De Schie is geen museum! auping plaza auping plaza T. 0184-49 34 99 17 WOENSDAG 18 JANUARI 2017 Atlas van de Schie, deel III Op de laatste pagina van de Atlas van de Schie staat een mooie luchtfoto van Schiedam-Zuid met centraal de Voorha ven die op de Nieuwe Maas uitkomt. Uiteraard... het is ten slotte de monding van de oorspronkelijke Schie. SCHIEDAM - De luchtfoto laat zien hoe er langs de Schie woonwijken werden ge bouwd en bedrijventerreinen aangelegd. Schiedam komt uitgebreid aan bod in de At las, want de Jeneverstad dankte haar economische bloei eeuwenlang aan de Schie, enerzijds vanwege de verbinding via de Lange Ha ven, Buitenhaven en Voorha ven naar de Nieuwe Maas én de Noordzee, anderzijds om dat de Schie een belangrijke verbinding was met het ach terland (Delft, Midden-Hol land), eerst als binnenvaart- verbinding, later ook als trekvaart. De mooiste monumenten van Schiedam bevinden zich aan of nabij de Schieroute.-Zo kan het zijn dat de Atlas ook een interieurfoto bevat van de groene bibliotheek in de Ko renbeurs. Want ook de Koren beurs was er niet geweest als de Schie er niet geweest was. De Schie was in feite zelf de oorzaak van de ontwikkeling gen eromheen. Zonder de Schie had gravin Aleida er niet haar Huis te Riviere laten bouwen. De Schie als motor van ver nieuwing... dat geldt net zo goed voor alle veranderingen langs de Rotterdamse Schie, de Delfshavense Schie en de Delftse Schie. De auteurs spreken van de Schiedriehoek. Het is een uitzonderlijk gedif ferentieerd landschap met verstedelijking, agrarisch ge bruik, natuur en recreatie. Te genwoordig wordt vooral het polderlandschap van Mid- SLOTEN,KREKEN, DIJKJES EN BOERDERIJEN VERDWENEN den-Delfland gekoesterd en wordt het cultuurhistorisch erfgoed beschermd, maar wanneer is het landschap rond de Schie af? „Nooit!" zegt dr. Jaap Evert Abrahamse, een van de auteurs. „Er zal al tijd worden doorgebouwd aan het gebied, maar dat doen we anders dan vroeger. In de naoorlogse periode wer den grote gebieden langs de Schieën opgespoten met zand en havenslib om woonwijken en industriegebieden te bou wen, maar dat gebeurde zo rigoureus dat sloten, kreken, dijkjes en boerderijen ver dwenen. Dat is de 'leesbaar heid' van de Schiedriehoek niet ten goede gekomen." De Atlas van de Schie bevat een pleidooi om van het Schielandschap geen muse um te maken. Door de eeu wen heen kende het gebied een grote dynamiek en dat zal zeker zo blijven. Het land schap moet steeds worden aangepast aan veranderende omstandigheden, en de mens zal het landschap naar zijn hand blijven zetten. Een ander pleidooi, dat uit het boek te destilleren valt, is het handhaven van de oude dij ken in het tussengebied van Schiedam, Delft en Rotter- De wintermaanden zijn hét moment om je slaapkamer comfortabel en gezellig te maken. Wat je ook zoekt, Auplng heeft altijd een warm winterdekbed, comfortabel kussen, stijlvol dekbedovertrek of compleet bed of boxsprlng dat perfect bij jouw slaapkamer past. Kom snel naar Auping Plaza en slaap nog lekkerder deze winter! De Original boxspring is er al van ÊA+75^ voor 1.849,- incl. hoofdbord, 2 vlakke boxsprings en 2 Inizio matrassen. Bij Auping Plaza: - Compleet assortiment - Snelle levertijd - Uitstekende service garantie *De actie geldt van 17 december 2016t/m 29 januari 2017. Kijk op auping.nl/winteriwle voor de voorwaarden. www.aupingplaza-barendrecht.nl Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 www.aupingplaza-spijkenisse.nl Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht www.aupingplaza-sliedrecht.nl De atlas telt verschillende schitterende (luchtfoto's van Schiedam en omstreken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 17