Wat wil je later worden... Kinderraad Shell SST Pernis adviseert "Zo lang mogelijk samen in hun vertrouwde woonomgeving" BBiain Tvi nlers mantelzorg ^SSreep Het PLU!S-ig jaaroverzicht flrgos franciscus "We vertrouwde yziAcktm doen kaar «joed" Diagnose dementie, en dan? Dit is Zara van PLUIS! SCHIEDAM - Hebben ze jou wel eens gevraagd: wat wil je later worden? Vast wel! Niet ieder een weet meteen het antwoord op deze vraag. Een stage is een mooie manier om te ontdek ken watje wel of niet leuk vindt. Dikra en Yvanka liepen enige tijd stage bij de Kleine Ambas sade. Ze gingen mee naar projecten en hielpen bij het werk achter de schermen. Dikra en Yvanka vonden het bij de Kleine Ambassade leerzaam en gezellig! DE KLEINE AMBASSADE f 31 WOENSDAG 28 DECEMBER 2016 Zorggroep «en ieuen met feUtur U Persoonlijke zorg dichtbij Vlaardingen Deze advertorial wordt aangeboden door: Minters Mantelzorg Burgemeester Van Lierptein 51 3134 ZBw Vlaardingen Marie heeft sinds 1 jaar de diagnose dementie. Soms is ze ineens boos om iets relatief kleins en het gebeurt ook weieens dat ze zo dwars is als een klein kind. "Het is naar dat haar gedrag zo is veranderd," vertelt Gijs. "En haar geheugen laat haar steeds vaker in de steek." Ze vergeet de meest voor de hand liggende dingen. Hij en de mantelzorgconsulent hebben samen met zijn (stief-)kinderen een manier bedacht om de zorg voor Marie met elkaar te dragen. Door die vergeetachtig heid wordt een pannetje op het vuur zetten ineens levensgevaarlijk - want dat kan ze compleet verge ten. Vooral haar korte termijn geheu gen laat haar in de steek. En even de deur uitlopen is een keer geëindigd op het politiebureau: "Marie stond daar zonder jas, terwijl het hartstikke koud was. Ze wist niet meer waar ze woonde en had niks bij zich." Gijs vertelt dat ze daarom niet alleen thuis kan zijn. Hij vindt het fijn dat ze nog samenwonen, in hun ver trouwde omgeving: "Ik hoop dat dit nog lang zo kan." Weekendjes ruilen De zorg vopr Marie is intensief vol gens Gijs. "Ik raak mijn vrijheid steeds meer kwijt." Aangezien vra gen om hulp er bij Gijs niet in zit, hebben zijn vier (stief-)kinderen in overleg met de mantelzorgconsu- lente een oplossing bedacht om samen met Gijs voor Marie te zor gen. Een keer per maand ruilt Gijs zelfs met een van de kinderen een weekend van huis. Zo zorgt er van zaterdagochtend tot zondagmiddag een van de stiefkinderen voor Marie en kan Gijs op adem komen. "En ik kom nog eens ergens," lacht hij. Ook Marie vindt het fijn. "Ik merk dat ze opleeft van onze bezoekjes," zegt stiefdochter Sandra. Die vertrouwde gezichten doen haar goed." Daar naast nemen de stiefkinderen regel matig en bij toerbeurt dagdelen ovef, zodat Gijs weer eens naar de tennisclub kan of gewoon een wan delingetje kan maken. Cursus voor partners van mensen met dementie Na de diagnose dementie bij uw partner verandert er veel voor iedereen. In deze 5 bijeenkomsten krijgt u handvatten aangereikt hoe u öm kunt gaan met deze veranderingen. U krijgt voorlichting over ondersteuningsmogelijkheden in deze regio. U vindt (h)erkenning bij elkaar. Cursusinformatie: Data: 22 februari, 1 maart, 15 maart, 22 maart en 5 april. Tijd: 13.00 -15.30 uur Locatie: Minters Burg. Van Lierplein 51 3134 ZB Vlaardingen Meer informatie en aanmelding: Indien u zich wilt opgeven voor deze cursus bel dan naar 010-4351022 of stuur een email naar info@mintersmantelzorg.nl Wil u meer informatie kijk dan op onze website www.mintersmantelzorg.nl advertorial Gijs (72) zorgt samen met zijn vier (stief-)kinderen voor zijn vrouw Marie (70) Speciaal voor partners van mensen met dementie heeft Minters Mantelzorg in samenwerking met de lokale organisaties een nieuwe cursus opgezet. REGIO - Tijdens de laatste bij eenkomst van de Shell Pernis Kinderraad op woensdag 21 december hebben de kinde ren uitgebreid met veel en thousiasme verteld wat ze al lemaal geleerd hebben tijdens het project. Ze keken foto's te rug en verbaasden zich over dat het project alweer zo'n tijd loopt. "Ah, weet je nog: toen was hett nog zo heet In de Shell overalls." De kinderen zijn op excursie geweest naar verschillende werkplekken, zoals de contro lekamer, de werkplaats en de brandweer: "Het was zo gaaf om met de grote brandslang te spuiten!" De kinderen hebben veel ken nis over veiligheid en over werken in de techniek eigen gemaakt. De vragen die ze nog hadden konden ze stellen aan Harry van Shell Pernis. Ook die was onder de indruk. Eén van die vragen was: "Krij gen jullie geld van de kassen in het Westland voor de C02-afgifte?" Milieubescherming Toen werd het tijd om te gaan brainstormen over adviezen voor Shell Pernis. Die varieer den van ideeën over milieu bescherming tot aan vlogs maken over werken in de techniek. In het nieuwe jaar presenteren de kinderen hun definitieve adviezen. Heb jij Zara al voorbij zien komen in Studio PLU'S? "Ik ga Schiedam in op zoek naar tips en naar de aller leukste dingen om te kun nen doen!" Shell Pernis Kinderraad in actie (Foto: PK). SCHIEDAM - 2016, wat een prachtig jaar voor Studio PLUIS! Samen met Schiedam- se basisscholen zijn er prach tige reportages gemaakt, we zijn heel Schiedam door ge crost en hebben onwijs veel mooie dingen uitgePLUSSd! In de afleveringen op 13 en 21 ja nuari komen alle bekende ge zichten van Studio PLUIS voorbij en blikken we met hen terug op de allertofste repor tages, experimenten, PLIÜS- het-uit-vragen en de leukste Schiedam-tips van Zara uit 2016! Daarna gaat de Kleine Ambassade natuurlijk weer met veel plezier voor jullie op pad om ook in 2017 weer van alles voor jullie uit te PLU'.Sen! "ik wilde graag meedenken over wat er bij Shell Pernis gebeurt. Er worden niet al leen vragen gesteld, maar we mogen ook echt zelf dingen bedenken!"

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 31