't Sterretje moet weer die trekpleister worden Natuurlijke hulp voor de doorbloeding Nieuwjaarsmenu 44,60 iF-v 1 Teamleider Bridge-cursus 5kaart hoog Erwtensoep in Plantagekerk Beter leren lezen in leesdub Expositie KunstWerkt Kinderraad is er klaar voor! Record poging klokluiden Cricket Asvi- on gaat op in Excelsior'20 S v V£ I 5 WOENSDAG 11 JANUARI 2017 SCHIEDAM IN T KORT Bij voldoende deelnemers start op i februari een vervolg/ herhalings-cursus bridge bij B.C. Kethel in het wijkgebouw aan de Perenlaan 5. De cursus, bestaande uit 10 sessies, wordt gegeven op woensda gen van 9,30 tot 12.00 uur. Inschrijven bij joop4i@cai- way.net. Bellen naar 42719 82 kan ook. Zaterdag 14 januari is er de maandelijkse openstelling van de Plantagekerk aan de Lange Nieuwstraat 61-63. Deze maand schenken ze er niet alleen gratis een kopje koffie of thee, maar ook een heerlijk bakje erwtensoep. Geniet van een moment van rust tijdens het orgelspel op het historische Rütterorgel tussen 14.30 en 15.30. Kerk open van 14.00 tot 16.00 uur. Wil je graag beter leren lezen met anderen? Meld je dan aan voor de leesclub Makkelijk Le zen, vanaf woensdag 8 febru ari ook in Wijkcentrum Oost aan de Boerhaavelaan 79. In de leesclub worden boeken voor volwassenen in eenvou dig Nederlands gelezen. Door samen te lezen en er over te praten, ga je steeds beter le zen. Meedoen is gratis. Opge ven bij de Bibliotheek in de Korenbeurs, of bij het Taal+ Loket. Al lang is het traditie om het nieuwe expositiejaar van Stichting Kunstwerkt te star ten met werk van nieuwe deelnemers. Dit keer worden Riëlle Beekmans, Jan Wagner en Aad van Rijnsbergen ver welkomd als aanwinst voor de Stichting. De opening op 15 januari wordt gecombineerd met de nieuwjaarsreceptie. Aanvang is 16.00 uur. Welke afdelingen bestaan er in een ziekenhuis? Welke be roepen zijn er? En: welke ziek tes komen veel voor? Voor beelden van vragen die zijn gesteld in het kennismakings- blok van de Franciscus Gast huis Vlietland kinderraad. Vijftien kinderraadsleden hebben gesproken met pro fessionals, brachten bezoeken aan de afdelingen en keken rhëe in het laboratorium. Ook denken ze mee over een kin derprogramma tijdens de Open Dag op 18 maart. '"t Sterretje is van de Schiedammers", zegt Anthony van Duyn. Zodra de vergunning van de gemeente binnen is, gaan de deuren van het etablissement weer open! Zodra de vergunning van de gemeente binnen is, gaat 't Sterretje weer open. Dat be looft uitbater Anthonyvan Duyn, die voor de Schiedam- se horecagelegenheid hele maal uit Australië kwam vliegen en niet meer terug ging- Door Kor Kegel SCHIEDAM - 't Sterretje moet weer die trekpleister van wel eer worden. Waar mensen vanuit het havengebied bij voorbeeld tien minuten om rijden om er een kop koffie te drinken. Die koffie wordt goed, belooft Van Duyn want hij betrekt zijn koffie van de Turijnse koffiebrander Luigi Lavazza. „Je kunt overal koffie drinken, maar hier kun je van koffie genieten, absolutely!" zegt hij. „Hij hoopt het winke lend publiek in Schiedam te verleiden om bij hem een kop koffie te komen doen met eersteklas appeltaart „Ik zal me inspannen dat mensen hier met een goed gevoel binnenkomen en met een goed gevoel de zaak ver laten," zegt hij. Dat vraagt hij ook van zijn medewerkers. „Een oprechte smile op hun face, zo zie ik het graag." Anthony heeft al zo veel en thousiaste reacties gekregen, dat hij er zelf energie van kreeg, ,,'t Sterretje was vroeger een zaak waar iedereen kwam, van stratenmaker tot directeur. Zo wil ik het weer." Reageer! Blij