Altijd til de, buurt! Fabriplein aanpakken 11+12 FEB. 300 KRAMEN 'ft Historische details blijven behouden Optimale hypotheek? Schiedam Broersvest 64 (010)4731150 ROTTERDAM Veerboot naar Texel hier gerepareerd Alewijn de Groot in de steigers Minder voortijdig schoolverlaters Zondag Late check-in (13,50) WOENSDAG 8 FEBRUARI 2017 Nieuwe Stadsblad® Redactie: Delftseplein 27-k, 3013 AA Rotterdam 06-29299696 redactie.ns@persgroep.nl www.nieuwestadsbiad.nl Q NieuweStadsblad @NieuweStadsblad VERTROUW OP 45 JAAR ERVARING AUTOBEDRIJF VAN SCHIE BV 'S-GRAVENZANDE H A INFORMEERT INSPIREERT AMUSEERT Samen met de gemeente gaat Woonplus het Fabriplein in Oost aanpakken. De 72 woningen zijn door verzakkingen en ouderdom in slechte staat. Renoveren is geen optie. Medio 2018 worden de woningen gesloopt. Daarvoor in de plaats komen 46 eengezinswoningen met tuin voor de sociale ver huur. Dit sluit aan op de doelstellingen van de Woonvisie van de gemeente en bij ambities van Woonplus om meer betaal bare woningen voor gezinnen te realiseren. Karakter Fabriplein blijft De sfeer van het plein blijft behouden. Architect Rob Ruoff laat de historische details uit de oorspronkelijke woningen terugkomen in de nieuwe wo ningen. Zo blijft het vertrouw de beeld van de huizen in Oost bestaan. Betrokkenheid bewoners Huurders zijn eind januari tij dens een informatieavond al geïnformeerd over de conse quenties. Zij toonden begrip voor het sloopbesluit. Woon plus gaat hen begeleiden bij het zoeken naar een andere, vergelijkbare woning. Woon plus en de gemeente presen teerden afgelopen week de nieuwbouwplannen aan de omwonenden. Zij waren en thousiast over het ontwerp en zijn blij dat het karakter van het plein behouden blijft. Overlast werkzaamheden De omwonenden deelden hun zorgen over de overlast. m Jazeker. De Hypotheker. www.hypotbekefM; Woonplus, de gemeente en andere betrokken partijen hebben aangegeven graag in gesprek te blijven met de om wonenden over het bouwpro ject. Ook komt er een klank bordgroep. De buurtbewoners worden op de hoogte gehou den van belangrijke momen ten zoals de start van de sloop en de bouw. Ook komt er een vast aanspreekpunt voor de buurt. De samenwerkende partijen verwachten de eerste wonin gen in de zomer van 2019 op te leveren. Naast het Fabriplein werden en worden er nog veel meer buurten in Oost opgeknapt. Doel is een betere mix qua woningaanbod te krijgen zo dat bewoners uit de buurt ook door kunnen stromen in de eigen buurt en hier de zoge naamde woningcarriere kun nen maken. Reageren? redactie.ns@pers- groep.nl Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten RDM-ONDERZEEBOOTIOODS SCHIEDAM - "Gewoon een gezellige middag zonder pretenties", voorspelde Wiebe Hooge- veen voor de eerste editie van het Winterterras dat afgelopen weekend plaatsvond in Schie dam. Maar wat werd het gezellig! Er was glüh wein en rookworst en voor de kinderen marsh mallows die ter plekke konden worden geroosterd. Wiebe was uiteraard present met zijn goulashkanon. een militaire veldkeuken uit 1957, die ooit aan het leger van de DDR (Oost-Duitsland) toebehoorde. „Als het succes vol is, gaan we vast en zeker meer winterter rassen organiseren," zegt Michael Boekholt van De Beurs. Foto: Yvonne Kluin Door Kor Kegel SCHIEDAM - De Dokter Wage- maker is maandagochtend over de Nieuwe Maas terug gekeerd naar Texel. De veer boot tussen Den Helderen het eiland