Schiedammers voor half geld naar binnen We zitten niet stil Frankeland in Top 3 laagste ziekteverzuim Weer tiener opgepakt Nog geen lid? Dan kunt u dat meteen worden. Wie wint de grote brandersbeker? Ff zoeken op de markt 3 WOENSDAG 8 FEBRUARI 2017 Het Stedelijk Museum Schie dam is het eerste museum in Nederland, dat het aan de bezoekers overlaat hoeveel ze willen betalen voor koffie, thee of een zelf gesmeerde boterham. SCHIEDAM - "We willen dat onze bezoekers zich welkom voelen," zegt museumdirec teur Deirdre Carasso. Het nieuwe horecaconcept 'betaal wat je het waard vindt' is ge baseerd op goed vertrouwen. De bezoekers kunnen zichzelf bedienen en kiezen uit lokale producten van onder meer Het Vlaamsch Broodhuys, chocolaterie De Bonte Koe en Expreszo. Er staan lange tafels in de aula, waarje zelf een bo terham met chocoladepasta of jam kunt smeren. In de aula zijn de rode kasten van architectenbureau MVRDV opnieuw ingericht met kunst en historische voorwerpen uit de museumcollectie. Ook is het winkelaanbod uitgebreid met Schiedamse producten. Deirde Carasso wil dat het Ste delijk Museum Schiedam een echt gasthuis voor de stad is. Overigens was het gebouw vroeger ook een gasthuis, De wand in de entreehal is opnieuw ingericht. Het museum is op maandag gesloten, maar verder elke dag open van elf tot vijf uur. maar dan voor ouderenzorg, te weten het Sint Jacobsgast- huis, dat later naar de BK-laan verhuisde. Omdat het museum zich na drukkelijk op de stad wil rich ten, worden de entreeprijzen voor Schiedammers gehal veerd. Je hoeft alleen je post code te noemen en dan betaal je vijf euro minder voor een bezoek aan de tentoonstellin gen. Kinderen tot en met twaalf jaar kunnen gratis naar binnen.Zaterdag is op de .Hoogstraat 112 de expositie Echt Schiedams van start ge gaan met historische attribu ten uit de museumcollectie. Veel voorwerpen zijn jaren niet meer te zien geweest. In .een andere ruimte hangen fo to's die de Schiedamse foto graaf Paul de Graaff maakte van de bodes van Schiedam met hun antieke bodebussen en versierselen. Op de tweede verdieping zijn de schaduw beelden van Diet Wiegman te zien. Op zolder zijn tenslotte nog de Nederlandse kunste naars van de CoBrA-beweging vertegenwoordigd. Door Kor Kegel SCHIEDAM - De Frankeland- groep heeft te horen gekregen dat het in de Top 3 zit van de Vernet Health Ranking 2016. Dat is de landelijke ranglijst van best presterende zorgor ganisaties op het gebied van ziekteverzuim. Op donderdag 9 maart is de feestelijke prijsuitreiking op het Amersfoortse landgoed Schothorst. Dan hoort de Frankelandgroep of ze op 1, 2 of 3 staat. Geweldig! "Opnieuw een geweldige prestatie!" hebben de mede werkers te horen gekregen in een rondschrijven van be stuurder Ben de Koning mede namens directeuren Minke de Jong, Pepita Breugem en Roel van Tongeren. Het zeer lage ziekteverzuim geldt voor de hele Frankeland groep, dus voor Frankeland, het. Jacobs Gasthuis, Schie- waegh en Harg-Spaland in Schiedam, Vaartland in Vlaar- dingen en de thuiszorg. Al enkele jaren incasseert de Frankelandgroep de meest uiteenlopende prijzen, zoals de Gouden Keurmerken in de Zorg voor alle aangesloten huizen, de op één na meest diëntvriendelijke verpleeg-/ verzorgingshuis van Neder land en eind 2016 de titel Bes te Werkgever van Nederland. "De Frankelandgroep is vaak in de prijzen gevallen. Dat is een zeer bijzondere prestatie!" zegt Marieke Schurink, die di recteur is van het Vernet Ver- zuimnetwerk dat de jaarlijkse ranglijst met uiterste zorg sa menstelt. Op g maart hoort de Frankelandgroep of ze op 1,2 of3 zijn geëindigd, (foto: archief) BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS Onze vrijwilligers zitten de komende we- ken niet stil. Om te beginnen is ons Ser- jl vice Team druk bezig om voor u een DIGID aan te vragen. Zonder DIGID kun nen wij niet helpen bij de belastin gaangifte. Afgelopen vrijdag was het zelfs zo druk dat men moest wachten, maar dat is natuurlijk geen straf in onze gezellige sociëteit. Zij helpen u altijd met uw problemen op de vrijdagen tussen 13.00-14.00 en nu ook als uitbreiding op de dinsdagen 14,21 en 28 februari, zelfde