Wim de Haan bokste zich naar de kunsten Klappen genoeg gehad! Belastingaangifte doen Mevrouw de Koning werd geruisloos 100 Van de lezer: 'Afrekenen' kunnen wij alleen helpen met uw eigen DIGID! Lunchlezen met Kees 't Hart Verdachten Bokelweg opgepakt 3 WOENSDAG 1 FEBRUARI 2017 SCHIEDAM - Wim de Haan vond zichzelf een gewone Gorzenaar, maar hij was een ongewone Schiedammer. Zelfs als hij even niet op de voorgrond wilde staan, was hij nadrukkelijk aanwezig. Zelfs in zijn laatste levensuren werd hij opgemerkt. De brandweer takelde hem vrij dagavond uit zijn huis aan de Lange Haven. Hij had een hartaanval gehad. "Ik zat met Wim rustig tv te kijken en in eens zakte hij weg. Ik had geen contact meer met hem," zegt zijn vriendin Tiny van Katwijk. Wim werd naar Dijk- zigt vervoerd en rond elf uur kreeg Tiny het trieste bericht van zijn overlijden. Willem Thomas Jan de Haan is 87 jaar geworden. Hij werd 13 mei 1929 geboren in Dordrecht. Kort daarna verhuisde zijn moeder naar de Gorzen in Schiedam. Zijn stiefvader wil de geen geld uittrekken voor de kapper en hij scheerde Wim met de tondeitse. ^Zo kreeg Wim een bijnaam: Kale Boomsluiter, naar de naam van zijn stiefvader. Wim knok te zich een weg naar zelfstan digheid. Hij ging boksen en was daar goed in. Hij werd SCHIEDAM - Petronella (Nel) Maria de Koning wordt op za terdag 27 januari 1917 geboren. Afgelopen vrijdag werd ze 100 jaar. De in Vlaardingen gebo ren en getogen eeuwelinge woont tegenwoordig in Schie dam en heeft een typisch 'Rot terdamse humor'. Als zoon Aad haar vertelt dat burgemeester Lamers op haar feestje komt zegt ze: 'Oh, daar ben je klaar mee!' Het wordt een gezellig onderonsje. Me vrouw de Koning vertelt de burgemeester, dat ze nog op zichzelf woont, vier keer per dag hulp krijgt en wekelijks bingo speelt. Gezond Zoon Aad: "Mijn moeder is ge ruisloos 100 geworden. Ze ge niet een goede gezondheid. Jammer genoeg is ze een bé- tje doof. Ze heeft nog nooit in een ziekenhuis gelegen, ze rookt niet, drinkt geen alcohol en zit nooit in de zon. Ze komt uit een sterk geslacht. Ook tantes van haar vaders kant bereikten de gezegende leef tijd van 104 en 105 jaar. Moe der woont met veel plezier in een hofje in Schiedam. Met hulp beweegt ze zich makke lijk en soepel en ze staat op zeer goede voet met iedereen die haar verzorgt. Al kan ze uit de grond van haar hart zeg gen, als er soms eens iets niet helemaal naar haar zin gaat: 'Oh, oh, wat ben je toch een krotekoker!" Etentje Omdat ze 100 jaar is geworden trakteert Mevrouw de Koning haar familie op een etentje in de 'Watertuin' in Schiedam. Burgemeester Lamers feliciteert de 100-jarige mevrouw De Koning. (Foto: Marius Schinkel) een internationaal gewaar deerde boksleraar en kwam in vele landen. "Ik heb veel boks kampioenen gekweekt. In Schiedam trok ik met boks wedstrijden volle zalen. Gek genoeg deed ik dat later als dichter weer." Namelijk, de stoere bokser be gon zachtmoedige en tedere gedichten te schrijven. Door het keiharde boksen heen ontdekte hij nieuwe waarden. Hij bracht door zijn bokslessen veel schoffies zelfbeheersing en discipline bij. Hij ontdekte een niet eerder ervaren 'va derschap'. Hij ging erover schrijven en dat leidde tot vijf bundels en twee boeken. Als bokser-dichter kwam hij in 2002 in het tv-programma De Stoel van Rik Felderhof. Later vroeg ook Ria Bremer hem als gast. Hij trad op met Jules Deelder en Simon Vinkenoog. Tot voor kort gaf Wim boks- trainingen. Hij was ook een kunstschilder geworden met een neiging tot het abstracte. "Schilderen is een uitlaatklep voor mijn emoties". Lees ver der op nieuwestadsblad.nl BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS Voor je het weet is het weer maart en L moet de belastingaangifte worden ge daan. Zoals alle andere jaren helpen wij u hiermee. Dit jaar is er echter een he leboel veranderd. Oorzaak hiervan is dat de Belastingdienst de begeleiding van het project sterk verminderd heeft en helemaal gestopt is met de financie ring van de projectkosten van de gezamenlij ke ouderenbonden. Natuurlijk laten wij de leden van Soos Blauwhuis niet in de kou staan en blijven dit voor onze leden doen. Maar