heeft in Schiedam een grondige vernieuwing onder gaan en is ook van een nieuw uiterlijk voorzien. De Dokter Wagemaker is het vlaggeschip van de Koninklijke NV Texels Eigen Stoomboot Onderneming (TESO). De veerboot lag een maand bij Damen Shiprepair aan de Wil tonhaven. Daar werd het voorzien van nieuwe kleuren, waardoor het een zelfde uiter lijk heeft gekregen als de Texelstroom, een ander veer schip van de TESO. Adriaan Wagemaker (1863- 1933) was huisarts op Texel. Hij richtte in 1907 de Texelse veer dienst op. De onderneming wordt gesteund door het hele bedrijfsleven op het eiland. De Dokter Wagemaker heeft een maand in Schiedam gelegen en keerde maandag terug naar de onderhoudskade op Texel, waar de laatste werk zaamheden werden verricht. Ook in de salon is een en an der vernieuwd en opgefrist. Verder zijn er op diverse plaat sen in het schip onderhouds- en reparatiewerkzaamheden verricht. Vrijdag wordt de boot weer in gebruik genomen. De Dokter Wagemaker is ook in 2014 bij Damen geweest voor groot onderhoud. Om de schepen in optimale conditie te houden vindt regelmatig onderhoud plaats. Momenteel beschikt TESO over drie sche pen: Schulpengat (1990), Dok ter Wagemaker (2006) en Texelstroom (2016). SCHIEDAM - Scoutinggroep BvH in Schiedam beschikt over één van de oudste Scou- tingschepen van Nederland. Niet vreemd dat het ruim 140 jaar oude wachtschip Alewijn de Groot regelmatig onder houden moet worden. Het volledig uit vrijwilligers be staande onderhoudsteam van de vereniging is op dit mo ment dan ook druk bezig om de stuurhut van het 25 meter lange schip op te knappen. Naast de vele uren die er van uit de vereniging in het op knappen van de Alewijn wor den gestoken heeft het schip ook een financiële bijdrage ontvangen van de Vereniging de Prins Hendrik Stichting, het Admiraal van Kinsbergen- fonds en het Vaderlandsch Fonds ter aanmoediging van 's-Lands Zeedienst. SCHIEDAM - Het percentage voortijdig schoolverlaters (VS- V'ers) laat een dalende trend zien. Nog nooit was het per centage en aantal zo laag (schooljaar 2014/2015: 2,5% 146 jongeren). Een mooi resul taat, behaald door goed afge stemde inspanningen van veel partijen in de stad. Een veel omvattende aanpak die al sinds 2002 in ontwikkeling is. Naast de gemeente investeren ook het Rijk en de scholen sterk in het voorkomen van VSV. Wethouder Onderwijs Mario Stam: "De achterliggen de gedachte is dat jongeren de kans moeten krijgen - en pak ken! - om hun talenten maxi maal te ontwikkelen. Een di ploma vergroot de kans op werk en hoe hoger het be haalde niveau hoe groter de kans op - beter betaald - werk." De cijfers: dalende trend Alle jongeren t/m 23 jaar moe ten een startkwalificatie ha len. Dat is een havo- of vwo-diploma, of een MBO-di- ploma vanaf niveau twee. Jongeren die geen startkwali ficatie hebben gehaald en geen opleiding volgen, zijn VSV'ers. De grootste risico groep bestaat uit jongeren op het MB01 en 2. "Dat we in schooljaar 2014/2015 zo'n mooi resultaat hebben behaald, betekent niet dat we achterover kun nen leunen. Elk jaar komt er immers weer een nieuwe groep leerlingen op school die we binnenboord moeten hou den. De winst uit het verleden moeten we vasthouden en we doen er een tandje bij om het aantal voortijdig schoolverla ters verder terug te dringen", aldus wethouder Stam. Vanaf 18.00 uur Sauna-entree gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 1