tijden. U hoeft geen afspraak te maken maar breng wel uw BSN-nummer en identiteitsbewijs mee. Deze service is natuurlijk alleen voor leden van Soos Blauwhuis. Voordat de drukte van het invullen begint hebben wij nog onze themazondag op 19 februari. Dick Gelderblom komt vertellen over Oud Schiedam met lichtbeelden onder het genot van een ouderwetse snertmaaltijd met katenspek, roggebrood en een slaatje. Even opgeven bij Nel Lowes en dan meteen de eigen bijdrage van tien euro overmaken. Lust u geen erwtensoep of heeft u problemen met het betalen per bank, laat het ons we ten, wij vinden overal een oplossing voor. Laat het geen reden zijn om niet te komen. Ook op zondag 19 maart hebben wij weer een geweldig pro gramma samengesteld. Wij gaan iets nieuw doen, name lijk mosselen eten. Mmm lek ker met sausjes; ik krijg er nu al trek in. Voor mensen die geen mosselen lusten hebben wij als alternatief een lekker- bekje. Een optreden van het Shanty Koor maakt de dag compleet. Ook vooraf opge ven. Dan begint het spektakel van de belastingen, wij starten op maandag 6 maart en wanneer u alle opgaves en gegevens binnen hebt mag u vanaf maandag 27 februari een af spraak maken met Andre van Riel. Zoals gewoonlijk is hij te bereiken onder zijn bekende nummer 06-28451370. Ook hiervoor geldt dat u natuurlijk lid bent van de soos. Al worden het voor ons soms hectische tijden, ik heb er zin Tot volgende week! SCHIEDAM - Nog een paar dagen en dan wordt duidelijk welke groep middelbare scho lieren dit jaar de grote bran dersbeker heeft gewonnen. Vrijdag 10 februari van 12.15 tot 14.15 uur wordt tijdens een feestelijke bijeenkomst in Je- neverie 't Spul op de Hoogs traat 92 bekend gemaakt wie de winnaars zijn. Alle leerlingen van de tweede klassen van Lyceum Schraven- lant hebben op 27 januari in de winterkou een tijdreis ge maakt naar het Schiedam van 250 jaar geleden. Tijdens dit 'Erfgoedspoor' bezochten zij onder meer molen De Drie Koornbloemen, branderij De Tweelingh en het Nationaal Jenevermuseum en moesten ze laten zien dat ze het verle den van hun stad kennen. SCHIEDAM - De politie heeft maandagochtend een vijfde verdachte aangehouden voor een overval op een maaltijd bezorger. Dit keer een 15-jarige Schiedammer. Donderdagavond werden al vier jongens aangehouden door politie in burger: drie Schiedammers en één Vlaar- dinger van 16 en 15 jaar oud. De politie weet niet of deze vier voor alle zes de overvallen die recent zijn gepleegd, ver antwoordelijk zijn. Dejongens zitten nog vast. Schiedamse bezorgrestau- rants hebben aangegeven de politie een seintje te blijven geven wanneer een voor hen onbekende klant een bestel ling plaatst en opgeeft contant te willen betalen. Agenten in burger houden de bezorger dan op afstand in de gaten. De politie wil eigenlijk het liefst dat maaltijdbezorgers afstappen van het aannemen van contact geld. Al bedroeg de buit van de afgelopen we ken slechts enkele tientjes. Zorgelijk Veel mensen vinden het zor gelijk dat er de laatste tijd zo veel tieners zijn aangehouden voor stevige misdrijven. Voor de brute verkrachting op een Schiedamse vrouw nabij station Schiedam CS werden onlangs ook drie Rotterdamse tieners van 16 en 15 jaar aan gehouden. COLOFON IET NIEUWE STADSBLAD Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens (E) advertising, west <s> persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088)013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. nl (T) 06 - 29299696 Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Alg. redactiechef Zuid-Holland Annemieke Anneveldt (E) annemieke.anneveldtgipersgroep. nl Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden SCHIEDAM - Vanaf vrijdag io februari krijgen een aan tal kooplieden van de Weekmarkt Centrum een nieuwe plek op de markt. Naar aanleiding van de verplaatsing van de week markt van het Stadserf naar Broersveld hebben de kooplieden in december nieuwe standplaatsen ge kozen. Veel van de kooplie den zul je terugvinden op hun vertrouwde plek, maar een aantal hebben een nieuwe plek gekozen. (I) www.depersgroep.nl/adverteren Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3