Valt het doek voor mo delspoorclub Schiespoor? Winter heeft toegeslagen Stofzuigeract tegen zwerfvuil op straat Resultaten Fiets Telweek Er is geld voor mooie initiatieven Zelfben ik als de dood voor gladheid en mist. Nieuwjaars borrel van GroenLinks 3 WOENSDAG 11 JANUARI 2017 Een zware schaduw hangt boven de 30 jaar oude mo delspoorvereniging Schiespoor. Ze staan straks op straat omdat grondeige naar Schiedam per aangete kende brief de huur heeft opgezegd. De spoorliefheb- bers zijn verdrietig: "Waar om moeten we weg? En waarheen?" SCHIEDAM - 'Triest dat er zo wordt omgegaan met men sen die creatief met hun hob by bezig zijn. Hebben ze dan liever mensen thuis zitten met een gameverslaving?" Reacties van leden van de modelspoorvereniging die sinds decennia aan de Wes terkade bij elkaar komen. Al bijna 30 jaar zit Schiespoor in het voormalige kruisgebouw, dat werd omgetoverd tot clubhuis. "Schijnbaar passen wij niet meer in het straatbeeld", ver tellen de leden verontwaar; digd. Het houten gebouw staat midden tussen de oude platanen die de waterkant sieren van de Westerhaven. Het grijze, houten gebouw zou een doorn in het oog van de gemeente kunnen zijn SCHIEDAM - "Hij heeft kou gevat", zeggen de twee schoonmaaksters lachend als de gigastofzuiger van Irado niet start. Een monteur krijgt hem uiteindelijk aan de praat. En de hilarisch verklede da mes gaan de markt op om de bezoekers aan te moedigen 'niks op straat te gooien, maar in de afvalbak'. Bezoekers op de markt kijken vreemd op als de twee werk sters de straat stofzuigen. Een toneelstukje dat menig Schie dammer doet toekijken. Met overdreven kleding -bontjas en tijgerprint- proberen de twee vrolijke Amsterdamse dames het publiek te overtui gen dat afval op straat gooien een slecht idee is. "Schiedam mers zien de humor er wel van in", vertelt het zwerfvuil- duó die als actrices het to neelstukje opvoeren. Schie dammers zijn spontaan en zien de act goedlachs aan. Er is commentaar en bijval op hun actie. Desiree en Lobke trekken door heel het land met hun acts. In Schiedam elke maand op de weekmarkt en nu al voor de tiende keer. Met elke keer een nieuwe ver kleedpartij om bezoekers dui delijk te maken dat zwerfvuil 'ergens vandaan komt'. "Juist ja, mensen zoals u en ik die afval op straat dumpen." Mensen zijn kuddedieren en als er eenmaal zwerfvuil is dan gooien ze er makkelijker afval bij. Daarom de campag ne 'Zwerfvuil: weg ermee' vol gens Merel Verhagen (com municatie Irado). Mensen schrikken heel erg als ze ho ren dat een blikje wel 50 jaar in het milieu kan zwerven. Op de weekmarkt worden Schiedammers telkens aangesproken door dit 'zwerjvuil-duo'. omdat die. de havenkant op nieuw wil inrichten. "Eén ge sloten, rechte lijn met tuintjes van de woonboten en nieuwe parkeerplekken. In dat plaatje passen wij niet meer ondanks de goede relatie met onze bu ren", denken ze. Inmiddels is er volop juridisch gesteggel over de eigendomsrechten die volgens Schiespoor voor sym bolisch 1 gulden zijn aange kocht. Maar de eigendomspa pieren-zijn zowel Schiespoor als de gemeente kwijt. Eind van dit jaarmoet de club weg zijn. De grond wordt ge huurd voor 25. Al eerder dreigde Schiedam die flink te verhogen wat de armlastige club niet kan opbrengen. Op de achtergrond speelt dat de woonboten aan de Westerha ven de voortuintjes soms ille gaal hebben ingepikt en dat al jaren wordt geprobeerd de grondrechten te herstellen. Een oude plataan met veel wortels 'tilt' het clubgebouw bovendien inmiddels bijna op. Allemaal reden voor verhui zing toch? "Nee", vindt de ver bolgen club. Het liefst wil Schiespoor aan de Westerkade blijven maar is anders op zoek naar een ruimte van 200 m2. "Een loods in een industriegebied is goed genoeg." BERICHTEN JOKE BALLIJNS Als ik nu naar buiten kijk zie ik een w^)d van sneeuw; niet echt ëerftilk'pak zoals in Zwitserland, Duitsland en zelfs op Kreta ligt, maar genoeg om alles hier in het honderd te laten lopen. De treinen hebben problemen, zelfs de trams houden ermee op en mensen kunnen hun werk niet bereiken. Voor jonge gezonde mensen al een pro bleem, maar tegelijkertijd denk ik aan al die senioren (ze willen echt geen ouderen genoemd worden hoor) die zitten toch maar