omdat wij geen gebruik meer kunnen maken van hun systeem Heeft u deze niet of is deze verlopen? Geen nood, ook daar hel pen wij mee. Ons Service Team kan dit voor u verzorgen, zij staan voor u klaar op de vrijdagen tussen 13.00 en 14.00 uur. Als uitbreiding is er ook op de dinsdagen 14,21 en 28 februari tussen 13.00 en 14.00 uur iemand aanwezig om u te helpen. U kunt langskomen zonder een afspraak te maken en moet uw BSN meebrengen en een geldig identiteitsbewijs. Helaas kunnen wij niet helpen met een machtigingscode, wij bemiddelen alleen voor u als u beschikt over een geldige DIGID. De aanmeldingen voor de ouderwetse snertdag op zondag 19 februari lopen goed binnen. U weet de procedure: eerst aanmel den bij Nel Lowes 010- 4262808 en na akkoord gelijk het geld overmaken op N L911N G B0007445751 Ook de busreis is akkoord ge komen. We vertrekken don derdag 6 april naar Doesburg. De reis, inclusief twee keer koffie met gebak, driegangen diner, rondrit met een gids, bezoek aan het mosterdmuse um en na afloop nog gezellige nazit, kost 46,- per persoon. De ervaring leert dat zo'n bus reis in no-time vol zit. Dus wilt u mee? Wacht niet te lang en geef u op bij Nel. Voor beide activiteiten geldt: vol= vol. Een aantal mensen heeft vori ge week nog een ANBO-ma- gazine gekregen, ondanks dat zij geen lid meer zijn. Dat komt omdat ANBO een leden bestand van november heeft aangeleverd bij de drukker. Geen zorgen dus. Tot volgende week! SCHIEDAM - Op zondag 12 fe bruari is het weer Lunchlezen bij boekhandel Post Scriptum. Zij ontvangen Kees 't Hart, die zal praten over zijn nieuwe ro man Wederzijds. Een roman over een wel heel radicale oplossing om van de overlast in de buurt af te ko men. In de kritieken is het boek geprezen, mede om zijn humor. Natuurlijk zal ook eerder werk ter sprake komen, zoals zijn Teatro Olympico, dat op de shortlist van de Libris Litera- SCHIEDAM - In het Nieuwe Stadsblad van 11 januari stond een artikel 'Waar kan ik B8>W op afrekenen?' Daarin belooft wethouder Van Aaken (CDA) dat zij dit jaar de wijken in zal gaan met haar GROENE PLEIDOOI voor de energie transitie: op en rond het huis minder energie ver bruiken. Dit is op zich natuur lijk een prima initiatief. Maar wethouder Van Aaken zou dan moeten beginnen op Stadserf nummer 1. Ik woon namelijk ook op het Stadserf tegenover nummer 1. Vanuit mijn woonkamer kijk ik recht in de voormalige, thans leeg staande bibliotheek. Tot mijn verbazing zie ik dat daar zo'n 160 TL-buizen over dag branden terwijl zich geen mens in deze ruimte bevindt. En niet alleen overdag, ook in de avond en nacht en zelfs in het weekeinde -weliswaar een aantal minder- branden er nog steeds in deze leeg staande ruimte nutteloos lampen Pure energie-verspilling! Mevrouw Van Aaken Is dit een taak voor U R. Wijzenbroek Mee eens? Stuur uw reactie of opmerking over iets anders wat u is opge vallen naar: redactie.ns@ persgroep.nl onder vermel ding 'Van de lezer'. COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD tuur Prijs stond. De middag begint om twaalf uur, entree is tien euro, inclu sief lichte lunch, in verband met de inkoop van die lunch is vooraf aanmelden gewenst bij de boekhandel in Advertentieverkoop en media-advies g* Hans Tilmans j|ËL j (E) advertising,west@ persgroep.nl (T) 06-10961413 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen (Spersgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. (T) 06-29299696 Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Alg. redactiechef Zuid-Holland Annemieke Anneveldt (E) annemieke.anneveldt@persgroep. nl Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden SCHIEDAM - Drie minder jarige jongens van 15 en 16 jaar zijn opgepakt op ver denking van het misbrui ken van een 35-jarige vrouw in haar auto die ge parkeerd stond aan de Bo kelweg. Het gruwelijke voorval vond plaats in november. De vrouw was vanaf Schie dam CS al door de jongens gevolgd naar haar auto. Acht minuten lang werd ze hier misbruikt. Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl Hof van Spaland. Druk - WKMÊÈÊiËtiBku (I)www.dippgrojp.ni/adverteren

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3