VWO in vijf jaar op Lyceum Schravenlant Grote tot UITVERKOOP 7ÏZ0/ monturen £y Hoe kan ik 'videobellen' met mijn smartphone? Collecteer mee! Biljarters gezocht Raar maar waar Lunchroom in Foodmaster 8e editie Walking Dinner Zwemmen met korting Schaatsen op Winterland BRILMODE ROB BOON 5 WOENSDAG 18 JANUARI 2017 SCHIEDAM IN 'T KORT Van30januari toten met4fe- bruari wordt de collecte varr de Hersenstichting gehouden. Voor deze collecte worden dringend collectanten ge zocht. De Hersenstichting zet zich in voor al die mensen met een hersenaandoening. Opgeven bij de collecteorga nisator Anja van Stijn via her- senstichting-schiedam@hot- mail.com of via 761 68 75. Sociëteit St. Jozef beschikt on der meer over vier biljarts, waarvan op verschillende da gen en tijdstippen zeven bil jartverenigingen gebruik ma ken. Bij elke vereniging is er weer plaats voor enthousiaste biljarters (m/v). Informatie bij P. den Braber 010-8410004, pepper40@live.nl Op Basisschool De Regenboog is het project "Raar maar waar" van start gegaan. Het was een spectaculaire ope ning verzorgd door een pro fessor van Mad Science, die de kinderen hele gave proef jes liet zien en beleven. Gedu rende twee weken zullen in alle groepen proefjes en ex perimenten gedaan worden die te maken hebben met we tenschap en techniek. Don derdag 26 januari is er een inloopavond van 18.30 tot 20.00 uur, waarbij in alle groepen te zien is wat de kin deren geleerd hebben. Bianca Bockkom start 1 febru ari met een lunchroom in het pand van Foodmaster op de Malmo. "Het idee is om in Schiedam een eetgelegen heid neer te zetten waar mensen een gezellige, gezon de lunch kunnen nuttigen", zegt ze. Ook kun je er terecht voor bijvoorbeeld een High Tea. "Met Marjolein, personal trainer op de Malmo zijn ver schillende maaltijden samen gesteld die voldoen aan de norm van dagelijkse vitami nes die je lichaam nodig heeft." Natuurlijk blijft de Foodmas ter zelf gewoon bestaan, dit is puur een aanvulling. Woensdag 8 maart organi seert het Schiedams Vrouwen Platform (SVP) voor de achtste keer een walking dinner. Groepjes vrouwen lopen een culinaire route door de stad langs drie verschillende adressen. Tijdens de Open Dagen voor groep 8-leerlingen kunnen natuurlijk de nodige vragen worden gesteld over deze versnelde VWO-variant, SCHIEDAM - In vijf jaar je VWO afmaken. Vanaf volgend schooljaar kan dat op Lyceum Schravenlant. Robertine Kalis vaart, naast docent Spaans ook coördinator van dit ver snelde VWO, noemt het 'uniek in de regio'. De versnelde versie (een jaar korter dan regulier) is bedoeld voor leerlingen met een,, vwo-advies die op de basis school al hebben laten zien dat ze graag en makkelijk le ren. Vanaf de eerste schoolweek krijgen de leerlingen de leer stof uitdagend en in versneld tempo aangeboden. Op die manier, zo stelt de school, blij ven deze bovengemiddeld slimme leerlingen na hun overstap naar het voortgezet onderwijs gemotiveerd voor school. De onderbouw wordt in dit geval in twee in plaats van drie jaar gedaan. Ook kunnen ze later een (of meer dere) extra vak(ken) volgen of hun schooltijd op een andere manier diepgang geven, net zoals de andere vwo'ers dat mogen. De Business School en het versterkte bèta-pro gramma zijn daar voorbeel den van. Juist omdat deze leerstroom zo nieuw is en uniek in de re gio/verwacht het lyceum nog veel vragen van ouders, leer lingen én leerkrachten van de