weer om het hand. Dat is iets wat ikzelf niet in de hand heb en breek je op pudere leeftijd iets, u weet heet, genezing duurt veel langer. Als ik zware boodschappen nodig heb kan ik die snel en voor delig via internet bestellen. Alleen heel veel senioren beschik ken niet over dit medium en zullen het alleen moeten klaren. En daar komt u nu juist om de hoek kijken. Gewoon even na denken of u bepaalde mensen/in uw omgeving al een paar da gen niet hebt gezien en kijken en vragen of zij uw hulp nodig hebben en die dan aanbieden. Geloof mij maar: senioren hebben moeite met hulp vragen. Die proberen altijd eerst hun boontjes zelf te doppen, maar als u die hulp aanbiedt zullen zij die zekér niet weigeren. Denk nu niet, ja doeg, daar zit ik dan lekker altijd aan vast. Nee, senioren willen daarna gewoon weer hun eigen gang gaan, maar alleen een vrien delijk praatje doet natuurlijk ook wonderen. Zeker in deze kou komen mensen minder naar buiten en sfëat de een zaamheid toe. U weet toch wel: eenzaamheid, dat mon ster dat een leven binnen kruipt en zich daar nestelt. Dat monster moet op alle moge lijke manieren vernietigd worden en dat kan alleen met uw hulp en de ander moet er natuurlijk ook voor open staan. Ga die uitdaging eens aan en zult hiervoor rijkelijk beloond worden. Niet met geld maar met dankbaarheid en een lach, dan weet u dat uw missie Tot volgende week! SCHIEDAM - Met de start van het nieuwe jaar is ook het programma voor burgerinitia tieven van het Fonds Schie dam Vlaardingen e.o. weer geopend. Groepjes burgers kunnen maximaal 10.000 initiatieven op te zetten in hun wijk. Een stichting of ver eniging is niet nodig. Elk initi atiefdat met de inzet van vrij willigers voor langere periode een bijdrage levert aan de sa menleving, is welkom. SCHIEDAM - Bijna 30.000 deelnemers deden van 19 tot en met 25 september 2016 mee aan de tweede editie van de Fiets Telweek. De resulta ten zijn bekend! De deelne mers legden dit jaar door het goede fietsweer in totaal 1.786.147 kilometer af in 416.376 fietstrips. In Schiedam vonden 2.347 fietstrips plaats. De langst ge fietste rit vanuit Schiedam be droeg 97.5 kilometer. Met meer gereden ritten dan vorig jaar leveren de daté inzicht in de fietsbewegingen van fiet sers en van actuele knelpun ten op straat. Hiermee is de gemeente beter in staat om gericht maatregelen te treffen voor het verbeteren van het fietsnetwerk. Het fietspad bij de onderdoorgang A20 Schie- damseweg is het drukst be zocht tijdens de Fiets Telweek. Plaats 31 In totaal namen 386 pacten deel aan de Fiets Telweek, Schiedam is geëindigd op plaats 31. Het aantal deelnemers in Schiedam is dit jaar met 42% gestegen ten opzichte van 2015 (hoogste stijging binnen de regio). Eén op de 313 inwoners heeft de app gedownload. In 2015 was dit één op de 443 inwo ners. In 2017 doet de gemeente Schiedam weer mee aan de Fiets Telweek. COLOFON JT IÏIEUWE STADSBLAD afgelopen jaren al meerdere initiatieven ondersteund. Zo kon Buurtwerkplaats De Bu ren bijvoorbeeld eindelijk van start met de werkplaats in Oost. 'Uw initiatief' is open tot 1 april. Daarna worden er vijf euro aanvragen om mooie Via dit programma zijn in de initiatieven geselecteerd. Advertentieverkoop e media-advies Hans Tilmans (E) advertising,westi® persgroep.nl (T) 06-10961413 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088)013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen(®persgroep CT) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. nl (T) 06 - 29299696 Twitter (SNieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad SCHIEDAM - GroenLinks Schiedam heeft een nieuwjaarbijeenkomst op zondag 15 januari vanaf 14.30 uur in het Vlaams Eethuisje op de Hoogs traat. Er wordt vooruit ge blikt hoe ze als GroenLinks Nederland willen verande ren, daarnaast is het de start van een aantal groene initiatieven en campagne acties waarmee de partij dit jaar aan de stag gaat. Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Alg. redactiechef Zuid-Holland Annemieke Anneveldt (E) annemieke.anneveldt<®persgroep. Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden geplaatst. (I) www.depersgroep.nl/adverteren

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3