Mededelingen en bekendmakingen gemeente Schiedam Apv De gemeente Schiedam publiceert bij wijze van service elke woensdag een overzicht van haar (wettelijk verplichte) publicaties die in-de voorgaande week verschenen In de digitale gemeentebladen op www.officielebekendmakingen.nl. Deze website is het erkende kanaal voor de bekendmaking van de officiële gemeentelijke berichten. Voor eventuele bezwaar- en beroepstermijnen moet u uitgaan van de informatie op www.officielebekendmakingen.nl. Voor het inzien van (concept-)vergunningen, plannen en achterliggende documenten, kunt u een afspraak maken in het Klant Contact Centrum. Ook op uw-mobiel en tablet kunt u via de Omgevingsalert app op de hoogte blijven van uitgegeven en aangevraagde vergunningen. Kijk voor meer informatie op www.omgevingsalert.nl/schiedam. 11 JANUARI 2017 Colofon Eindredactie Gemeente Schiedam Klant Contact Centrum Stadserf 1Schiedam, Postbus 15013100 ÈA Schiedam i. www.schiedam.nl 1.14 OTQ f. (010) 473 70 21 Openingstijden Klant Contact Centrum Alleen op afspraak ma en vrij van 8.30 -17.00 uur divan 8.30-12.30 uur woe en do van 8.30 - 20.00 uur Maak uw afspraak online of bel Aanwijzing collectieve festiviteiten 2017 Het college van burgemeester en wethouders heeft op 3 januari 2017, op grond van artikel 4:2, eerste lid van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2013, de volgende collectieve festiviteiten aangewezen voor het kalenderjaar 2Q16, waarop de geluidsvoor schriften 2.17, 2.19 en 2.20 van het Besluit Algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) niet gelden, op de daarbij aangegeven dagen en/of dagdelen. Van toepassing voor geheel Schiedam: 1. Happy Valentine weekend: zaterdag 1t februari 2017 en zondag 12 februari 2017 2. Open Terras: zaterdag 1 april 2017 en zondag 2 april 2017 3. Koningsnacht en Koningsdag: woensdagavond 26 april 2017 en donderdag 27 april 2017 4. Monumentaal Live: zaterdag 9 september 2017 en zondag 10 september 2017 5. Halloweenweekeinde: zaterdag 28 oktober-2017 en zondag 29 oktober 2017 6. Suikerzoetfilmfestival: vrijdag 17 november 2017 t/m zondag 19 november 2017 7. Kerstmis: zondagavond 24 december 2017 8. Oudejaarsavond: zondagavond 31 december 2017 Van toepassing voor alleen het Centrum en Stationsgebied: 9. Gin City Live: vrijdag 9 juni 2017 en zaterdag 10 juni 2017 10. Brandersfeesten: vrijdag 22 septembe'r 2017 tot en met zondag 24 september 2017 In (horeca-) inrichtingen mag op bovengenoemde data meer (muziek-)geluid worden ge produceerd dan onder normale omstandigheden wettelijk is toegestaan, in verband met het vieren van festiviteiten en activiteiten met een algemeen belang. Vanaf 11 januari 2017 ligt deze bekendmaking, gedurende zes weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket), Stadserf 1 te Schiedam.3 Aanvraag exploitatievergunning drank- en horecavergunning Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2:28 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2013 voor de wijziging van het karakter van het horecabedrijf genaamd 'De Beurs Schiedam' (van lunchroom naar restaurant), gevestigd in het pand met adres Dam 2 te Schiedam. De aangevraagde openingstijden zijn: - maandag tot en met zondag van 07.00 uur - 01.00 uur De aangevraagde openingstijden voor het terras zijn: - maandag tot en met zondag van 07.00 uur - 01.00 uur Vanaf 11 januari 2017 ligt de aanvraag, gedurende twee weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsbket), Stadserf 1 te Schiedam.1 Bestemmingsplannen Vaststelling bestemmingsplan 'Wetenschappersbuurt' en besluit hogere waarden Wetenschappersbuurt Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken bekend dat de ge meenteraad in haar vergadering van 20 december 2015 het bestemmingsplan 'Weten schappersbuurt' (NL.IMR0.0606.BP0030.0003) gewijzigd heeft vastgesteld. Het college heeft op 22 november 2016 het besluit hogere waarden 'Wetenschappersbuurt' vastge steld. Aanleiding In 2014 is een intentieovereenkomst gesloten over het ontwikkelen van nieuwe huur- en koopwoningen in de Wetenschappersbuurt. Naar aanleiding hiervan is, met inspraak uit de buurt, een gebiedsvisie opgesteld waarin de herstructurering van deze buurt omschre ven is. De herstructurering is zodanig dat 312, veelal gestapelde, woningen plaats zullen maken-voor 148 voornamelijk grondgebonden woningen. Het bestemmingsplan biedt de ruimtelijke en juridische kaders om de gewenste herontwikkeling planologisch mogelijk te maken. Plangebied Het plangebied betreft de Wetenschappersbuurt, het