basisscholen te beantwoor den. Het versneld vwo is een van de maatregelen uit het Plan van Aanpak Toptalenten 2014-2018 van het ministerie. In dat plan staan 20 maatre gelen die basisscholen en- middelbare scholen helpen om toptalenten meer aan dacht te geven. SCHIEDAM - Zwembad Groenoord biedt iedereen in januari een uitgelezen kans om de goede voorne mens te realiseren. Onder het motto 'Maak het waar dit jaar' is een 25-baden- kaart voor het banen zwemmen de hele maand januari te koop met 10 euro korting. De 25-badenkaart is een jaar geldig en daardoor een stimulans om minimaal om de week te zwemmen. Er kunnen banen gezwom men worden op maandag tot en met vrijdag van 07.00 - 08.45bn van 11.45 - 1245 uur. In de avonduren is er banen zwemmen op maandag-,, woensdag- en donderdagavond van 20.00 - 21.00 uur. De 25 ba- denkaart kost deze maand 80 euro 340 per keer in plaats van 4,50). SCHIEDAM - Zaterdag 21 januari is Stichting Meet the Parents weer welkom om op Winterland te ko men schaatsen van 10.00 tot 14.00 uür. Aanmelden kan door een mailtje te sturen naar. meetthepa- rents@hotmail.com. Voor de kinderen wordt alles ex tra feestelijk gemaakt. De korting geldt op alle monturen met een kortingssticker. Deze aanbieding is geldig van 17Vm 28 januari 2017. Schiedam - Hof van Spaland 5, Telefoon: (010) 470 17 30 COMPUTERVRAAG VAN DE MAAND "Ik zie steeds vaker mensen met beeld en geluid contact - maken met anderen. Ik heb kleinkinderen die verder weg V wonen en ik zou ze zo graag ook via mijn telefoon of tablet willen zien. Kunt u mij vertellen hoe ik dit kan doen?" Meneer de Wit SANNE GEEFT ADVIES - "Beste me- i neer de Wit, bedankt voor uw vraag! Het contact maken met beeld en geluid noemen wij 'videobellen'. En inderdaad, steeds meer mensen doen dit. Er zijn verschillende programma's beschikbaar, het is gratis en u heeft naast audio dus ook de optie om uw kleinkinde ren te zien. Ik help u graag verder!" Skype Skype is het bekendste programma en maakt het eenvoudig om via internet andere Skype-gebruikers, met of zonder beeld, te bellen. Je maakt hiervoor gratis een account aan en voegt je contacten toe. Stuur nu uw vraag in op www.student aanhuis.nl/ computervraag Uiteraard is er ook een app voor, die makkelijk te installe ren is. Ik ga dit samen met u regelen. FaceTime Een ander populair program ma is FaceTime. Deze gratis dienst is van Apple. Met FaceTime kunt u via internet video- en audiogesprekken voeren met andere Apple- gebruikers. Het is vergelijk baar met Skype, maar werkt alleen op Apple-apparaten. De app staat automatisch op iPhones en iPads. Ik zal u uitleggen hoe dit werkt. Met videobellen bent u optimaal verbonden met uw. (klein)kinderen en kunt ze ook nog eens zien tijdens het gesprek. Veel plezier! Heeft u ook vragen over uw computer, tablet, smartphone of andere digitale apparaten? Studentaanhuis heeft ook bij u in de buurt computerstudenten en die helpen u natuurlijk graag. Voor een afspraak of meer informatie kunt u terecht opwww.studentaanhuis.nl/computervraag. v.brilmoderobboon.nl Deze rubriek wordt mede Heeft u ook een computervraag en wilt u via deze rubriek mogelijk raakt door de oplossing een van onze computerstudenten? Ga dan naar ct www.studentaanhuis.nl/computervraag en laat uw vraag MUOentaanhUIS.n daar achter De meest geste)de vragen worden gepubliceerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 5