dat 't Sterretje weer nieuw leven wordt ingeblazen? Mail je reactie of gelukwens naar redactie.ns@persgroep.nl SCHIEDAM - Nederlandse kerken gaan zaterdag 21 ja nuari een recordpoging klokluiden doen. Meer dan honderd kerken gaan aan het begin van de middag tegelijkertijd de klok lui den. De actie gaat volgens het Nederlands Dagblad uit van de kerkelijke fonds- werfcampagne Kerkbalans. De organisatie wil met dit initiatief aandacht vestigen op de Nederlandse kerken, die al jaren worstelen met een terugloop. Naar verluidt doet ook de Grote Kerk in Schiedam aan dit initiatief mee. SCHIEDAM - Na de fusie van Spirit en Asvion tot HC Schiedam zijn de hoc keyers vertrokken van Thurlede. Op het nieuwe complex bleek geen veld beschikbaar voor de cric keters waardoor er na 45 jaar helaas een einde komt aan cricket bij Asvion. Door de goede band die er altijd geweest is met de buren Excelsior, is er door de le den voor gekozen zich aan te sluiten bij Excelsior. Bij kqude handen en voeten, verbetert geheugen en concentratie Af en toe sleutels kwijt zijn. Kleine dingen vergeten. Soms koude handen en voeten. Wat hebben deze verschijnselen met elkaar te maken? Het bevorderen van de door bloeding kan helpen! Het verbetert het geheugen en de concentratie en helpt handen en voeten warm te houden. De bloedsomloop zorgt voor vitale functies in ons lichaam. Het brengt zuurstof en voedings stoffen rond, ook naar de her senen, zodat deze goed kunnen blijven functioneren. Bij onze handen en voeten liggen heel veel bloedvaatjes vlak onder de huid. Een goede doorbloeding helpt om handen en voeten op temperatuur te houden. Natuurlijke ondersteuning De Japanse tempelboom (Ginkgo biloba) staat er van oudsher om bekend de doorbloeding te bevorderen, bi Frankrijk en Duitsland worden veelvuldig producten met het extract van deze boom gebruikt als na tuurlijke ondersteuner voor de hersenen en bij koude handen en voeten. 'Een goede doorbloeding helpt handen en voeten warm te houden en verbetert het geheugen' A.Vogel Geriaforce is 100% natuurlijk en bevat een hoog gedoseerd extract van verse bladeren van de Ginkgo biloba. Het bevordert de doorbloeding en dat helpt bij koude handen en voeten. Een goede doorbloe ding in de hersenen verbetert bovendien het geheugen. En houdt de geest helder en alert. A. Vogel Geriaforce is verkrijgbaar in tabletten en druppels bij drogist, apotheek en gezondheids winkels. Adviesprijs vanaf 9,99. Meer weten? Bel de A. Vogel gezondheidslijn 0900-246 46 46 of kijk op avogel.nl GeFiaforce r Bij koude handen en voeten Verbetert het geheugen Ui Gezond en verantwoord afslanken in groepsverband In januari 50% korting op het inschrijfgeld! Meld u snel aan om gezond af te slanken... Schiedam Noord Terpzicht Noordeinde 12 maandag 19.00 - 20 00 woensdag 10.00 - 11 00 :'"i scursus leidster Jos van Vliet 06 402 4% IK info@eganederland.nl 1 www.eganedertand.nl Van 11 januari tot 31 januari serveren wij een speciaal 5 gangen nieuwjaarsmenu. In gezellige sfeer genieten met vrienden of familie voor O /l/l £f\ IESTAURANT Graag vooraf reserveren. Als u van te voren reserveert dan ontvangt u een glas feestelijke bubbels van het huis. Overschiesestraat 7 Schiedam 010-7650396 www.restaurantdeprovenier.nl ZIGGO SPORT KANAAL 14 DE HIGHLIGHTS VAN DEZE WEEK Zaterdag 14 jan. 18.30 GRATIS VOOR ALLE ZIGGO KLANTEN WONEN Meedoen Ontmoeten Stichting Onder Een Dak Wij zoeken een (Meewerkend) Beschermd Wonen met HBO-niveau Interesse? Kijk op www.stoed.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 5