen: hij is een getalenteerd pia nist, maar heeft ook enorm last van podiumvrees, zo dat zijn grote droom om concertpianist te worden niet uit kan komen. Zo groeien de jongens op, waarbij Gustav altijd op een öf andere manier de zorg voor Anton op zich neemt. In het tweede deel van het boek lezen we over het hu welijk van de ouders van Gustav, waarna we in de het derde deel weer terug komen bij de twee vrien den op leeftijd. Het centra le thema is het ontstaan van je identiteit. Kun je worden wie je wil? SCHIEDAM - Beweegcoach Ben Snel geeft wekelijks een beweegtip. "Bewegen is es sentieel voor de gezondheid maar ook leuk. Oud en nieuw zijn het moment dat mensen als goed voornemen meer gaan sporten. Prima! Maar ik adviseer dit voornemen even uit te stellen. In januari zijn sportscholen en zwembaden overvol met anderen met goede voornemens. Het is zo druk dat sporten minder aan lokkelijk lijkt dan het is. Wacht een maandje, de sportplekken lopen dan weer leeg en je hebt alle ruimte van jouw uit gestelde goede voornemen te genieten. Kom ook in 2017 30 minuten per dag in actie." op het gehele Auping V assortiment* De wintermaanden zijn hét moment om je slaapkamer comfortabel en gezellig te maken. Wat je ook zoekt, Auping heeft altijd een warm winterdekbed, comfortabel kussen, stijlvol dekbedovertrek of compleet bed of boxspring dat perfect bij jouw slaapkamer past. Kom snel naar Auping Plaza en slaap nog lekkerder deze winter! De Original boxspring is er al van £3rf75T- voor 1.849,- 'tncl. hoofdbord, 2 vlakke boxsprings en 2 Inizio matrassen. Bij Auping Plaza: - Compleet assortiment - Snelle levertijd - Uitstekende service garantie *0e actie geldt van 17 december 2016 t/m 29 januari 2017. Kijk op auplng.nl/wlnterMl* voor de voorwaarden. Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 49 Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184-49 34 99 fjfWrrccrrr www.auplngplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spljkenisse.nl www.aupingplaza-sliedrecht.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 23