MAZDA CX-3 r\ u \i D Dier van de Week: Sem Geslaagd nieuwjaars concert Harpe Davids Wat eten we vandaag? Ben Snel's beweegtip: dansen r\ Boek v/d Week: Kwaadschiks 18-inch lichtmetalen velgen Luxe interieur Head-up display Achteruitrijcamera 7-inch multimedia- en navigatiesysteem Volledige LED-verlichting Sterke 2.0 liter benzinemotor 21 WOENSDAG 18 JANUARI 2017 t J? THAUMAJ 81 0ACI2M3OW OS SCHIEDAM - Harpe Davids viert in het seizoen 2016-2017 haar 95-jarig jubileum. In d$ 95 jaar dat Harpe Davids be staat zijn er tradities ontstaan.' Traditiegetrouw bracht het harmonieorkest zaterdag een muzikale toost uit op 2017. Er was veel publiek naar de Dorpskerk gekomen om te ge nieten van muziek van zowel het harmonie-orkest als HD-junior, het leerlingenor kest. Het programma was ge varieerd. "Een geslaagd con cert!", vindt de vereniging. SCHIEDAM - Deze week ma ken we mosterdsoep, snel en makkelijk zelf te maken en heerlijk in deze winterse da gen. Nodig: 200 gram mager gerookt spek, 1 prei, 1 ui, halve liter melk, 40 gram boter, 60 gram bloem, halve liter water en drie eetle pels mosterd. Bereiden: Het spek in dobbelsteentjes snijden, ui snipperen en prei fijn snijden. Boter laten smel ten in de pan en de spekblok jes en ui toevoegen. Zachtjes uit laten bakken. Bloem erbij en alles laten nagaren totdat de bloem een andere kleur heeft gekregen. Daarna al roerende water en melk toevoegen en het geheel laten doorkoken tot de soep licht gebonden is. Dan pas de mosterd en peper erbij doen naar smaak. Wederom alles goed doorroeren en even goed door laten koken zodat alle smaken goed met elkaar kunnen mengen. Vlak voordat de soep geser veerd wordt doeje een beetje prei er door en nog een beetje room. Tip! Je kunt in de wintermaanden best een grote pan maken en dan porties los invriezen. SCHIEDAM - Een 1270 pa gina's dik epos van een van mijn favoriete schrijvers, onderdeel van zijn levens werk De tandeloze tijd. Dat kan dan twee kanten op gaan: die van teleurstelling of van uren leesplezier. Ge lukkig werd het het twee de. Het boek beschrijft een dag uit het leven van Nico Dor- las, reclameman, alcohol en drugsmisbruiker en psychopaat. Dat wordt de lezer al snel duidelijk. Als zijn vriendin hem na de zoveelste ruzie vol hand tastelijkheden verlaat, vol gen we hem in zijn pogin gen om elkaar weer samen te brengen, eerst goed schiks, daarna kwaad schiks. Zijn tocht eindigt in een gijzeling in haar huis, een neergeschoten vrouw buiten en de politie om het huis heen. Vermoeid en verdwaasd door de alcohol en de gevolgen van zijn slaapapneu gaat Dorlas tot het uiterste. Kwaadschiks is een boek zoals we dat van Van der Heijden- kennen; vol schrijfkunst en taalplezier. Door de onzekerheid die er gecreëerd wordt voert de schrijver de spanning steeds meer op. (Cijfer: 9) SCHIEDAM - Beweegcoach Ben Snel geeft wekelijks in het Nieuwe Stadsblad een be weegtip. "Bewegen is essenti eel voor de gezondheid maar ook gewoon leuk. Kom dus lekker in beweging. Dansen is een fantastische manier van bewegen. En het kan gewoon thuis. Neem jezelf voor om elke dag drie nummers te kie zen en er lekker intensief op te dansen. Kies voor je favoriete muziek dan word je er extra blij van. En doe je het samen met je huisgenoten dan wordt het bewegen iets van het hele gezin. Bedenk ook steeds an dere dansmoves. Succes! En vergeet niet: kom 30 minuten per dag in actie!" V PROFITEER VAN €2.524,- GT-M LINE VOORDEEL AUTOBEDRIJF HOOGWERF Hoogstad 113131KX Vlaardingen 1010 - 24881881 www.hoogwerfmazda.nl 113 niet flelpia, hetKtój mm we «tod Zie RMié mmnfeii ftpwagpp vortetate AfeMI wé! tai SCHIEDAM - Sem, een kater van 11, was geplaatst en kwam retour in juli 2016 omdat zijn nieuwe baas allergisch voor hem bleek. Het is een verlegen kereltje, eentje die eerst de kat uit de boom kijkt. Het kan wat tijd kosten voordat hij je een beetje leert vertrouwen. Maar hij speelt graag, dus daar kun je snel een goede band mee opbouwen. Gezocht wordt een rustige omgeving. Wie kan die bieden? 088-34 37112 (locatie Schiedam).

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 21