noordoostelijke kwadrant van de wijk Oost dat aan de oostzijde aan de Rotterdamse buurt Oud-Mathenesse grenst. Het plangebied wordt omsloten door de Horvathweg, Hogenbanweg, Lorentzlaan en Fahren- heitstraat. Wijzigingen ten opzichte van het ontwerp Het bestemmingsplan is gewijzigd vastgesteld ten opzichte van het ontwerp. Het gaat om de volgende wijzigingen: Op de verbeelding zijn de perceelsgerichte bestemmingen detailhandel en dienstverle ning verwijderd aan de zuidwestzijde van de Morsestraat; In het akoestisch rapport wat bij het ontwerpbestemmingsplan gevoegd was, was in paragraaf 5.4 een tabel opgenomen met geluidsbelastingen waarin de diversé geluids- reducerende maatregelen niet waren doorberekend. Dit is, middels een geactualiseerd akoestisch rapport, in zowel het bestemmingsplan als het besluit hogere waarde her steld; Op de plankaart van het ontwerp bestemmingsplan was voor het blok aan de Dalton straat 24 t/m 46 geen achtergevelrooilijn weergegeven. Deze is in het vastgestelde plan alsnog op de verbeelding aangegeven. Voor wat betreft de Daltonstraat 2 t/m 22 is de achtergevelrooilijn iets naar achteren verschoven, is het maximum aantal woningen gewijzigd en is bij de nummers 12 t/m 22 de bouwhoogte verhoogd tot 9 meter. Hogere waarden Voor een groot aantal woningen wordt de voorkeurswaarde voor rrïet name het wegver keer overschreden. De ten hoogste toelaatbare geluidsbelasting wordt niet overschreden. Om de ontwikkeling mogelijk te maken hebben burgemeester en wethouders van Schie dam bij besluit van 22 november 2016 hogere grenswaarden vastgesteld. Aangevraagde vergunningen etn ontheffingen: hoe kunt u reageren? 1. Zienswijze college van burgemeester en wethouders Voordat de gemeente een besluit neemt over een aangevraagde vergunning, ontheffing of ander besluit kunt u hierop binnen de aangegeven periode (vanaf datum ter inzagelegging) monde ling of schriftelijk uw zienswijze indienen. U schrijft een brief naar het college van burgemeester en wethouders (postbus 1501, 3100 EA Schiedam) waarin u uw zienswijze op het voorgenomen besluit gemotiveerd uiteenzet. Voor een monde linge zienswijze neemt u telefonisch contact op met de gemeente Schiedam via 14 010. 2. Zienswijze gemeenteraad Voordat de gemeente een besluit neemt over een aangevraagde vergunning, ontheffing of ander besluit kunt u hierop binnen zes weken (vanaf datum ter inzagelegging) mondeling of schriftelijk uw zienswijze indienen. U schrijft een brief naar de gemeenteraad (postbus 1501, 3100 EA Schiedam) waarin u uw zienswijze op het voorgenomen besluit gemotiveerd uiteenzet. Voor een mondelinge zienswijze neemt u telefo nisch contact op met de gemeente Schiedam via 14 010. 3. Bezwaarschrift Belanghebbenden die het niet eens zijn met een besluit kunnen binnen zes weken na datum waarop het besluit is genomen een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van bur gemeester en wethouders (postbus 1501, 3100 EA Schiedam). In het bezwaarschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betref fende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw bezwaarschrift te ondertekenen. 4. Beroepschrift Rechtbank Rotterdam Indieners van een zienswijze die het niet eens zijn met het genomen besluit, kunnen hierte gen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Rotterdam (postbus 50951, 3007 BM). In het beroepschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betreffende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw be roepschrift te ondertekenen. Hieraan zijn kosten verbonden. 5. Beroepschrift Raad van State Indieners van een zienswijze die het niet eens zijn met het genomen besluit, kunnen hiertegen binnen zes weken na publicatie van het besluit een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Raad van State (postbus 20019, 2500 EA Den Haag). In het beroepschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betreffende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw beroep schrift te ondertekenen. Hieraan zijn kosten verbonden. Aanvragen voorlopige voorziening Het indienen van een bezwaar- of beroep schrift voorkomt niet dat het besluit waartegen u bezwaar hebt, wordt uitgevoerd. U kunt dit proberen te voorkomen door, na indiening van uw bezwaar- of beroepschrift, een voorlopige voorziening aan te vragen bij.de Rechtbank Rot terdam (sector Bestuursrecht) of bij de Raad van State. Hieraan zijn kosten verbonden. Lees de officiële bekendmakingen op www.officielebekendmakingen.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 12