Vlucht geëindigd op onbekende plek Spaar ook mee! Miles Reis met de RET en spaar gratis voor leuke kortingen en extra's in de regio Rotterdam. Meld je nu aan op ovmiles.nl 4 7 WOENSDAG 28 DECEMBER 2016 Door: Kor Kegel Actie Verzilverd) Romanticus Michel Snoep overleden In de Plantage staat sinds 2005 een bekend kunstwerk van Michel Snoep. Het werk heet 'La destination suprème II', te vertalen als eindbestemming of ultiem lot. Het is een stalen frame in de vorm van een vliegtuig, gesitueerd rond een boom. Je denkt: hoe kan dit toestel zo geland zijn dat het om de boom heen zit? Of is de boom erdoorheen gegroeid? ling, samengesteld door Joost Kalkhoven en Sjef Henderickx. Michel was een veelzijdig kunstenaar. In veel van zijn werk komen vliegtuigen voor, maar ook steden, bruggen, boten, bomen, water en vo gels. Het had allemaal te ma ken met beweging en tegelijk geworteld zijn. Vaak kun je aan zijn werk meteen zien dat het een 'typische Snoep' is. Helder en kleurig, ernstig en MICHEL SNOEP SYMBOLISEERDE HET WEGGAAN EN TERUGKOMEN humoristisch. Zijn beeldtaal spreekt tot de verbeelding. Zijn laatste werk bestaat uit drie kruiwagens op een bie- tenstort in Dirksland. Michel Snoep is geboren op zaterdag 21 februari 1959. Hij volgde zijn opleiding aan de Rotterdamse kunstacademie en kreeg zijn atelier in de Zalmstraat in SCHIEDAM - Vliegtuigen kwamen veel voor in het werk van Michel Snoep, maar de laatste vlucht is geëindigd op een onbekende plek. Op za terdag 24 december kwam hij te overlijden, op slechts 57-ja- rige leeftijd. Het laatste jaar woonde de van oorsprong Schiedamse kunstenaar in het Ouddorpse verpleeghuis De Vliedberg. Hij leed al heel lang aan frontotemporale demen tie (FTD), een ziekte waardoor je op jongere leeftijd dement raakt. Die ziekte dwong hem in april 2015 te stoppen als do cent schilderen aan de Ko ninklijke Academie van Beel dende Kunsten te Den Haag. Twintig jaar had hij er les ge geven, vooral aan eerstejaars- en avondstudenten, bij wie hij zeer geliefd was. Ook was hij docent in driedimensionale beeldontwikkeling en gaf hij les aan studenten aan de Uni versiteit Leiden met als bijvak kunst. Zijn afscheid in Den Haag ging vergezeld van een grote overzichtstentoonstel- Michel Snoep Michel was een veelzijdig kunstenaar. In veel van zijn werk komen vliegtuigen voor, maar ook steden, bruggen, boten, bomen, water en vogels. Vaak kun je aan zijn werk meteen zien dat het een 'typische Snoep' is (Foto: Joost Kalkhoven). Schiedam. Tien jaar geleden verhuisde hij met zijn partner, RTV Rijnmond-verslaggever Jelle Gunneweg, van de BK- laan in Schiedam naar Den Bommel op Goeree-Overflak- kee. "Mies was een fantastisch zorgzame man en vader van onze twee dochters Billy Bob en Mickey", zegt Jelle. "Hij was een lieve familieman, een trouwe vriend en een betrok ken docent, maar bovenal een geweldige kunstenaar met een vrije geest en veel hu mor." Michel vond zichzelf een romanticus. "Mijn werk sym boliseert de vlucht uit de wer kelijkheid, de eeuwige twijfel over waar naartoe te gaan, weggaan of blijven, weg kun nen of moeten. Ergens anders is het altijd beter, maar zodra je bij 'ergens anders' bent be land, gaat voor die plaats weer hetzelfde op. Uiteindelijk keer je terug naar waar je vandaan gekomen bent. Rusteloos."

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7