Daan van Golden; schilder van 't alledaagse e Wat hebben wij in petto? Betalen met barcode en telefoon bij RET müxU JJJJ-L Ik hoop dat u bij het lezen hiervan ook trek krijgt! Yorick Haan weg bij Stadsomroep Werk aan Parallelweg en Overschieseweg Van de lezer: 'Verloedering' 3 WOENSDAG 18 JANUARI 2017 Bij de RET kun je vanaf deze zomer betalen met een bar code. En dat is niet de enige nieuwe betaalmethode bij de Rotterdamse vervoerder. SCHIEDAM - Zo maakt de RET op dit moment alle toegangs poortjes geschikt voor het be talen - naast de gewone chip kaart - met mobieltjes, bankpassen en barcodes. Op korte termijn wordt samen met Vodafone en KPN gestart met het betalen met je mo bieltje voor de eerste duizen den reizigers. Theater RET start deze zomer met be talen met barcode. Als eerste met het Luxor Theater, waar bij de theaterbezoekers hun vervoer online kunnen bestel len. De barcode geeft toegang tot het OV. Later dit jaar start ook een pi- lot waarbij de eerste reizigers in de metro van de RET en de trams van de HTM kunnen betalen met hun bankpas. Extra keuzes "Deze nieuwe betaalmetho den komen niet in plaats van, maar als extra keuze naast de vertrouwde OV-chipkaart om het OV zo laagdrempelig en makkelijk mogelijk te maken", zo stelde Pedro Peters, alge meen directeur RET. Tevreden? Hoe denken Schiedammers over deze nieuwe mogelijk heden? Goede aanvulling of niet? Stuur je mening in een mailtje naar: redactie.ns@persgroep. nl Binnenkort starten verschillende pilots om het betalen makkelijker te maken. Buiten kunstkringen weten weinigen dat een van de grootste kunstenaars van Nederland jarenlang in Schiedam leefde, werkte en stierf. Daan van Golden, die simpele voorstellingen mi nutieus naschilderde. Zijn 'zakdoek'schilderijen zijn be roemd en hangen in musea en art-collecties. De grote, stille kunstenaar in groen le ren jas overleed dinsdag op 8o-jarige leeftijd. SCHIEDAM - Hoewel Daan van Golden in Rotterdam, op Katendrecht, geboren en ge togen is, verbleef hij sinds 1961 in Schiedam. Net als an dere Rotterdamse kunste naars die hier plek vonden bij gebrek aan goedkope ateliers in het gebombardeerde Rot terdam. Met zijn rijzige gestalte, ge groefde gelaat en lange groe ne leren jas werd hij een be kend gezicht. Vooral in kunstkringen werd hij ge waardeerd. In de jaren vijftig begon hij als 'wilde' kunste naar met dikke verf op zwart/ witte doeken. Daar kwam een eind aan toen Van Golden in 1962 naar Japan reisde en hij Daan van Goldens overlijden is herdacht in journaal en nieuwsrubrieken. Museum Boijmans van Beuningen maakt een tentoonstelling over hem. En ook in het Schiedamse museum is er aandacht. het wild-abstracte schilderen overboord gooide. In Japan besloot hij voortaan heel pre cies alledaagse voorwerpen na te schilderen. Zoals Japans pakpapier, bloembehang of een theedoek. Met engelen geduld. Hij exposeerde zijn spaarzame schilderijen, slechts drie of vier per jaar, op wereldtentoonstellingen als Documenta Kassei (Duits land,1968) en Biënnale Vene tië (Italië, 1999). Ook in Schie damse kunstkringen werd zijn talent herkend. In het Stede lijk Museum Schiedam met zijn eerste solotentoonstelling in 1968. Andere musea volg1 den. De mysterieuze, introverte Daan van Golden gaf weinig om aandacht en ego. Als een Zenmaster werkte hij tot op hoge leeftijd door in medita tieve concentratie. Daarmee leerde hij ons,volgens kunst kenners, anders kijken naar alledaagse objecten. Afgelopen zaterdag is Daan van Golden (1936-2017) in stil te gecremeerd te midden van familie op De Beukenhof. BERICHTEN UIT JOKE BALLIJNS Het nieuwe jaar is voor ons goed begon nen. De Nieuwjaarsborrel was gezellig gr druk en ook die dag weer nieuwe ge zichten gezien. Bij zoveel gezelligheid krijg ik altijd gelijk weer de kriebels van organiseren en komt de vraag op: wat ga je doen op de eerste themazondag van het nieuwe jaar? Bij het zien van al het slechte weer en geluk kig alleen op de TV sneeuw in het Oosten van het land