Richard Vrijhoef nieuwe dirigent leerlingenorkest Warme truiendag PvdA blij met pilot Verwendag Verbouwing Debat Mediteren Miss GEZOCHT: voor huisartsenpraktijk in Schiedam-Noord GEDIPLOMEERDE DOKTERSASSISTENT(E) Natuurlijke en effectieve oplossing bij een droog, trekkerig gevoel en korstjes in de neus 'Beschermt en bevochtigt het neusslijmvlies langdurig' Een leuke baan? Haal nü je diploma1. wuAiter- "Revolutionaire doorbraak voor gewrichten" 5 WOENSDAG 8 FEBRUARI 2017" IBAUHH31 8 DAQ8W30W P SCHIEDAM IN 'T KORT SCHIEDAM - Op de Mon- tessori basisschool gaat de verwarming vridjag 10 fe bruari een graadje lager. Alle kinderen trekken daar om een lekkere warme trui aan naar school. Zo bespa ren zij 6 procent energie en 6 procent CO2. Het is voor de elfde keer Warmetruiendag in Neder land. Die dag is bedacht om energie te besparen, want dat is beter voor het milieu. Met Warmetruiendag wordt aandacht gevraagd voor de klimaatverande ring. Wethouder Van Aaken opent de dag rand negen uur. Maar niet eerder dan dat er een warming-up voor de kinderen verzorgd is op het schoolplein. Tij dens de opening zullen de dames van Granny's finest live een sjaal breien. SCHIEDAM - Het college heeft laten weten per 1 fe bruari voor 4 maanden een pilot te starten om mantel- zorgers met parkeerkosten tegemoet te komen. De Pv- dA-fractie is blij met het initiatief dat als doel heeft een parkeervoorziening voor mantelzorgers te rea liseren. Op 4 februari was het wereld kankerdag en ook de kick-off van de landelijke actie "Geef een glimlach cadeau", een ini tiatief van de stichting Look Good Feel Better. Dit is een stichting die tot doel heeft vrouwen met kanker tips over uiterlijke verzorging te geven. Beautiful Balance uit Schie dam is als schoonheidssalon aangesloten bij deze stichting en geeft in februari 5 gezichts behandelingen cadeau aan vrouwen die getroffen zijn door kanker. "Het doel van de behandelingen is een puur verwenmoment creëren, zo dat er even niet aan de ziekte gedacht hoeft te worden," al dus Eva Gundlach, eigenares se van Beautiful Balance. De dames kunnen zelf een af spraak maken bij de salon door te bellen naar 273 06 09 of mail naar: kantoor@beau- tiful-balance.nl. Vrijdag 10 februari sluit Albert Heijn Hof van Spaland om 17.00 uur de winkel voor ruim tien dagen. De winkel wordt flink verbouwd in die periode en er wordt deels een nieuw assortiment opgenomen. Daarom gaan bepaalde pro ducten met 35% korting de deur uit. Vrijdag zal het vers assortiment (exclusief brood) met 35% korting worden ver kocht. Woensdag 22 februari is de winkel weer vanaf 12.00 uur open. In de tussentijd kunnen klanten met een kor tingsbon tien procent korting op de aankopen bij de AH in De Loper en Lange Kerkstraat krijgen. Woensdag J5 februari van 20.00 - 21.30 uur organiseert de Bibliotheek Schiedam in aanloop naar de landelijke verkiezingen een politiek de bat. WD, SP, D66 en CDA gaan met elkaar in gesprek en pre senteren zich op het gebied van Zorg, Milieu en Veiligheid. Het publiek kan de aanwezige sprekers vragen stellen over deze thema's. Toegang gratis aan de Lange Haven 145. In de Grote Kerk wordt zater dag 11 februari de tweeweke lijkse bijeenkomst van medi tatie en morgengebed geleid door Ruud Kats, voorzitter van de Raad van Kerken. Aanvang is 11.00 uur en de deelname is vrij. De Schiedamse Mara van Col- lenburg (20) is geselecteerd als een van de finalisten van Miss Beauty of Zuid-Holland. De fi nale vindt plaats op 25 maart in Rotterdam. De groep komt in actie voor de stichting Haar- wensen. Sinds begin dit jaar staat Richard Vrijhoef voor het leerlingenorkest van St. Radboud. Na een paar weken zijn orkest en dirigent al behoorlijk aan elkaar gewend. Nieuw bloed bij het leerlin genorkest van St. Radboud. Richard Vrijhoef is er sinds begin dit jaar dirigent. Jos Over de Vest stelt hem voor. SCHIEDAM - Hoe lang ben je al dirigent? Dirigeren van orkesten doe ik al 22 jaar. Wat trekt je aan dirigeren van een leerlingenorkest? Wat ontzettend leuk is dat je als dirigent mag bijdragen aan de muzikale opvoeding van muzikanten. Het thuis oefe nen en volgen van lessen wordt vooral voor een muzi kant op een blaasinstrument beloond met een plek in een orkest. Wat voor concert wil je graag met dit orkest doen? Een paar maanden geleden was ik als belangstellende luisteraar bij het concert in het kader van de Kinderboeken week. Maar ook een concert met bijvoorbeeld een rapwed- strijd, of een flashmob lijken mij een uitdaging. Hoe waren de eerste repeti ties? De eerste twee repetities wa ren wennen, ik ben natuurlijk anders dan mijn voorgangster, maar ik heb er een goed ge voel aan overgehouden. Waar ken je Radboud van? Uit de periode toen ik als do cent koperen blaasinstrumen ten bij Muziekcentrum Op- Maat een aantal leerlingen van Radboud les gaf. Waarom moeten kinderen bij Radboud komen spelen? Onderzoeken hebben uitge wezen dat muziek maken slimmer maakt. Musiceren roept fantasie op, maar is in een orkest ook teamwork. 