ZEKER ZO R0EDC00P co [5BI22S9 i^679 Groep 7 krijgt les over democratie Kleine Ambassade laat H zich adviseren Mooie ideeën tijdens kinderdebat KEUZE KORTING Schiedam Kinderen even opgelet! Op excursie bij Irado 15 WOENSDAG 8 FEBRUARI 2017 sugar Snaps schaal ISO gram peulen schaal 150 gram haricots verts schaal 150 gram bospeen per bos avocado per stuk In maart gaat Afval the Game weer van start. Vind jij ook dat we veel minder (restjafval moeten weg gooien? nadinekooke@de- kleineambassade.nl Op 77februari presenteren de kinderen hun ideeen aan de Kinderge meenteraad. SCHIEDAM - Een drukbezocht kinderdebat tijdens het Open huis van de gemeente Schie dam. Kinderen debatteerden over de geschiedenis van hun eigen stad, het luisteren naar de mening van kinderen en of stemmen verplicht moet wor den. Al debatterend werden er mooie ideeën bedacht! Zo vonden de deelnemers dat kinderen meer kennis moeten krijgen over de stad. Daarvoor zou er een les, een wedstrijd met vragen over Schiedam of een video over de geschiede nis moeten zijn. Er werd be sproken waarom stemmen belangrijk is en gestemd op thema's die de kinderen het allerbelangrijkste vonden. Samen rr DE KLEINE AMBASSADE 's-Gravenlandseweg 606-608 Vol trots presenteert de Kleine Ambassade haar eigen kinder- en jongerenraad! De leden van de raden zijn op 18 januari officieel geïnstalleerd. De Kleine Ambassade laat zich binnen projecten altijd al adviseren door kinderen en jongeren, maar vond het tijd om dit naar een hoger plan te tillen. De kinderen en jongeren zullen adviezen uitbrengen over uiteenlopende zaken, zoals onderwerpen die in de toekomst meer aandacht verdienen. Voor Afval the Game be zocht de Comm. Milieu van de Kindergemeenteraad Irado: "Woooow, ik wist niet dat je zoveel soorten afval kon scheiden!" SCHIEDAM - Als jij een advies mocht uitbrengen aan de ge meente Schiedam, wat zou dat dan zijn? Op zes verschil lende basisscholen in Schie dam krijgen de leerlingen van groep 7 de kans om zo'n advies uit te brengen. In drie gastlessen leren kinde ren meer over democratie en keuzes maken. De kinderen verdiepen zich in de manier waarop een ge meente wordt bestuurd. Ze leren wat de rol is van ge meenteraadsleden en ontdek ken wat de invloed van het bestuur is op hun eigen leef omgeving. Met die kennis in het achterhoofd vormen zij een mening over verschillen de onderwerpen die belang rijk zijn voor kinderen, zoals pesten, schoolprestatiedruk, voeding, zorgen voor anderen, geld(zorgen) en welzijn. Uit eindelijk stemt elke groep op twee onderwerpen die ze in de laatste les met eikaar wil len uitwerken tot een advies aan de gemeente. Bij het uitwerken denken ze ook na over hoe zij zelf een steentje bij kunnen dragen aan de uitvoering ervan. Ben je benieuwd naar hun ideeën en oplossingen? Tijdens het Gesprek met de Stad op 17 fe bruari presenteren de groepen hun adviezen samen met de Kindergemeenteraad aan de gemeente. Culinaire filetrollade per kilo 6.50 100 GRAM Alle Ariel of Dreft wasmiddel 2 stuks naar keuze alle combinaties mogelijk flacons ariel wasmiddel vloeibaar k 1170 ml

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 15