krijg ik trek in erwtensoep. Want op zondag 19 februari organiseren wij een ouderwetse snertzondag, gelardeerd met natuurlijk katenspek en rogge brood en een lekker slaatje. Zoals gewoonlijk gaat de soos open om 11.00 uür met koffie/thee, daarna genieten van het winterse menu en om 13.00 uur komt Dick Gelderblom van de Histori sche Vereniging een lezing houden over Schiedam toen en nu, van 1900 tot 2015. Mijn ervaring is dat de mensen aan zijn lippen hangen. De dag is weer afgelopen om 15.00 uur hou daar rekening mee met het bestellen van busvervoer. Voor deze dag is de bijdrage nog steeds 10 pper persoon en vraag me niet hoe wij het er nog voor kunnen doen. Dat is natuurlijk alleen mogelijk door alle vrijwil- Wilt u komen? Bel dan eerst met Nel Lowes op telefoon nummer 010-426 28 08 en bij akkoord maakt u gelijk uw bij drage over op NL91INGB0007445751 onder vermelding van 19/2. Ook voor deze dag geldt vol=vol, wacht dus niet met opgeven. Verder zijn wij druk bezig met het ledenbestand, daar heb ben wij ons eerlijk gezegd een beetje op verkeken hoeveel werk dit met zich meebrengt, maar wij zijn aan de laatste loodjes bezig en komende tijd krijgt u bericht wanneer de automatische contributies worden geïnd. Ook krijg ik al een beetje voor jaarskriebels, want ook het busreisje krijgt gestalte. De bestemming verklap ik na tuurlijk nog niet, maar daar kom ik volgende week op te rug. Hou wel donderdag 6 april alvast vrij! Tot volgende week! SCHIEDAM - Stadsomroep Schiedam gaat zijn program mering meer richten op nieuws, de organisatiestruc tuur wordt aangepast en de functie van directeur/hoofddi recteur worden gesplitst. Dat--betekent dat—Jetuy- Bouhuizen directeur wordt, Ted Konings hoofdredacteur en dat Yorick Haan, die afgelo pen twee jaar beide functies vervulde, de omroep zal ver laten. Rob Roskam wordt hoofd technische voorzienin- -geo. SCHIEDAM - In februari gaat de Parallelweg op de schop. De tijdelijke bestrating, die momenteel bestaat uit beton platen, wordt vervangen door de definitieve bestrating. Deze werkzaamheden starten in februari en zullen ongeveer drie maanden duren. Overschieseweg Ook de kruising met de Over schieseweg wordt heringe richt met een goede aanslui ting op de nieuwe Noorderbrug. De werkzaamheden op de kruising met de Overschiese weg zullen naar verwachting vier weken duren. Deze periode zal de doorgang een aantal dagen volledig zijn gestremd. De aan en afvoer van materia len zal hoofdzakelijk vanaf de Komiezenlaan plaatsvinden. Welke dagen dat precies zul len zijn, wordt bekend zodra de aannemer is geselecteerd. Inloopsessie Omwonenden worden op donderdag 19 januari door de gemeente bijgepraat over de aanpassingen tijdens een in loopsessie van 15.00 tot 18.00 uur. Reageer! redactie.ns@persgroep.nl COLOFON Advertentieverkoop en media-advies Hans Tilmans In de komende maanden, na een korte inwerkperiode van de nieuwkomers, zal de stads omroep werken naar een plan voor de radio- en tv-program- mering en een plan een streekomroep te vormen op termijn. jgÉt (E) advertising,west@ persgroep.nl (T)06-10961413 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep CD (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. nl (T) 06 - 29299696 Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Alg. redactiechef Zuid-Holland Annemieke Anneveldt (E) annemieke.anneveldt@persgroep. nl Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden w.depersgroep.nl/adverteren SCHIEDAM - "Als ik door de stad fiets valt me steeds de vervuiling op. Vergeten ze bij de gemeente soms dat vervuiling helpt om de stad nog meer te verloede ren? Een schone stad roept op om het schoon te hou den. Sinds we die nieuwe afvalcontainers hebben gaat het er ook niet op vooruit Je kan ook niet verwachten dat de bevol king het allemaal opruimt. Zet die lui die absoluut niks doen eens aan het werk." Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland ON

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3