16+ uur/week, flexibel bij afwezigheid/vakantie collega's Kijk voor meer inPormatie op kethel.praktijkinPo.nl Word jij onze nieuwe collega? Een pijnlijk, trekkerig gevoel in de neus? Korstjes en soms zelfs bloedneuzen? Grote kans dat uw neusslijmvlies te droog is. Zo'n 17% van de Nederlanders heeft er last van, blijkt uit onder zoek. En nog eens extra in het najaar en de winter, wanneer de lucht droger is. Andere redenen zijn centrale verwarming, airco hormonale veranderingen en medicijngebruik. A.Vogel Cinu- force neusspray helpt effectief bij droog neusslijmvlies. De neus als filter Ademen door een gezonde 'vochtige neus' is belangrijker dan u denkt. Het neusslijmvlies zuivert 10.000 liter ingeademde lucht per dag zodat er zo min mogelijk stofdeeltjes, bacteriën en virussen binnendringen. Als het neusslijmvlies te droog is, neemt de filterfunctie af. Boven dien kan droog neusslijmvlies ook leiden tot een pijnlijk, trek kerig gevoel in de neus, korstjes en soms zelfs een bloedneus. 100% natuurlijke oplossing A.Vogel Cinuforce neusspray Droog neusslijmvlies en korst jes* beschermt en bevochtigt Nieuw van A.Vogel: extra krachtige natuurlijke neusspray* Ervaar de onverwachte kracht Neusverkoudheid, verstopte neus •Werkt éxtra krachtig Met menthol én eucalyptus Bevat geen chemische ingrediënten, geeft geen gewenning. I Is de neusholtes langdurig, verweekt korstjes en helpt bloedneuzen als gevolg van beschadigd neusslijmvlies voorkomen. Het draagt bij aan het herstel van schrale plekjes in de neus doordat de 100% natuurlijke ingre diënten de genezing van het neusslijmvlies ondersteunen. Verkrijgbaar bij apotheek, drogisterij, supermarkt en gezondheidswinkel. Advies prijs: €6,99. Meer weten? Bel de A.Vogel Gezondheidslijn 0900 - 246 46 46 of kijk op www.avogel.nl. opleidingen Receptioniste Telefoniste (6 mnd), Administratief Medewerker (9 mnd), Financieel Administratief Medewerker (12 mnd), Commercieel Administratief Medewerker (12 mnd), Diverse commerciële opleidingen (12 mnd), Medewerker Projectadministratie 1,12 mnd), Secretaresse (12 mnd), Basiskennis Boekhouden Basiskennis Calculatie Praktijk Diploma Boekhouden Geen specifieke vooropleiding nodig Fabius is een CRKBO erkende opleider 1 ochtend of 1 avond p/w les in meer dan 50 locaties Meer dan 90% van de cursisten beveelt ons aan VRAAG ONZE BROCHURE AAN! 0800-4464464 gratis) www.fabiusopleidingen.nl o.a. Rotterdam en nog 50 lesplaatsen Amerikaanse medische wetenschap heeft een doorbraak gerealiseerd voor de gewrichten. Na jarenlang onderzoek heeft men een middel ontwikkeld dat de opvolger is van glucosamine en chondroitine. Het product heet Athrine®. n bovengemiddelde kwaliteit! Geen grote tabletten meer. Niet eer 3x daags. De dagdosering is slechts een klein smelttabletje! Kraakbeen is één van de primaire bindweefsels van het lichaam voor flexibiliteit en ondersteuning van de gewrichten. Type II collageen is het belangrijkste structurele eiwit in het kraakbeen; het is verantwoordelijk voor de sterkte en hardheid. Recente studies aan de Harvard Medical School hebben aangetoond dat kleine doses van ongedenatureerd type II collageen sneller actief zijn dan de nu veel gebruikte supplementen. De werkzame stof van Athrine* is het gepatenteerde UC-1T, wat geheel bestaat uit ongedenatureerd Type 11 collageen. Het unieke van Athrine* is dat het ingrijpt in het immuunsysteem. Het gaat dus veel verder dan glucosamine en chondroitine, dat de oorzaak niet wegneemt, maar compenseert. Dat is dweilen met de kraan open. Met Athrine* draai je de kraan weer dicht. In tegenstelling tot glucosamine en chondroitine wordt Athrine" niet snel afgebroken, waardoor de optimale dagdosering in slechts 1 klein smelttabletje past dat zonder water ingenomen kan worden en ongekend snel actief is! Dit wordt gecombineerd met vitamine D3. Dit is nodig ter versterking van de botten en is goed voor de spieren. Het speelt een rol bij het behoud van soepele en sterke spieren. Door het ouder worden ontstaat er een verhoogde behoefte aan vitamine D. De gezondheidsraad beveelt senioren aan extra vitamine D te gebruiken ter versterking van de botten. Hierbij is voor de minimale dagelijkse inname van vitamine D uit alle bronnen 20 microgram aanbevolen. Athrine* bevat 25 microgram. Onderzoeken tonen aan dat Athrine* ruim twee maal zo effectief is als een glucosamine en chondroitine preparaat van 'e standaard, is verkrijgbaar bij: G&W Gezondheidswinkel Libra Hoogstraat 15 3111 HB Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 5