Agenda 0®e%V5? Omdat wij begrijpen dat Lotte liever buiten adem raakt van Pieter. ranciscus Koffers vol Annie MG op Kinderfestival Q10 voor extra energie Boek van de Week: Wederzijds Zondag 12 februari Dinsdag 14 februari Vrijdag 17 februari Zaterdag 18 februari 17 WOENSDAG 8 FEBRUARI 2017 SCHIEDAM - De tweede editie van het Kinderfestival in Westvestgo-kerk gaat 18 fe bruari van start met de voor stelling Woei! van muziekge zelschap Alle Hoeken van de Kamermuziek. De zondag staat geheel in het teken van Annie M.G. Schmidt. Acteur Eric Beekes gaat in de familie voorstelling Feestje met Annie op reis met twee koffers vol liedjes en gedichten van Annie M.G. Schmidt. Voor kinderen zijn alle voorstellingen gratis, volw. betalen 5,00. SCHIEDAM - Een energiek hart is de sleutel tot lichame lijk en geestelijk welzijn. Het lichaamseigen co-enzym Q10 blijkt, naast andere goede ei genschappen, je hart een ex tra boost te geven. Elke cel in ons lichaam maakt zijn eigen energie aan in kleine energie centrales, waar suiker en vet verbrand worden, en via de stof Q10 worden omgezet in lichaamsenergie. Cellen die veel moeten doen, zoals de hartcellen, hebben veel van deze centrales. Als we ouder worden neemt de aanmaak van Q10 in ons lichaam af en kunnen cellen waarvan veel geëist wordt uitgeput raken. Aanvulling met Q10, zo blijkt uit onderzoek, geeft uitgeput te cellen weer nieuwe energie. De hoeveelheid Q10 in onze voeding is verwaarloosbaar. Ons lichaam moet het hebben van de eigen aanmaak van Q10. Deze aanmaak daalt al na je 20e. Ons hart, het orgaan dat de meeste energie ge bruikt in ons lichaam, bevat op 40-jarige leeftijd al i/3e minder Q10 en als we 80 zijn is het al 2/3e minder dan op je 20e. Bij vermoeidheid boven de 40 moet het lampje - is dit een Q10 tekort - dus gaan branden. Een goed opneem baar Q10 preparaat kan dan wonderen doen. Kees 't Hart is een schrijver die al meer dan 20 jaar aan de weg timmert. Toch zal hij bij een groot publiek niet bekend zijn. En daar gaan wij nu een eind aan maken. 't Hart schrijft zijn romans met een verlangen het zijn lezers naar de zin te maken. En omdat hij over een be hoorlijke dosis 'gevoel voor humor' bezit, lukt dit hem moeiteloos. Lees zijn laat ste roman Wederzijds, een verhaal met een maat schappelijk thema: overlast in woonwijken, 't Hart stelt Wederzijds voor, een ver eniging die iets aan over last zoals graffiti, harde muziek, nachtelijke feestjes of alles wat de medemens maar irriteert aanpakt. Een echtpaar wordt langzaam deze club binnengezogen nadat ze hebben laten blij ken dat het heel vervelend is om een Ziggo-kastje ie dere week over te moeten verven omdat er weer een tag op staat. Eenmaal als lid geïntroduceerd neemt de afkeer toe. Je moet een stoïcijns karakter hebben als de inhoud van dit boek niet herkenbaar overkomt en de onderkoelde humor niet aanslaat, (oordeel: 8,5) 14.30 DANSFEEST Dansen voor senioren onder leiding van allround zangeres Rita Young. De dansvloer is open tot 17.00 uur in Francois HaverSchmidt aan de Willem de Zwijgerlaan 35. Een kaartje kost 3,50 euro, inclusief koffie of thee. Kaarten zijn bij aankomst in de zaal verkrijg baar. 10.00 MEZENPOTJE MAKEN Tijdens het 'Open Huis'in de Hoeksteenkerk (hoek Warande/B.K. laan) is iedereen welkom voor koffie/ thee en een praatje. Tussen 10.00 en 12.00 uur kan er een mezenpotje worden gemaakt. 19.00 ALZHEIMER CAFÉ In Frankeland is er tot 21.30 uur deze informatieavond over alzheimer. Thema is 'Het niet pluis gevoel'. Voor meer informatie: Liesbeth de Kok, tel. 426 49 25. 13.00 DIGITAAL SPREEKUUR In Wijkcentrum De Brug een spreekuur voor alle vragen over mobiel, laptor, e-reader en tablet in de Bibliotheek in EO Nederland Zingt maakt 14 februari tv-opnames in de Grote Kerk. De kerk is al helemaal uitverkocht! (Foto: Fun-key Events) De Brug. Deskundige vrijwilligers van het Leercentrum Seniorweb Bibliotheek Schiedam zitten klaar om advies te geven. Het spreekuur heeft een open inloop. Afhankelijk van het aantal bezoekers kan er sprake zijn van een wachttijd. Bezoekers nemen hun eigen apparaat mee en het advies is gratis. BLOEMSCHIKKEN Elke derde vrijdag van de maand wordt er iets moois met bloemen gemaakt. Vanwege de aanschaf van de bloemen moet u zich wel tevoren inschrijven aan de bar. Kosten zes euro in De 5 Molens, Nieuwe Damlaan 10.00 KINDERFESTIVAL In de Westvestgo-kerk start dit festival met de voorstelling Woei! van muziekgezelschap Alle Hoeken van de Kamer muziek. De zondag staat geheel in het teken van Annie M.G. Schmidt. Acteur Eric Beekes gaat in de familie voorstelling Feestje met Annie op reis met twee koffers vol liedjes en gedichten van Annie M.G. Schmidt. Voor kinderen zijn alle voorstellin gen gratis toegankelijk. Jongeren jong laten zijn Lotte krijgt een behandeling op maat. Wij begrijpen dat zij zich als jongere niet wil laten beperken door haar long ziekte. Gasthuis Vlietland Zorg van generaties www.franciscus.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 17