Onderwij sfusies Prikkelbare Darm Syndroom volop in de publiciteit Vier keer podium Bevers bij Tono-groep Taxus Afbraakobject tos !HAU«a31 0AC12W30W 3 7 WOENSDAG 8 FEBRUARI 2017 SCHIEOAA/I - De judoka's van Sportinstituut Schiedam hebben vier podiumplaatsen be haald bij het 37e Judotoernooi Groot Vlaar- dingen. Ruby Banen werd kampioen bij de dames -18 jaar -70 kg. Bart Breedveld legde bij de jongens -15 jaar -42 kg beslag op de eerste plaats. Bij jongens -12 jaar was er een twee de plaats voor Sebastian Olsen in de klasse -27 kg en een derde plaats voor Aron Lus- senburg in de klasse -46 kg. SCHIEDAM - De Schiedamse basisscholen Gravin Aleida en Het Talent gaan vanaf het schooljaar 2017-2018 samen met de Sint Jan en 't Meester werk. Ook basisschool De Wieken gaat op 1 augustus van dit jaar over van de Stichting SmaalO naar SIKO. 't Meesterwerk en Het Talent gaan in het nieuwe schooljaar samen verder onder een nieu we naam in het gebouw van Het Talent. De Sint Jan en de Gravin Aleida gaan samen ver der onder een nieuwe naam in het gebouw van Sint Jan. Zo ontstaan twee sterke scholen met voldoende leerlingen. Di recteur SIKO Annet Dries: "Hierdoor kunnen we een bre der onderwijsaanbod met minder combinatieklassen in richten. Daar profiteren na tuurlijk in de eerste plaats de kinderen en hun ouders van. Daarnaast daagt het onze leerkrachten uit om te inves teren in de kwaliteit van het onderwijs. En ik denk dat een levendige school waar van al les gebeurt, goed is voor de wijk." Afgelopen zomer heeft de stichting Kind en Onderwijs overeenstemming bereikt om naast de Rotterdamse scholen van de stichting 5maal0 op termijn ook de Schiedamse scholen over te nemen. Direc teur Kind en Onderwijs Rolf van den Berg: "Toen al vond ik dat de Gravin Aleida, het Ta lent en De Wieken beter op hun plaats zouden zijn onder de vleugels van eeij Schie damse scholenstichting. Daar om hebben Annet Dries en ik na de zomer weer gesprekken aangeknoopt. SIKO had na tuurlijk jn een eerder stadium al interesse getoond in de drie basisscholen" De Wieken draait op eigen kracht door. SCHIEDAM - Eind vorig jaar werd bij de Scouting Tono-groep de leeftijdsgroep voor 4- tot 7-jarige kinderen opgericht. Zaterdag werden de eerste nieuwe kinderen geïnstal leerd tot bever. Voor de groep een feestelijk moment. De 4-jarige Shannon was officieel de eerste bever die alle scouting-insignes op haar scoutingblouse kreeg en daarmee 'geïnstal leerd' werd tot bever. Voor de scoutinggroep uit Groenoord-Zuid reden voor een feestje. SCHIEDAM - Afgelopen zomer hebben Schiedammers en Vlaardingers weer goed meegeholpen bij de strijd tegen kanker door taxussnoeisel te brengen naar de milieus traat. Dankzij de inwoners kon het snoeisel dienen als basisstof voor veertien chemo- kuren. Daarnaast leverde de opbrengst ook geld op voor twee goede doelen. Aan Villa Joep wordt een bedrag van 300 euro over gemaakt. Stichting Vaarwens, die gratis vaartochten voor ernstig/langdurig zieken verzorgt, krijgt 540 euro. SCHIEDAM - "Als je met je auto de Passage Parkeergarage inrijdt en je loopt gelijk naar het winkelcentrum, dan mis je soms objec ten die je normaal niet zo snel zou verwach ten" schrijft Willem van Vessem. "Ik ben daarom de parkeergarage eens lo pend binnen gegaan met de camera. En heb enkele foto's van de omgeving daar ge maakt. Wat mij opviel is een afbraakobject naast de modeme parkeergarage." Heb je ook iets opvallends gezien? redactie. ns@persgroep.nl GEZONDHEID Verstopping of diarree, winderigheid, een opgezette buik of buikkrampen - wie herhaalde lijk last heeft van één of meerdere van deze symptomen, heeft in veel gevallen een prik kelbare darm. Inmiddels lijden circa 3,5 miljoen mensen in Nederland aan een prikkelbare darm. Er bestaat een effectieve behandeling. Veel mensen die er last van hebben Het Prikkelbare Darm Syn droom komt steeds meer in de publiciteit. Enerzijds omdat steeds meer mensen aan het Prikkelbare Darm Syndroom lijden. De klachten blijven bij de meeste getroffen personen steeds weer optreden. Veel mensen met prikkelbare darm hebben slechts één symptoom, terwijl anderen last hebben van meerdere symptomen die af wisselend of zelfs tegelijkertijd kunnen optreden. Anderzijds omdat wetenschappers op zoek naar oorzaken meer dui delijkheid hebbeh verkregen over de mogelijke oorzaken. Onderzoekers: een beschadigde darm barrière zou de oorzaak kunnen zijn Tegenwoordig zijn steeds meer wetenschappers van mening dat de typische darmklachten bij een prikkelbare darm door een beschadigde darmbarriè re kunnen worden veroorzaakt. Zij gaan ervan uit dat via de beschadigde darmbarrière schadelijke stoffen en ziekte verwekkers in de darmwand binnendringen en de symp tomen veroorzaken. Intussen hebben onderzoekers ook een wereldwijd unieke bifidobac- teriënstam (alleen in Kijimea Prikkelbare Darm, via de apo theek) ontdekt die juist op dat punt uitkomst kan bieden. Opmerkelijke studie resultaten: unieke bifidobacterie kan helpen Onderzoekers hebben bij de zoektocht naar een effectie ve behandeling vastgesteld dat de in Kijimea Prikkelbare Darm aanwezige bifidobacte- riënstam B. bifidum MIMBb75 zich rechtstreeks op de darm- wand afzet. Kijimea Prikkel bare Darm legt zich als het ware als een pleister op de darmwand. Een klinisch on derzoek heeft aangetoond dat de klachten door de prikkelba re darm bij de getroffen perso nen significant afnamen. De wetenschappers stelden vast dat de levenskwaliteit van de betreffende personen er in sig nificante mate op vooruitging. TIP: Kijimea Prikkelbare Darm is volledig nieuw in Nederland en is uitsluitend verkrijg baar via de apotheek. Mocht uw apotheek Kijimea Prikkelbare Darm niet voorradig hebben, kam zij dit product snel voor u bestellen. - Maar liefst vijftien personen en organi saties zijn genomineerd voor de Valentijnsprijs van D66. Niet eerder mocht de partij zoveel nominaties ontvangen. De jury heeft er op dit moment een harde dobber aan, maar uiteinde lijk zal er een winnaar uit de bus komen. Deze wordt door fractievoorzitter Mar cel Bregman bekend ge maakt tijdens de feestelijke uitreiking van de Valentijns prijs, op 14 februari om 19.30 uur in het Wennekerpand. Voor uw apotheek: Kijimea Prikkelbare Darm, Z-Index 16273222

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 7